0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. G.

Monaco’yu bile solladık
« : Haziran 19, 2023, 09:19:45 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. S.

Ynt: Monaco’yu bile solladık
« Yanıtla #1 : Haziran 19, 2023, 11:26:58 »

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Konunun ana akım medyada yer alması uzun vadede üretilebilecek çözümler için çok olumlu olmuş. Sorunun daha geniş kitleler tarafından da görülmesi ve hatta yatırımcıların da konuya eğilmesini sağlayacaktır.

*

M. Ç.

« Yanıtla #2 : Haziran 19, 2023, 12:44:11 »
Sadece marina değil barınak da lazım ama gel de anlat derdini  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. K.

« Yanıtla #3 : Haziran 19, 2023, 13:32:57 »
Marina yapmak demek ülkenin en güzel koylarını kapatmak olmamalı . maalesef bizdeki marina anlayısı bu .kanun der ki 'sahil de 100mt içerisinde hiç bir  çevirme, duvarla cevirme, sahiplenme vs vs yapılamaz , buraları halkın kullanmına açıktır.
Şimdi ne yapacağız .
Kadıköyden başlayarak devam edelim , kurbağalı dere (eskiden lunapak vardı kamulaştırıp fenerbahçeye peşkeş çektiler) . devam, yine halka açık olması gereken FB tesisleri yüksek duvarlarla kapatılmış . devam, kalkedon un sagıda boşluk vardı FB ye otopark oldu , bir tek biraz park var ve oradan sonra marina başlıyor ,taa fenerbahce koyunun sonuna kadar. devam, istanbul yelken +Fb + GS + assubay kamp derken bir 150 mt daha boşluk var ve tekrar buyuk askeri kampının sonuna kadar işgal.  sonrası da işgaldi de  deniz doldurularak yer kazanıldı, ama merak etmeyin ufak ufak işgal ediliyor.

Ben bu şartlarda marina istemiyorum. gidilsin m2 fiyatı 10,000 Usd olmayan yerlerde , kullanılmayan, şehir içi olmayan  koylarda marina yapılsın. Eğer yapılmışsa da fahiş mahiş adam kirasını isteyecek.

Eger ben illa denizi seviyorum dersen  o zaman sade vatandaşın hakkına tecavuz etmeden bu konuda sen de elini taşın altına koyacaksın. Koyacağız.

*

M. Ö.

« Yanıtla #4 : Haziran 21, 2023, 08:37:01 »
Haber doğru bir konuya dikkat çekiyor ama araştırma yapılmadan, tamamen uydurma. 42 meyre tekneyi ne Monako’da 650€ ya nede Göcekte 1.300€ ya bağlatırlar.
Haberde verilmiş olan bağlama yeri rakamları ve tekne sayılarıda yanlış.
Türkiye,de toplamda 24.500 bağlama yeri ve yaklaşık 40.000 tekne olduğu söyleniyor.

*

A. K.

« Yanıtla #5 : Haziran 21, 2023, 13:34:08 »
Haber doğru bir konuya dikkat çekiyor ama araştırma yapılmadan, tamamen uydurma. 42 meyre tekneyi ne Monako’da 650€ ya nede Göcekte 1.300€ ya bağlatırlar.
Türkiye,de toplamda 24.500 bağlama yeri ve yaklaşık 40.000 tekne olduğu söyleniyor.

15500 tekne  nesıl barınıyor acaba. Az rakkam değil
*

E. S.

« Yanıtla #6 : Haziran 21, 2023, 13:47:49 »

Kaçak atılan tonozlarda(kayıtlı tonozlar 24500 sayısına dahil mi bilmiyorum), kumsallarda ters kapatılmış olarak, römork üstünde otoparklarda, yazlık evlerin bahçesinde, söndürülmüş olarak apartmanın bodrumunda...
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #7 : Haziran 21, 2023, 13:50:35 »
42 meyre tekneyi ne Monako’da 650€ ya nede Göcekte 1.300€ ya bağlatırlar.
Türkiye'deki marinalarda bir kurumsal ciddiyet olmadığı için web sitelerinden fiyat öğrenmek mümkün değil ama merak ettim Monaco'da 2 ayrı marinaya baktım, 40-45m arası teknelerin yaz sezonu için günlük bağlanma ücreti 500-600€ civarında görünüyor. Sezon dışında yarıya düşüyor.

*

A. K.

« Yanıtla #8 : Haziran 21, 2023, 13:58:15 »
Marina  /tekne ilişkisi kuracaksak  marinaya  bağlanabilecek, karaya çekilebilmesi için vinç tipi traktör tipi  tekne olması lazım . yazlıktaki 3mtlik kürekle yürüyen  sandalı marina teknesi olarak alamayız. O tip  sandallarda kayıt altındamıdır bilemiyorum . ama   o kadar tekne kışın alargada olamaz .
*

M. Ç.

« Yanıtla #9 : Haziran 21, 2023, 14:40:57 »
Marina  /tekne ilişkisi kuracaksak  marinaya  bağlanabilecek, karaya çekilebilmesi için vinç tipi traktör tipi  tekne olması lazım . yazlıktaki 3mtlik kürekle yürüyen  sandalı marina teknesi olarak alamayız. O tip  sandallarda kayıt altındamıdır bilemiyorum . ama   o kadar tekne kışın alargada olamaz .

Teorik olarak yaklaşık 12 yıldır 2,5m ve üzeri tüm su üstü araçlarına ruhsat düzenlenmesi zorunlu.

Tarif gereği marina yüzer pontonları da buna dahil  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. Ö.

« Yanıtla #10 : Haziran 21, 2023, 18:22:21 »

Muhtemelen karaparklarda ve korunaklı koylarda.
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #11 : Haziran 21, 2023, 18:52:20 »
2021 yılı için boylarına göre Türk bandıralı özel kayıtlı tekne istatistiği aşağıdaki gibiydi;

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. Ö.

« Yanıtla #12 : Haziran 22, 2023, 01:35:40 »

Kaçak atılan tonozlarda(kayıtlı tonozlar 24500 sayısına dahil mi bilmiyorum), kumsallarda ters kapatılmış olarak, römork üstünde otoparklarda, yazlık evlerin bahçesinde, söndürülmüş olarak apartmanın bodrumunda...
Wikipedia’da Marintürk, İzmir Marina, Muçev marinaları vs gibi marina kapasiteleri dahil edilmeden verilmiş listeye göre yaklaşık 16.000 teknelik marina kapasitesi var. 24.500 sayısı bu marinalar da dahil edildiğinde olabilir gibi görünüyor.
*

M. A.

« Yanıtla #13 : Haziran 22, 2023, 09:03:31 »
2021 yılı için boylarına göre Türk bandıralı özel kayıtlı tekne istatistiği aşağıdaki gibiydi;

30 metrelik sandalı olan arkadaşlar buradaysa bir fotoğraf paylaşabilir mi, belgesini nasıl aldığını geçtim sadece tipini merak ettim adı haliç köprüsü mü yoksa Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #14 : Haziran 22, 2023, 11:17:30 »
30 metrelik sandalı olan arkadaşlar buradaysa bir fotoğraf paylaşabilir mi, belgesini nasıl aldığını geçtim sadece tipini merak ettim adı haliç köprüsü mü yoksa Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Çoğu Zonlguldak ve bir kısmı Çanakkele limanlarında kayıtlı.
Muhtemelen memur giriş hatası.