0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. A.

sharrow tip pervane
« : Ocak 21, 2024, 10:03:20 »
 Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

5 veya 20hp için deneme amaçlı sharrow tip pervane arıyorum, geçen yıllarda konusu geçmişti ama tuzla da (küçük ölçekli) döküm yapanları bulamadım karaköye gidip sorma imkanım henüz olmadı, geçen yıl pendik boat show'da da böyle bir ürün yoktu ama başka yerlerde gördüyseniz şirket/marka onlarla da temasa geçebilirim

*

E. Ç.

Ynt: sharrow tip pervane
« Yanıtla #1 : Ocak 22, 2024, 10:43:42 »

5 veya 20hp için deneme amaçlı sharrow tip pervane arıyorum, geçen yıllarda konusu geçmişti ama tuzla da (küçük ölçekli) döküm yapanları bulamadım karaköye gidip sorma imkanım henüz olmadı, geçen yıl pendik boat show'da da böyle bir ürün yoktu ama başka yerlerde gördüyseniz şirket/marka onlarla da temasa geçebilirim

Sharrow marka Toroidal pervaneleri inceledim biraz. Pervane boyu büyüdükçe olumlu etki artıyor sanırım.

Ayrıca henüz 20hp vb makineler için Toroidal pervane üreten bir firma bulamadım.

3d Tasarım sitelerinin çoğunda var, oradan tasarım satın alıp baskı merkezleri veya pervanecilerden destek alabilirsiniz.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

O. Ö.

« Yanıtla #2 : Ocak 22, 2024, 13:57:42 »
Sharrow pervane  motor ve gövdeye özel tasarlanıyor diye anlıyorum.  Verimliliğin max olması için  işlenmesi çok önemli, 

Mr. Gregory Sharrow nasıl ürettiklerini göstermiş;  9 adet yeni sipariş tezgahlarımızda gelecek diyor,  burada gösterilen CNC tezgahın  maliyeti  rahat 1milyon€ üstüdür.
« Son Düzenleme: Ocak 22, 2024, 13:59:51 Gönderen: Onur Öztürk »

*

O. Ö.

« Yanıtla #3 : Ocak 22, 2024, 13:58:23 »
Kayıt linki burada ;

*

M. A.

« Yanıtla #4 : Ocak 23, 2024, 10:28:39 »
3d Tasarım sitelerinin çoğunda var, oradan tasarım satın alıp baskı merkezleri veya pervanecilerden destek alabilirsiniz.

bende modeli indirmiştim ama ölçeklerine güvenemediğimden basıp kullanmayı düşünmedim, döküm/kalıp/pervane üreten birileri çıkarsa fikir paylaşımında bulunabiliriz ama son çare deneyebilirim tabii ki

*

M. D.

« Yanıtla #5 : Ocak 29, 2024, 10:44:48 »
Teşekkürler