0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ü. G.

Setur Yalova Marina
« : Kasım 06, 2023, 12:03:13 »
Marmara'nın En Güzel Durağı: Yalova
Setur Yalova Marina, 2010 tarihinde işletmeye açılmıştır. Marina, Yalova İli‘nin merkezinde yer alır. Marmara Denizi’nde İstanbul Marinaları haricindeki tek Marinadır. Maksimum 75 metre boyunda toplam 240 deniz 80 karapark yat bağlama kapasitesine sahip marina, İstanbullu yat sahiplerinin güzel bir hafta sonu geçirmek için rotasını belirleyeceği en güzel noktadır.

Konumu itibari ile Karadeniz ve Ege Denizi arasında seyir eden yatların transit duraklama noktasıdır. 100 tonluk lifte sahip çekek sahası ile marina, deneyimli kadroya sahip bakım – onarım atölyeleri ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek donanımdadır.

Marina’da bulunan yiyecek ve içecek üniteleri marina misafirlerine birçok altenatifi ile hizmet vermektedir. Tike Restaurant, Big Chefs, Kavancha Balık Restaurant, Alaçatı Muhallebisi, Mudo Marine, Agora Restaurant vb. Deniz yolu ile İstanbul Yenikapı ve Pendik’e ulaşım hemen yanında bulunan terminalden, Kartal’a ise sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde deniz otobüsü ile sağlanabilmektedir.

Detaylı bilgi için: Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. K.

Ynt: Setur Yalova Marina
« Yanıtla #1 : Kasım 06, 2023, 12:40:48 »
Cumartesileri pazar kurulur  ve fiyatları İstanbula göre taze ve ciddi anlamda ucuzdur. Hatta oradan alışveriş yaparsanız yol paranıza katkı olur.
Malum Marmaranın en büyük balıkçı filosu mudanya bölgesindedir.  O yüzden Yalovada her türlü balık bulunur . Balıkçılarıda Büyük şehirlere göre çok hesaplıdır.
Doğası çok güzeldir. Biz yalovaya gitmek için artık Marmarayı kullanıyoruz . istasyondan iskeleye 10 dakika rahat bir yürüyüşü var. Güzergahtan alışverişde yapabiliyorsunuz .

Biz 12 seneden beri yalova marinadayız ve çok memnunuz. Ufak bir marina olmasından dolay personel sizi iyi tanıyor . Önbüro size isminizle hitap edecek kadar ilgili . Çekek yerindeki arkadaşları , Kenan usta gibi  ustaları zaten iyi tanıyorsunuz.

(Bizim teknenin sözleşmesi  yıl sonunda bitiyor. Mustafa bey anlarsın ya bu yazıya tanıtım bütçesinden  sözleşmeye bir indirim yaparsın artık )

« Son Düzenleme: Kasım 06, 2023, 12:47:56 Gönderen: Atilla Kaplan »

*

A. K.

« Yanıtla #2 : Kasım 06, 2023, 12:52:08 »
Şakası bir tarafa ,  Kalamış marinaya 100 mt mesafede oturmama rağmen  tekneyi yalovada tutmak ve orayı ziyaret etmek bana çok zor gelmiyor. Hatta bazı konularda daha huzurlu hissediyorum.

Tabii ki yol çok farklı ama genelinde  terazide Kalamış  çok aşırı basmıyor.

*

S. K.

« Yanıtla #3 : Kasım 06, 2023, 13:32:02 »
Delta ponton üstüne konumlanmış bir martı ve bir çift karga nedeniyle sürekli b.k temizleyici kimyasal ar-ge çalışması yaptığınız marinadır  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  (baştan biraz isyan eder olduysam da teknemi F pontona taşıdıklarından beri tek bir ilave kaka düşmüşlüğü yok güverteye)...

Bu arada Kaş Setur dahil güneye doğru tüm Setur'larda defalarca kaldım; pontona ve/veya tuvalete mobil app ile QR okutarak girdiğiniz tek marina bizimki... İtiraf edeyim, kapıda altınıza yapmak üzereyken uygulamayı açıp yeniden e-mail ve şifre girmeye uğraşmak pek kullanışlı değil Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. S.

« Yanıtla #4 : Kasım 06, 2023, 13:36:41 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Delta ponton üstüne konumlanmış bir martı ve bir çift karga nedeniyle sürekli b.k temizleyici kimyasal ar-ge çalışması yaptığınız marinadır  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  (baştan biraz isyan eder olduysam da teknemi F pontona taşıdıklarından beri tek bir ilave kaka düşmüşlüğü yok güverteye)...

Bu arada Kaş Setur dahil güneye doğru tüm Setur'larda defalarca kaldım; pontona ve/veya tuvalete mobil app ile QR okutarak girdiğiniz tek marina bizimki... İtiraf edeyim, kapıda altınıza yapmak üzereyken uygulamayı açıp yeniden e-mail ve şifre girmeye uğraşmak pek kullanışlı değil Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sanki bir arkadaşının yorumu gibi giriş yapsan iyiydi, sözleşme tarihin yaklaşınca moderasyona yazarsın .... numaralı mesajımı silin diye:)

Bu arada tekneye gelen misafirleri tuvalete gönderirken telefonu onlara mı veriyorsunuz? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Kasım 06, 2023, 13:38:02 Gönderen: Efe Sarıoğlu »

*

S. K.

« Yanıtla #5 : Kasım 06, 2023, 13:57:46 »

Sanki bir arkadaşının yorumu gibi giriş yapsan iyiydi, sözleşme tarihin yaklaşınca moderasyona yazarsın .... numaralı mesajımı silin diye:)

Harbiden ya, Atilla korsanın hep iyi taraflarından bahsetmesinden uyanmalıydım bu konunun bu tarafına  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu arada tekneye gelen misafirleri tuvalete gönderirken telefonu onlara mı veriyorsunuz? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Misafir getirmeyerek çözüyoruz onu  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  tek tük gelen olduğunda gireceği zaman kapıya yürüyüp açıyorum içeriden... 

Geçen cumartesi çok trajikomikti... Benim Mobil App içeri gireceğim zaman açılmadı... Bizim foxtrot da mendireğin kısa tarafu, yani ponton değil rıhtım olduğundan tekne sayısı diğerlerine göre yarıdan daha az, bekle bekle kimse gelmedi... 100-150mt kadar yürüdüm marina ofise uzaktan açtırdım öyle girdim...  1 saat sonra falan nasıl girdiğimi unutup hemen karşımızdaki tuvalete gitmek için çıktım pontondan; işim de acele... Tuvaletin kapısına gittim app yine açılmıyor, kıvranıyorum ama gelen-giden yine yok; yani geldi 1-2 kişi ama onlar da bana bakıyorlar açsam da girseler diye...  bir sigara yaktım beklemeye başladım, marinanın sabit telefonunu bulmaya çalışıyorum arayıp tuvaleti uzaktan açabilirler mi diye soracağım... epey sonra F ponton kapısına yönelen birini görünce kara tuvaletinden vazgeçtim, koştum arkasından onla birlikte girdim doooğru tekne tuvaletine... artık ne zaman atık veririz bilmem; arkasından yaz operasyonundan son kalan beyaz sirkeyi de döktüm klozete, bolca tatlı suyla birlikte gönderdim tanka... 
*

E. D.

« Yanıtla #6 : Kasım 06, 2023, 16:35:37 »
  Ümit bey sizi burada görmek ne güzel. GeKo'ya üye olmanız bizim için büyük şans. Hem marina yöneticisi olarak tecrübelerinizi aktarırsınız hem de şikayetlerimizi birinci elden aktaracağımız bir yetkili Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.
*

A. K.

« Yanıtla #7 : Kasım 06, 2023, 17:02:39 »
Sedat kaptan sende eski tip kartlardan yok mu . hani şu elektrik su için kullandığın . Onları niye kullanmıyorsun
*

A. K.

« Yanıtla #8 : Kasım 06, 2023, 17:07:18 »
ben yine uygulamadan çok memnunum yoksa tuvaletler sarhoşların ve yabancıların uğrak yeri oluyor . Tabi malum halde buluyorsunuz.

Ponton kapılarının açılması için duğme şeklini bulandan  razı olsun. İlk açarken olayı anlamak zor ama en azından baltalar dışarıdan müdahale edemiyor. Güvenlik açısından önemli. Ben girişe yakın olduğumdan açmak isteyenlerin bazılarına şahit oluyorum .
*

S. K.

« Yanıtla #9 : Kasım 06, 2023, 17:24:39 »
Sedat kaptan sende eski tip kartlardan yok mu . hani şu elektrik su için kullandığın . Onları niye kullanmıyorsun

Onla açılıyor mu yav?!?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap vay arkadaş altımı tuta tuta beklediğim dakikalara! Ben app kullan QR kod okut falan görünce sadece onla açılıyor sanıyorum iki yıldır Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap diğer marinalarda dediğiniz gibi akbil şeyini okutup geçiyoruz pontona da wc-duşa da... bir dahakine yanıma alırım (gerçi düğme teknede duruyor, yanıma alabilmek için önce tekneye girebilmem lazım...

Ponton kapılarının açılması için duğme şeklini bulandan  razı olsun. İlk açarken olayı anlamak zor ama en azından baltalar dışarıdan müdahale edemiyor. Güvenlik açısından önemli. Ben girişe yakın olduğumdan açmak isteyenlerin bazılarına şahit oluyorum

Ben de hem balta tecavüzüne hem de kedi-köpek girişine karşı 1mt dışa uzanan korumalı çok güzel kapılar yapmış olmalarından memnunum... gerçi Tike restoran tarafı rıthım tip olduğundan yol boyunca kedi girmesini engelleyecek kadar yüksek değil çitler ama barzoları durdursa yeter...

Ha bir de bizim ora geceleri barlardan yayılan arapça dans şarkılarına karşı da oldukça korunaklı diye düşünüyorum.. henüz geç saate kalmadım ama D pontondaki gürültü olmayacaktır bu tarafta... Tike yemek saatlerinde steakhouse melodileriyle gayet güzel; gece kulüplerinden bize yakın olan Catwalk zaten dışa sızan ses düzeyi olarak diğerlerine göre daha usturuplu; ayrıca en azından dinlenebilir şeyler çalıyor(du) geçen kış...
*

A. K.

« Yanıtla #10 : Kasım 06, 2023, 18:57:42 »
akpil tipi değil kredi kartı olan daha kolay tasınıyor. Hiç olmazsa cüzdanda .

Müzikçilerden biri balıkçı oldu . Onda müzik olacakmı bilmiyorum . Şu anda tek müzik var . Hiç olmazsa tek şarkı duyuyorsun. Aslında biraz müzik ,  biraz hareket olsun yoksa pontonda karanlıkta kendi kendimize oturacağız. 
Evine gidince kafa dinlersin .
« Son Düzenleme: Kasım 06, 2023, 19:02:50 Gönderen: Atilla Kaplan »
*

S. K.

« Yanıtla #11 : Aralık 19, 2023, 00:15:20 »
Kaçtır yazacağım, foruma girdiğimde aklımdan çıkıyor... Şikayet edecek olsam hayatta unutmam  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu son dönemde pik noktasında marmara içinde 80'lerin görülüğü arka arkaya fırtına döneminde kolaçan etmek için kayığa gittim de...

- Bütün tekneler pontondan açılmış...
- Bütün tekneler (en azından benim kız gibi kafası fırtınanın geliş yönüne bakanlar) çift tonoz halatına alınmış...
- Teknelerin birbirleriyle araları biraz açılmış... İyi de yapmışlar çünkü ben oradayken yanyana 3 yelkenli 3 farklı şekilde salınıyorduk, direkler gurcatalar çarmıklar... aman aman.. evlerden ırak...
- Usturmaçalar hem karşılıklı şaşırtmacalı hizalanmış, hem de tekne üstünde alt-üst tellere karışık bağlanmış...
- Benim gibi kıçında çift balon olanların bir balonu tekneyi ortalayacak şekilde pontona-rıhtıma bağlanmış...

Valla kendim önlem alacak olsam en az birini kesin, büyük ihtimalle ikisini hatta fazlasını yapmak aklıma gelmezdi... Tebrik ediyorum marina yönetimini gösterdiği hassasiyetten dolayı...
*

E. S.

« Yanıtla #12 : Aralık 19, 2023, 11:04:08 »
Kaçtır yazacağım, foruma girdiğimde aklımdan çıkıyor... Şikayet edecek olsam hayatta unutmam  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu son dönemde pik noktasında marmara içinde 80'lerin görülüğü arka arkaya fırtına döneminde kolaçan etmek için kayığa gittim de...

- Bütün tekneler pontondan açılmış...
- Bütün tekneler (en azından benim kız gibi kafası fırtınanın geliş yönüne bakanlar) çift tonoz halatına alınmış...
- Teknelerin birbirleriyle araları biraz açılmış... İyi de yapmışlar çünkü ben oradayken yanyana 3 yelkenli 3 farklı şekilde salınıyorduk, direkler gurcatalar çarmıklar... aman aman.. evlerden ırak...
- Usturmaçalar hem karşılıklı şaşırtmacalı hizalanmış, hem de tekne üstünde alt-üst tellere karışık bağlanmış...
- Benim gibi kıçında çift balon olanların bir balonu tekneyi ortalayacak şekilde pontona-rıhtıma bağlanmış...

Valla kendim önlem alacak olsam en az birini kesin, büyük ihtimalle ikisini hatta fazlasını yapmak aklıma gelmezdi... Tebrik ediyorum marina yönetimini gösterdiği hassasiyetten dolayı...

Pek çok marinada fırtına öncesi bu gibi hazırlıklar yapılıyor, saydıklarınıza ek olarak pruvaları birbirine bakan tekneleri karşılıklı olarak, gergin bir şekilde birbirlerine de bağlıyorlar. Bu bağlama şekli en küçük salınıma bile izin vermiyor.
*

A. K.

« Yanıtla #13 : Aralık 19, 2023, 11:51:38 »
Biz Marmara bölgesinde pek alışık değilizde. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. Ç.

« Yanıtla #14 : Aralık 19, 2023, 13:19:20 »

Bu uygulama da güzel aslında bizimkisi sadece tanımlı parmak iziyle açılıyor, birazda uzun bir ponton, her misafiri kendimiz götür getir yapmak zorundayız Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap