0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. Ç.

Benzin Buhar Dedektörü
« : Ocak 09, 2024, 19:35:41 »
Merhaba,
Aşağıda fotosunu paylaştığım dedektörü almayı düşünüyoruz. Ancak fiyatı yüksek. Çift olarak biraz bu konularda titiz insanlarız, çocuklarda olunca tehlikeyi mümkün mertebe azaltmak istiyoruz.
Bu ürünü kullanmadan alternatif ne gibi çözümler üretebiliriz, fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. Ö.

Ynt: Benzin Buhar Dedektörü
« Yanıtla #1 : Ocak 09, 2024, 21:41:18 »
Evet, nedense benzin buharı sensörleri çok pahalı.

Bunun yerine tersten düşünüp mekandaki oksijeni ölçüp, oksijen düşmüş işe başka birşey ortamı doldurmuştur diye düşürek oksijen sensörlerine baktım, onlar da oldukça pahalı.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Belki böyle bir sensör-alarm sistemi yerine benzinin depolandığı kapalı alanı iyice diğer mekanlardan izole edip kaliteli bir ex-proof (kıvılcım-yangın çıkartmayan) fan ile havalandırmak daha ekonomik bir çözüm olabilir..

teknede benzin bulundurmanın dertleri işte..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. K.

« Yanıtla #2 : Ocak 09, 2024, 22:06:51 »
Aman ex-proof özelliği cok önemli . Siz Sakin ustalarin lafina bakarak standart fan takmayin.

*

U. C. O.

« Yanıtla #3 : Ocak 12, 2024, 02:36:20 »
 benzin buharı bir hidrokarbon karışımıdır.
Etilenik hidrolarbonu da ucuz dedektorler algılıyor olmalı.

Ucuz cihazilari inceledigimizde EN50194-1 standardına göre üretildiği yazıyor.

Standart özetinde "yanıcı gazların algılanması"  diye genellemiş. Evrağı parayla satın almadigim için daha detaya ulaşamıyorum ancak denenebilir. Belki de evlerde kullandığımız ucuz LPG NG LNG dedektorleri benzin buharında da ötüyor olabilir. Yurtdışında 100usd civarı olan şey burda neden 17.000 lira onu da hiç anlamadım.

*

E. Ç.

« Yanıtla #4 : Ocak 12, 2024, 09:51:33 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Eşdeğer bir ürün ise, gümrük dahil iyi fiyat.
« Son Düzenleme: Ocak 12, 2024, 09:54:33 Gönderen: Erdem Çakır »

*

H. Ç.

« Yanıtla #5 : Ocak 12, 2024, 10:37:23 »
Teknik özelliklerine çok hakim değilim ama benzer ürünler gibi geldi. Fiyatı güzelmiş  ama dün aldım ben diğerini  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap