0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. E.

Yunan Adaları marina fiyatları
« : Ağustos 14, 2022, 14:39:57 »
Kaptanlarım herkese selamlar, Malûm ülkemizde marina fiyatları çok yüksek,sakız veya midilli adalarında marina fiyatları nedir? Mesela 11* 12 metre gibi yelkenli.Şöyle düşünüyorum 4 ay kadar tekneyi oraya bağlayıp diğer aylarda Marmaris civarı koylarda takılmak amacımız.Eşim ile beraber.

*

M. G.

Ynt: Yunan Adaları marina fiyatları
« Yanıtla #1 : Ağustos 14, 2022, 18:02:16 »
mesela:
53.75 m2 yelkenli
Midilli Setur
6 ay 2490 €
1 yıl 3119 €
Leros Marina
6 ay 2188 € ( + 1 ay veriyor )
1 yıl 3451 €
bu fiyatlardan kendiniz hesaplayabilirsiniz.
Ya da
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. D.

« Yanıtla #2 : Ağustos 14, 2022, 21:42:01 »
    Mahir kaptanın da yazdığı gibi, marina fiyatlarının Türkiye'den bir farkı  yok. Ancak, kış aylarında nispeten boş olan adalardaki barınaklarda çok daha ucuza mevsimlik kalınabilir diye düşünüyorum. Araştırmak lazım. Ben de alternatif olarak Meis adasını planlıyorum, gidip gelmesi de kolay benim için.

*

M. G.

« Yanıtla #3 : Ağustos 14, 2022, 22:09:27 »
    Mahir kaptanın da yazdığı gibi, marina fiyatlarının Türkiye'den bir farkı  yok. Ancak, kış aylarında nispeten boş olan adalardaki barınaklarda çok daha ucuza mevsimlik kalınabilir diye düşünüyorum. Araştırmak lazım. Ben de alternatif olarak Meis adasını planlıyorum, gidip gelmesi de kolay benim için.

Son zamanlarda Türkiye'deki marinalardan fiyat almadınız sanırım.
Hemen yazayım, ki bu rezaletten herkesi haberi olsun.
Marinalar çıldırmış durumda. İş gerçekten çığrından çıkmış, bunun sonu nereye varır bilemiyorum.
Hemen size bir kaç örnek vereyim:
53.75 m2 bir yelkenli fiyatları:
6 aylık
Setur Kuşadası > 3912 €
Setur Kaş > 5159 €
Setur Finike > 4144 €
Ören > 3962 €
Turgutreis D Marin  4225 €
Teos > Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Denizde yer yok, m2'si 3000₺ olmuş
Marmaris Yat Marin > denizde yer yok
Global Sailing > yer yok ama olursa 5800 €
BUNLAR 6 AYLIK FİYATLAR !!!
Bu fiyatlarla Türkiye, Akdeniz ve Ege'in en pahalı marinalarına sahip oldu. Ve herkes sus pus!
Mytilini ve Leros Türkiye'nin yarı fiyatı gibi.

*

T. T.

« Yanıtla #4 : Ağustos 14, 2022, 23:02:12 »
bugün yazacaktım Mahir abinin gönderdiği fiyatları görünce ama moral bozmayayım dedim..Mahir abi hakli..Turkiyedeki fiyatlar koptu gidiyor..

*

E. D.

« Yanıtla #5 : Ağustos 14, 2022, 23:07:30 »
   Haklısınız Mahir korsan, benim teknem olmadığı için marina fiyatlarını sürekli takip etmiyorum. Fiyatların da bu koşullarda bugünden yarına düşeceğini zannetmiyorum. Düşük fiyatlı barınma yerlerinin oluşması için amatör denizciliğin gelişmesi, örgütlenmesi ve çözüm önerileriyle baskı gücü oluşturması gerekir. Bunu görmeye de benim ömrüm yetmez Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap. O nedenle Yunanistan adalarını bir araştıracağım.
*

E. D.

« Yanıtla #6 : Ağustos 14, 2022, 23:09:38 »
  Aslında benim bir çözüm önerim var. Bir ara yeni bir başlık açarak yazarım.
*

A. A.

« Yanıtla #7 : Ağustos 15, 2022, 16:02:18 »
Evleri Araplara, marinaları Ruslara kaptırdığımız için bu fiyatlar uçtu gitti. Mevcut ambargo ve yaptırım uygulaması sebebiyle pek çok Rus sahipli tekne Türkiye'ye geldi deniyor, bu dalganın da marina fiyatlarına etkisi oldukça fazla sanırım...

Keyifli seyirler dilerim.