0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

S. A.

50 FEET CİVARI YELKENLİ TEKNE ARIYORUM
« : Ocak 03, 2023, 14:41:56 »
Devamsızlıkta master yapmış  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bir GEKO olarak herkese sevgi dolu bir MERHABA  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Devamsızlığımın sebebi anlaşılacağı üzere henüz (hala  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap) bir teknemin olmamasıdır. Pandemi öncesi bir başlık açarak tekne arayışımı duyurmuştum ancak bir türlü sonuç alamamıştım. Umarım bu kez şansım yaver gider.

50 feet civarı yelkenli tekne arıyorum dostlar. Bütçem 100K Euro. Tercihim Jeanneau'dan yana ancak bütçem Bavaria'yı işaret ediyor. Malum sitelerde 7/24 dolaşmaktan gına geldi. Geçmişe nazaran kıstaslarımı çok daha gevşetsem de 2000 ve sonrası üretimi olmasını tercih ediyorum. Yanınızda, yörenizde, tanıdığınız, bildiğiniz bir tekne var ise lütfen bildirin. Hırvatistan ya da başka bir yerden bile olur artık.

*

E. S.

Ynt: 50 FEET CİVARI YELKENLİ TEKNE ARIYORUM
« Yanıtla #1 : Ocak 03, 2023, 15:58:58 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Devamsızlıkta master yapmış  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bir GEKO olarak herkese sevgi dolu bir MERHABA  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Devamsızlığımın sebebi anlaşılacağı üzere henüz (hala  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap) bir teknemin olmamasıdır. Pandemi öncesi bir başlık açarak tekne arayışımı duyurmuştum ancak bir türlü sonuç alamamıştım. Umarım bu kez şansım yaver gider.

50 feet civarı yelkenli tekne arıyorum dostlar. Bütçem 100K Euro. Tercihim Jeanneau'dan yana ancak bütçem Bavaria'yı işaret ediyor. Malum sitelerde 7/24 dolaşmaktan gına geldi. Geçmişe nazaran kıstaslarımı çok daha gevşetsem de 2000 ve sonrası üretimi olmasını tercih ediyorum. Yanınızda, yörenizde, tanıdığınız, bildiğiniz bir tekne var ise lütfen bildirin. Hırvatistan ya da başka bir yerden bile olur artık.

Suavi korsanım yanlış anlamayınız lütfen ancak arayışınız biraz ütopik. 100k bütçe ile 20 li yaşlarda bile olsa 50 feet tekne bulmak gerçekten çok zor(Hırvatistanda bile). Naçizane tavsiyem bütçeyi arttırmanız, mümkün değilse de biraz daha minimal bir yaşama kayıp 40 feet civarı teknelere bakmanız yönünde olacaktır. Umarım en kısa sürede hayalinizdeki tekneye kavuşursunuz.

*

G. Y.

« Yanıtla #2 : Ocak 03, 2023, 16:45:59 »
Efe kaptana katılıyorum, bende o rakamlarda bir yelkenli tekne çok aradım.
Bulduklarım 35 - 40 feet'i geçmedi hemde 10 - 15 yaşında tekneler.
Baktım bulamayacağım, hurda teknelerle de uğraşmak istemiyorum, kendime yeni tekne yaptırmayı tercih ettim.
En azından 2023 model 0 tekne olsun dedim.
0 Tekne de o rakamlarda değil tabiki.

*

A. K.

« Yanıtla #3 : Ocak 03, 2023, 17:46:16 »
İnsallah gönlünüze göre tekne bulursunuz da benim merakım neden özellikle 50 ft.  Bir proje için mi yoksa keyif için mi. Malum tekne büyüdükçe masrafları , marina kirası ve en önemlisi abralaması zorlaşır . Teknenin boyutundan dolayı insana daha sonra tehlikeli olacak aşırı güven gelir .
O boyutta bir tekneye en az sizin kadar iş bilen yardımcı olması lazım .
Tabi tekne tecrübenizin de olduğunu varsayıyorum.

*

E. Ç.

« Yanıtla #4 : Ocak 03, 2023, 18:56:40 »
Santorini de 2004 Jeno SO 494 - bütçenize uygun. Bir yoklayın, hala satılmadıysa detay verirler whatsapp dan.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

irtibat: +306942017817

Commercial boat for sale with NEPA €100,000.
We can pay the VAT and sell it privately for €120,000.

The boat works professionally in Santorini on day trips.

Its captain is also its owner (I pay attention to that).

The boat is set up for day trips.

It has a 12v 50 liter/hour desalination system, newly installed in April 2022, worth €7,500.

It has a 12v to 220v inverter, power 2,500w, newly installed in April 2021, worth €1,200.

It has a padded cushion throughout its superstructure, cost around 4,000-5,000 euros
It has speakers with an amplifier above the superstructure, cost about 1,500 euros
It has large awnings, all in excellent condition.
It has a bow thruster.
His sails are in excellent condition.
All his instruments are new.
The boat is with an axle.

*

E. Ç.

« Yanıtla #5 : Ocak 03, 2023, 19:27:42 »
Atina da Beneteau '07 CYCLADES 50.5 ilan bedeli 115k euro

Satılmamışsa bütçenize göre bir teklif yapın derim.

İrtibat : +30 697 700 9563

Fully equipped, professional equipment, bow thruster, inox gangway, autopilot, bimini top, spray hood, solar panels, electric winch for sails, electric worker, GPS plotter, wind instruments, depth sounder, ready to sail
*

E. Ç.

« Yanıtla #6 : Ocak 03, 2023, 19:35:12 »
Yine atinadan 2002 Ocean Star 51.2

ilan fiyatı 120k ama 100k kabul edebilirler bir ihtimal.

İrtibat: +30 694-163-6446
*

A. Ş.

« Yanıtla #7 : Ocak 03, 2023, 22:37:57 »
Süavi kaptanım, 2003 Bavaria 47 var 115.000 Euroya yazdığınız kriterlere en yakın. Ama arkadaşlarımın da yazdığı gibi bütçe 100.000 Euro ise, en azından boydan feragat etmelisiniz derim. Zira zor...
*

S. A.

« Yanıtla #8 : Ocak 04, 2023, 11:57:00 »
Lütfedip ilgilenen dostlarıma teşekkür ediyorum. Erdem korsan, özellikle sizin önerilerde bulunacağınızdan emindim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap. Bahsettiğiniz tekneleri malum sitelerde görmemiştim. Teşekkür ederim. Hemen bugün irtibata geçeceğim.
*

E. Ç.

« Yanıtla #9 : Ocak 05, 2023, 18:17:09 »
Lütfedip ilgilenen dostlarıma teşekkür ediyorum. Erdem korsan, özellikle sizin önerilerde bulunacağınızdan emindim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap. Bahsettiğiniz tekneleri malum sitelerde görmemiştim. Teşekkür ederim. Hemen bugün irtibata geçeceğim.

Umarım aradığınız kayığı en kısa sürede bulabilirsiniz.

Bütçeniz ve boy kriteriniz sebebiyle biraz zorlu ve riskli bir süreç.

Bu boylarda listenin en altında bulunan kayıkları güvenilir bir surveyin gözünden muhakkak raporlandırın.

14 metre üzerine çıkınca karşınıza çıkan kayıkların (20 yaş civarında olanları) neredeyse tamamı excharter tekneler olacak.

Excharter teknelerin yıpranmış olması ve malzeme yorgunluğu bir yana, kamara/salon/wc tasarımları maksimum sayıda kişinin gecelemesini ve aynı anda tuvalet kullanmasını hedeflediği için 2-3 kişiden oluşan ekipleri memnun edemezler.

Bazı modellerin başaltı kamaraları arasındaki panel kaldırılıp, geniş bir master kamaraya dönüştürülebilir ama o bile owner versiyon tasarım rahatlığında değildir.

Bütçeniz oldukça yeterli gibi. Boydan feragat edip aynı bütçeyle daha genç bir kayık bulabilirsiniz, ya da yaşı düşürmeyip owner versiyon kayıkları hedefleyebilirsiniz.

Selamlar...
*

S. A.

« Yanıtla #10 : Ocak 05, 2023, 23:20:15 »

Umarım aradığınız kayığı en kısa sürede bulabilirsiniz.

Bütçeniz ve boy kriteriniz sebebiyle biraz zorlu ve riskli bir süreç.

Bu boylarda listenin en altında bulunan kayıkları güvenilir bir surveyin gözünden muhakkak raporlandırın.

14 metre üzerine çıkınca karşınıza çıkan kayıkların (20 yaş civarında olanları) neredeyse tamamı excharter tekneler olacak.

Excharter teknelerin yıpranmış olması ve malzeme yorgunluğu bir yana, kamara/salon/wc tasarımları maksimum sayıda kişinin gecelemesini ve aynı anda tuvalet kullanmasını hedeflediği için 2-3 kişiden oluşan ekipleri memnun edemezler.

Bazı modellerin başaltı kamaraları arasındaki panel kaldırılıp, geniş bir master kamaraya dönüştürülebilir ama o bile owner versiyon tasarım rahatlığında değildir.

Bütçeniz oldukça yeterli gibi. Boydan feragat edip aynı bütçeyle daha genç bir kayık bulabilirsiniz, ya da yaşı düşürmeyip owner versiyon kayıkları hedefleyebilirsiniz.

Selamlar...

Önerileriniz çok değerli. Başlangıçta çok sıkı tuttuğum kıstaslar sebebiyle yıllardır bir tekne alamadım ama zaman geçiyor o sebeple armudun sapı üzümün çöpüne bakmadan bir tekne edinmem lazım. Yeter ki bir enkaz edinmeyeyim. Halihazırda ulaşabileceğim tekneler içinde dediklerinize uyan yok. Teldeki kuş yerine eldeki kuşa odaklanıp malum sitedeki Türk bayraklı bir Beneteau Cyclades 43.4 gördüm. Bütçemin üzerinde ve boyu da kısa. Yarın bir gidip göreceğim. Denilene göre charter yapmamış ama özelden kiraya verilmiş. Dediğiniz üzere sörvey yaptırmadan tekne almam zaten. Umarım herşey yolunda gider. Selamlar.
*

E. S.

« Yanıtla #11 : Ocak 06, 2023, 10:41:12 »
Alıntı
Teldeki kuş yerine eldeki kuşa odaklanıp malum sitedeki Türk bayraklı bir Beneteau Cyclad.......
Bence doğru yaklaşım bu olmalı zaten. Forumda daha önce de konuşuldu benzer mevzular, bir şeyleri hedefleyip devamlı ertelemek yerine en kısa yoldan gidip denize ulaşmak lazım. Deniz üzerinde geçirebileceğimiz kaç yazımız kaldı onu bile bilmiyorken...
*

A. K.

« Yanıtla #12 : Ocak 06, 2023, 11:22:42 »
Alıntı
Teldeki kuş yerine eldeki kuşa odaklanıp malum sitedeki Türk bayraklı bir Beneteau Cyclad.......
Bence doğru yaklaşım bu olmalı zaten. Forumda daha önce de konuşuldu benzer mevzular, bir şeyleri hedefleyip devamlı ertelemek yerine en kısa yoldan gidip denize ulaşmak lazım. Deniz üzerinde geçirebileceğimiz kaç yazımız kaldı onu bile bilmiyorken...
*

S. A.

« Yanıtla #13 : Ocak 06, 2023, 19:38:50 »
Eldeki kuş Cyclades'ı gördüm iyice inceledim ve benim alacağım teknenin kesinlikle 50 feet olması gerektiğini bir kez daha anladım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Artık altın kaplama da olsa bunun altında bir tekneye bakmam. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 100K Euro'luk bütçem teldeki kuşlar için kesinlikle ütopik değil çünkü 2000 ve üstü 50 feet Bavaria'lar 90K Euro'dan başlıyor. Daha geçen hafta 2 tanesi bu fiyata "Sale Pending" ibaresiyle satıştaydı. 95K - 100K Euro'ya Hırvatistan ve Yunanistan hatta İtalya'da satışta olan tekneler var. Bu rakamlar üzerinden pazarlık payları olduğunu da göz ardı etmemek lazım. Yok charter'dan çıkma, yok bakımıydı, yelkeniydi vs masrafları dersen aynısı Türkiye'den alınacak olanlar için de geçerli değil mi yani? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Oralardan getirme maliyeti de belli zaten. O sebeple bütçemde sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Olmadı kesenin ağzını biraz daha açarım elbet yeter ki bulayım. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Teldeki kuşla ilgili tek çekincem getirirken yaşanacak olan riskten ibaret. Elbette ki eldeki kuşlardan biri tercih sebebimdir. Bu başlığın amacı da o zaten, yanınızda, yörenizde, bildiğiniz bir tekne varsa diye.
*

E. S.

« Yanıtla #14 : Ocak 07, 2023, 10:21:47 »
Eldeki kuş Cyclades'ı gördüm iyice inceledim ve benim alacağım teknenin kesinlikle 50 feet olması gerektiğini bir kez daha anladım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Artık altın kaplama da olsa bunun altında bir tekneye bakmam. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 100K Euro'luk bütçem teldeki kuşlar için kesinlikle ütopik değil çünkü 2000 ve üstü 50 feet Bavaria'lar 90K Euro'dan başlıyor. Daha geçen hafta 2 tanesi bu fiyata "Sale Pending" ibaresiyle satıştaydı. 95K - 100K Euro'ya Hırvatistan ve Yunanistan hatta İtalya'da satışta olan tekneler var. Bu rakamlar üzerinden pazarlık payları olduğunu da göz ardı etmemek lazım. Yok charter'dan çıkma, yok bakımıydı, yelkeniydi vs masrafları dersen aynısı Türkiye'den alınacak olanlar için de geçerli değil mi yani? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Oralardan getirme maliyeti de belli zaten. O sebeple bütçemde sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Olmadı kesenin ağzını biraz daha açarım elbet yeter ki bulayım. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Teldeki kuşla ilgili tek çekincem getirirken yaşanacak olan riskten ibaret. Elbette ki eldeki kuşlardan biri tercih sebebimdir. Bu başlığın amacı da o zaten, yanınızda, yörenizde, bildiğiniz bir tekne varsa diye.

Suavi Korsanım Sale Pending ibareli ilanlar genelde broker firmalarının müşteri çekmek için açtığı veya 1 yıl önce satılmış olmasına rağmen silmediği ilanlardır. Dikkat ederseniz bu ilanlar genelde piyasa fiyatlarının oldukça altındadır. Satıcı ile bağlantıya geçtiğinizde duyacağınız "O tekne satıldı ama elimizde başka tekneler de var" cümlesi olacaktır.