0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ş. K.

Volvo penta 2002 sarj etmiyor
« : Mart 15, 2024, 01:27:35 »
Merhaba iyi aksamlar teknede volvo penta 2002 motor var sarj dinamosu voltaj regulatoru bozuldu ve yuksek voltajdan dash board calismaz oldu ben de yeni sarj dinamosu taktim ve marj motoruna direk kablo cekip tekdugmeyle calisabilir hale getirdim calisiyor ama sarj dinamosu sarj etmiyor acaba sqrj dinamasunu tetiklemek icin baska bir baglanti yapmakmi gerekerdi. Teşekkür ler.

*

Ö. Ö.

Ynt: Volvo penta 2002 sarj etmiyor
« Yanıtla #1 : Mart 15, 2024, 13:42:46 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merhaba iyi aksamlar teknede volvo penta 2002 motor var sarj dinamosu voltaj regulatoru bozuldu ve yuksek voltajdan dash board calismaz oldu ben de yeni sarj dinamosu taktim ve marj motoruna direk kablo cekip tekdugmeyle calisabilir hale getirdim calisiyor ama sarj dinamosu sarj etmiyor acaba sqrj dinamasunu tetiklemek icin baska bir baglanti yapmakmi gerekerdi. Teşekkür ler.
Merhabalar, Gezgin Korsan Forum'a hoşgeldiniz..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Forum kuralları gereği yeni gelen üyelerin önce kendilerini topluluğa tanıtan bir mesaj yazmalarını ve profil fotoğraflarını tamamlamalarını bekliyoruz. İlk fırsatta bunları halledebilirseniz çok seviniriz.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

(Bu konularda yardıma ihtiyacınız varsa Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap sayfasındaki ilk iki mesaj size rehber olacaktır..)

Sorunuza kısaca cevap vermek gerekirse;
Bir alternatörün enerji üretmesi için hissedici (Sense) ucunun şarj edeceği aküye bağlanması gerekir.
Böylece alternatör hangi voltajda enerji üreteceğini anlar ve buna göre davranır.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap