0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

T. Ö. .

Ahşap teknede başpervane uygulaması
« : Mart 08, 2024, 11:58:48 »
12 mt gulet için hangi güç ve devirde başpervane kullanılabilir
Tornistanda kıç iskele yapıyor zorlanıyorumilgi ve bilgisi olan korsan arkadaşlardan fikir bekliyorum sevgilerimle

*

E. S.

Ynt: Ahşap teknede başpervane uygulaması
« Yanıtla #1 : Mart 11, 2024, 09:41:50 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
12 mt gulet için hangi güç ve devirde başpervane kullanılabilir
Tornistanda kıç iskele yapıyor zorlanıyorumilgi ve bilgisi olan korsan arkadaşlardan fikir bekliyorum sevgilerimle
Baş pervane markalarının kataloglarında hangi boy tekneler için olduğu yazıyor kaptanım. Atıyorum vetus X modeli 8-10 metre tekneler için Y modeli 10-12 Metre, z modeli 12-14 metre .... gibi.
Sizin tekneniz ahşap, ağır ve muhtemelen full keel salmalı olduğu için katalogdan almanız gerekenin bir veya ekonmik imkan varsa 2 boy büyüğünü alırsanız daha doğru seçim olacaktır.

*

E. Ç.

« Yanıtla #2 : Mart 11, 2024, 09:47:15 »

*

S. K.

« Yanıtla #3 : Mart 11, 2024, 11:36:39 »
Z!ZEK... Aklıma nedense o geldi yine...

Slovaj Zizek yanlış hatırlamıyorsam Meksika'da veya Arjantin'de bir üniversitenin konferans salonunda öğrencilere yaptığı konuşmanın sonunda tam alkış başladığında kitleyi susturup şöyle bir ifade kullandı:

Gelende konuşma yapanlar sözlerini bitirdikten sonra alkışlanırlar... Ama bu herkeste aynı şekilde olmaz... Faşist düşünürler veya liderler, sözlerini bitirdikten sonra alkışlanırlar; alkışlanırken ellerini kavuşturup veya kollarını kitleye doğru açıp gelen alkış ve takdirleri memnuniyetle kabul ederler (embrace)... 

Marksist - Stalinist düşünürler/liderler ise o konuşmanın-konferansın konuşmacı kadar dinleyicinin de kolektif ürünü olduğunu bildikleri için, kendileri alkışlanırken onlar topluluğu geri alkışlarlar... O yüzden bugün birlikte ortaya çıkardığımız bu konuşmadaki payınızdan dolayı ben de sizi alkışlıyorum...

...der ve karşısındaki katılımcı topluluğu alkışlamaya başlar...   

Öyle işte... nedensiz yere aklıma bu anekdot geldi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap