0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

S. Ş.

Karaköyde bugun bende telsiz mmsi basvuruyu yaptım,

Kimlik fotokopisi ve dilekçeyi orda yazıp ,onceden yazdıgım dört evrakla toplam 6 evragı teslim alıp , bir iki gune numaramızı alacağız...

Ödeme noyu alırken,karaköyde kendilerine ödenebiliyor...

kıyı emniyete arabayla gidip dibindeki nov otelin otoparkına on liraya bırakıp hızla işinizi halledebilirsiniz...
« Son Düzenleme: Nisan 06, 2017, 18:06:31 Gönderen: Semih Sener »

*

K. D.

Onceden yazdiginiz 4 evrak ?

*

S. Ş.

Dördüncü sayfada

*

S. Ş.

MMSI no ve çağrı işaretimi de aldım bugun Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Telsiz yıllık bedeli 75 tl gibi,5 yıllık ruhsat verıyorlar...

Artık işlem mişlem kalmadı ,her yer kagıt kurek oldu... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu koşturmacanın acısını hepimiz çıkaralım... hakkettik Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Nisan 11, 2017, 17:48:53 Gönderen: Semih Sener »

*

Y. T.

semih bey mmsi numarasını nereye işleyeceğiz tanımlamayı nasıl yapacağız.

*

S. Ş.

Yuksel bey selam

AIS e ve telsiz dsc li ise menusunden içine işliyoruz

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mayıs 24, 2017, 13:30:12 Gönderen: Semih Sener »
*

E. O.

AIS için MMSI numarası almam gerekiyor. Teknem USA bayraklı.
İnternette çeşitli siteler veriyor. Bazıları ücretsiz. Ücretsiz olan Power Squadrons adlı siteye kayıt olup bir MMSI sertifikası numarası aldım.

Bu siteden almış olan varsa tecrübesini aktarabilir mi?. AIS de benim bilgilerim karşıya gidebilecek mi? Başka problem oluyor mu?
*

S. Ş.

Emre Kaptan

alıcı vericili ise cihaz, numarayı ıcıne kaydedip yayına başlamanı lazım.

herhangi bir numara bile yazsanız yayınlarsınız Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. O.

Semih kaptan,

Evet alıcılı vericili bir cihaz. Sanırım numaraya bağlı tekne bilgileri uydu sisteminden yayınlanıyor. Bundan dolayı benim numara aldığım sitenin bu bilgileri genel sisteme paylaşıp paylaşmadığına emin olamadım.

Herhalde para ile numara alınan sitelerdeki kayıt bilgileri paylaşılıyordur. Bir tanesinden kayıt olmayı denedim. O kadar çok seçenekli bilgi soruluyor ki sonunda vaz geçtim. Bu şekilde alınan numaralar FCC ye kayıt olduğundan acil durumda SOS de yayınlıyordur.
*

A. D.

Herkese selamlar.
MMSI numarası almamız gerekiyor. Teknemiz Polonya bayraklı. En kolay, hızlı ve uygun Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap nereden alabiliriz?
Teşekkür ederim.
*

Ö. Ö.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Herkese selamlar.
MMSI numarası almamız gerekiyor. Teknemiz Polonya bayraklı. En kolay, hızlı ve uygun Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap nereden alabiliriz?
Teşekkür ederim.
Mmsi numarasının ilk 3 hanesi (MID) ülke kodu olduğu için bayrağını taşıdığınız ülkeden almanız gerekiyor.

Genelde Polonya bayrağı register işlemi yapan acentalar MMSI numarası da veriyorlar..
« Son Düzenleme: Mayıs 02, 2024, 13:58:30 Gönderen: Özgür Ökten »
*

E. Ç.

Polonya bayraklı tekneler için MMSI işlemlerini, bayrak geçişinde hizmet aldığınız acenteden talep edebilirsiniz.

« Son Düzenleme: Mayıs 02, 2024, 17:24:57 Gönderen: Erdem Çakır »
*

E. Ç.

Bir not ekleyeyim.

MMSI numaranızı alana kadar uzun açık deniz geçişi içeren seyirler yapacaksanız, AIS cihazınızı aktif hale getirebilmek için 261 ile başlayan bir numarayı rastgele şekilde AIS cihazınıza yükleyebilirsiniz. Böylece daha güvenli bir seyir yapabilirsiniz.

Hatırlatma!!

Çoğu teknede bulunan AIS cihazları, MMSI değişişimi için teknik servis desteği istemektedir. Yukarıda anlattığım şekilde bir işlem yapmak, 2 kez teknik servis ücreti ödemenizi gerektirebilir.
« Son Düzenleme: Mayıs 02, 2024, 17:46:51 Gönderen: Erdem Çakır »
*

Ö. Ö.

MID 261 Polonya'nın ülke kodu olduğu için vereceğiniz rastgele numaranın gerçek bir numara ile çakışma ihtimalini değerlendirin mutlaka. (Hem tehlikeli hem ciddi cezası var)

Diğer yandan eğer çakışma olmasın diye verdiğiniz numara uyduruk olduğu belli olursa (99999, 1111, 12345 gibi) bu sefer de sizi gören gemiler ciddiye almayabilir. (Pek çok test sinyali ve sahte sinyaller bolca mevcut)

Eğer mutlaka geçici olarak gerekiyorsa benim tavsiyem boatus.com gibi sitelerden ücretsiz ABD sularında geçerli gerçek bir MMSI nosu alıp kullanmanız olur. Varsın bayrak ile uyumsuz olsun ama çakışma veya kaale alınmamaktan iyidir.

Ama Erdem'in dediği gibi cihazlara mmsi no yüklemek ciddi servis ücretlerine sebep olacaktır.
*

A. D.

Teşekkür ederim. Teknemizi 1 Nisan 2023 te aldık. Satın aldığımız acenta/firma ile görüştük olumlu yanıt alamadık. Polonya'dan bir şirket bulduk. Aracısız olarak anlaştık. Numaranın çıkışı en az 45 gün dediler. Umarım daha erken gelir. Ais işleri için de cihaz ve kurulum olarak başka biriyle anlaştık. Süreç uzun ve bir tık masraflı imiş. Sağlık olsun.