0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

C. E.

Çeşme Setur Marinada Teknemi Vurdular
« : Nisan 09, 2024, 11:16:26 »
Merhabalar,

Çok yakın zamanda sizlerinde yardımları ve tavsiyeleriyle bir tekne aldım.Tüm bakımları yapılmış şekilde İzmir’den Kaş setur marinaya yola çıktım. Setur marina sözleşmeme istinaden,  Çeşme Setur Marina’ya 2 gece reservasyon yaptım. Yakıt alım kısmına tekneyi bağladılar. Çok güvensiz ve rüzgar alan bir kısım. Israrla uyarmama rağmen güvenli olduğu konusunda ısrarcı oldular. Bu sabah mail attılar teknenizin kıç kısmı çarptı şeklinde.  Bir çok planım alt üst oldu. Hemen karaya alıp yaptıralım dendi benim ısrarlarım üzerine. Konu ile alakalı ne öneriyorsunuz?Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Ç.

Ynt: Çeşme Setur Marinada Teknemi Vurdular
« Yanıtla #1 : Nisan 09, 2024, 12:47:05 »
Kolay giderilebilecek bir hasar olsa da ileride sorun yaşamamak için, işi bilen birine yaptırmalısınız, hatta yapanı kontrol edecek bilgili birini de işin başına koymalısınız. Kullanılacak malzeme ve yapılacak işçilik düzgün olmalı. Sadece biz hallederiz diyen kurumun keyfine bırakılmamalı.

*

S. K.

« Yanıtla #2 : Nisan 13, 2024, 01:08:24 »
Geçmiş olsun....

Çeşme Setur maalesef zincir kampanyasının fiziken dışında bir marina... Ya yer olmuyor ya yer oluyor ama olan yer sığ oluyor, yelkenlye uymuyor... Her seferinde de size yaptıkları gibi yakıt iskelesini öneriyorlar... Geçen sene aşağı inerken bana da telefonda "18:00'den sonra gelin yakıt iskelesine bağlayalım" dediler... Ben yakıt iskelesini eski yerinde  yani tali mendirek üzerinde sandığım için kabul ettim ama bir gittim ki marina ofisin dış tarafına almışlar... Orada mendirek tamamen boşa çıkıyor, Ildır tarafından bindiren hava üstünüze geliyor; hiç anlamı yok yani.... bir de aborda oluyorsun, risk daha da artın diye herhalde, dövüş diliyle iskeleye full-contact... Gidişte 2 dönüşte 2 gece Dalyan koyunda alargada kaldım, hem daha güvenli hem çok daha sessiz...

NoT: konu başlığını "teknemi vurdular" diye görünce kafamda saniyeler için abuk sabuk senaryolar canlandı girip okuyana kadar; "Altın Yıldız otelde düğün, biri gaza gelip şarjörü denize doğru boşaltıyor, tekneye geliyor mermi" falan gibi çalıştı kafam nedense.. neyse, en azından böylesi oldukça masum,  olması istenmeyen ama olabilecek deniz kazalarından biri çıktı...

*

O. G.

« Yanıtla #3 : Nisan 13, 2024, 20:21:16 »
Geçmiş olsun..

1) Canınızı sıkmayın.. Denize mutlu ve huzurlu olmak için çıktınız..
2) Sigortanıza acilen durumu bildirin, hasar dosyası açtırın ve eksper talep edin.. Sigortanızın mutlaka haberi olsun..
3) Şahsınıza yazmıyorum.. Teknelerimizin kaptanı bizleriz.. Biz ne dersek, nasıl takdir edersek, uygulaması da öyle olur.. iİster marina gibi kurumsal, ister tonozcu gibi amatör girişimler olsun, hiçkimsenin uzattığı tonoz halatına güvenmeyelim, zorunda kalırsak ta gözümüzü ayırmayalım..