0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Y. B.

2023 Sezon Pt1
« Yanıtla #135 : Ocak 06, 2024, 18:33:55 »
2023 sezonu Hisarönü Körfezinde geçirdigimiz hatıralarımız yeni bölümde iyi seyirler 😇⛵

*

E. S.

Ynt: YouTube Kanalım The Kayık
« Yanıtla #136 : Ocak 08, 2024, 13:01:08 »
Dirsek bükünde suyun rengi insanı büyülüyor, kış da bitmedi gitti Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Y. B.

LiFePo4 Akü Yapımı
« Yanıtla #137 : Şubat 15, 2024, 22:01:14 »
Herkese selamlar,
Bu bölümle beraber iki bölümlük bir seriye başlıyorum.
Serimizin başlığı tekneyi karadan bağımsız hale getirmek olacak.
1. Bölümümüz LiFePo4 akü yapımı, 2. bölümümümde ise kendim 220V su yapıcı yapıcam.
İlk bölüm karşınızda iyi seyirler dilerim.

*

Y. B.

Su yapıcı yapıyoruz
« Yanıtla #138 : Şubat 23, 2024, 18:39:36 »
Değerli korsanlar hepinize selamlar,

Karadan bağımsızlık serisinin ilk bölümünde LiFePo4 akü yapım projemi anlatmıştım, şimdi de su yapıcı yapıyorum. Proje detayları videoda iyi seyirler.

*

M. Ç.

« Yanıtla #139 : Şubat 25, 2024, 12:48:24 »
İlgiyle izliyorum Yiğit korsanım, teşekkürler. Viya böyle.

*

Y. B.

« Yanıtla #140 : Şubat 27, 2024, 09:45:42 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İlgiyle izliyorum Yiğit korsanım, teşekkürler. Viya böyle.

Teşekkürler kaptanım selamlar 😇⛵👋🏻
*

G. Ç.

« Yanıtla #141 : Şubat 27, 2024, 11:09:31 »
En başından beri ilgiyle takip edip izliyorum, bilgilendirici , öğretici kendi işini kendin yapabilirsin seviyesini arttırıcı videolar...
Teşekkürler kaptanım devamını bekliyorum...
*

E. S.

« Yanıtla #142 : Şubat 27, 2024, 12:00:49 »
Piyasada satılan muadili Su yapıcıların 4 de biri fiyatına mal ettiğiniz proje harika olmuş Yiğit Korsanım. Marinalardaki bağlanma ve elektrik-su ücretlerinin geldiği bu noktada uzun seyirler yapan tekne sahipleri için harika bir kaynak olmuş, ellerinize sağlık. Üstelik çoğu marina ve restoran iskelesinde verilen su içilebilir nitelikte olmayan kuyu suyu. Güçlü bir akü bankı ve güneş panelleri ile desteklendiğinde su yapıcı tekneyi tam olarak karadan bağımsız hale getiriyor.
*

Y. B.

« Yanıtla #143 : Şubat 27, 2024, 15:51:02 »
En başından beri ilgiyle takip edip izliyorum, bilgilendirici , öğretici kendi işini kendin yapabilirsin seviyesini arttırıcı videolar...
Teşekkürler kaptanım devamını bekliyorum...

Sizlerin sayesinde kanal ilerliyor zaten, biliyorum ki biryerlerde ihtiyaç duyacaklar var kaptanım teşekkür ederim 😇⛵
*

Y. B.

« Yanıtla #144 : Şubat 27, 2024, 15:52:39 »
Piyasada satılan muadili Su yapıcıların 4 de biri fiyatına mal ettiğiniz proje harika olmuş Yiğit Korsanım. Marinalardaki bağlanma ve elektrik-su ücretlerinin geldiği bu noktada uzun seyirler yapan tekne sahipleri için harika bir kaynak olmuş, ellerinize sağlık. Üstelik çoğu marina ve restoran iskelesinde verilen su içilebilir nitelikte olmayan kuyu suyu. Güçlü bir akü bankı ve güneş panelleri ile desteklendiğinde su yapıcı tekneyi tam olarak karadan bağımsız hale getiriyor.

O fiyatlar böyle devam ederse yanlız alargada kalan büyük kaptanlı megayatlar olmayacak sanıyorum, ileride bu sistemlere çok ihtiyaç duyacak " amatör ruhlu " kaptanlar 😇 teşekkürler Efe korsanım 😇⛵
*

Y. B.

2024 Bosphorus Boat Show
« Yanıtla #145 : Şubat 27, 2024, 15:53:52 »
Sevgili korsanlar hepinize merhabalar ⛵

Bu bölümde gezemeyen kaptanlarımız için fuarın önemli teknelerini gezdim. İyi seyirler dilerim 😇⛵

*

M. A.

Ynt: LiFePo4 Akü Yapımı
« Yanıtla #146 : Mart 06, 2024, 10:48:57 »
Herkese selamlar,
Bu bölümle beraber iki bölümlük bir seriye başlıyorum.
Serimizin başlığı tekneyi karadan bağımsız hale getirmek olacak.
1. Bölümümüz LiFePo4 akü yapımı, 2. bölümümümde ise kendim 220V su yapıcı yapıcam.
İlk bölüm karşınızda iyi seyirler dilerim.

ilk bölümü yeni izleme fırsatı bulabildim, müthiş faydalı bilgiler, tebrik ederim, bende sık sık takip edeceğim sizi, bir kaç sorum var buradan paylaşayım dedim:

- soğukta performans kaybı konusunda ölçüm vb. deneyiminiz oldu mu yalıtımı yapabiliriz ama fayda/verim değer mi bir türlü karar veremiyorum ona göre malzemeleri alacağım

- bir de hücre tercih etmenizin sebebi nedir direk pil alıp herhangi sorunda pil bazında değiştirmek daha ekonomik olmaz mı?
hücrelerin maliyetleri dış ünite dahil gibi hesaplanmıyor mu

sevgiler

Kaptanım selamlar bildirim gelmemiş görmemişim kusura bakmayın.

1- 840 amper yapiyorum yani geleneksel akülere göre neredeyse 1700 amper soguktan yarı performans alsam dahi hiçbişey kaybetmem o yüzden o kısmı hiç düşünmüyorum dahi.

2- Pil ile çok zor olur 18650 için konusuyorsaniz lehim yapilmiyor onlara isinmasin diye puntolama yapilmali. En temizi bu işin hucre yine sorun oldugunda hucreyi degistiriyorsunuz. Zaten bms uzerinden anlik takip edebildigimiz icin hangi hucre sorunlu tespiti ve onarimi kolay.
« Son Düzenleme: Nisan 12, 2024, 22:21:20 Gönderen: Yiğit Bılgıc »
*

Y. B.

« Yanıtla #147 : Nisan 12, 2024, 22:22:42 »
2023 sezonu Göcek-İstanbul transferimizin ilk bölümü yayında. Keyifle izlemenizi dilerim 😇⛵

*

Y. B.

Gidemedik Yiye Yiye
« Yanıtla #148 : Dün, 16:14:46 »
2023 yaz sezon sonu transferimizin 2. bölümü yayında. İyi seyirler dilerim ⛵🐳