0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. G.

INBOARDMARINEENGINE.com internet sitesi hk
« : Mart 11, 2023, 10:01:41 »
Değerli korsanlar,

aşağıdaki linkte marin dizel motorların çok uygun fiyatta satıldığını gördüm. indonezya merkezli bu sitede fiyatlar oldukça makul, tabii nakliye, gümrük procedürü henüz araştırmadım.  sitedeki fiyatlara inanamadım. açıkçası gerçek mi değil mi bilemedim. bilgisi duyumu veya alışveriş yapan varmı?

şahıs olarak , ticaretini yapmamak üzere kati ithalatını yapabiliyormuyuz ? merak ettim.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. D.

Ynt: INBOARDMARINEENGINE.com internet sitesi hk
« Yanıtla #1 : Mart 11, 2023, 14:32:57 »
Google çevirilerinde böyle hatalar oluyor. TL yerine $ olarak bakarsanız fiyatlar oturuyor.

*

E. Ç.

« Yanıtla #2 : Mart 11, 2023, 14:49:30 »
Google çevirilerinde böyle hatalar oluyor. TL yerine $ olarak bakarsanız fiyatlar oturuyor.

Pek oturmuyor.

Aslında. Navlun,gümrük vb masraflar 3 katı fark eder mi ? Kafamda bu durum oturmuyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Örnek

Yanmar 2YM15

Bahse konu sitede 3100 USD
Denizmotorum.com da 9200 USD

Edit:

Düşündüm de. 3 katı fiyat olabilir gibi geldi.

Sitenin güvenilirliği konusunda en ufak bir fikrim olmadığını belirteyim.
« Son Düzenleme: Mart 11, 2023, 14:59:58 Gönderen: Erdem Çakır »

*

U. C. O.

« Yanıtla #3 : Mart 11, 2023, 18:05:18 »
Sitede ssl sertifikası bile yok.
Artık orta kalite dolandırıcılar bile SSL alıyor.
Üye bile olmayın derim...

*

U. C. O.

« Yanıtla #4 : Mart 11, 2023, 18:07:51 »

*

S. T.

« Yanıtla #5 : Mart 11, 2023, 18:42:33 »

Endenezyodan bireysel olarak makina getirmek başlı,başına fantazi zaten..Geçmişte aliexprestte bir kazık yiyordum az daha...5/1 fiyatına chartplotter (raymarin)satıyorlardı...Satıcıya birşey sordum,adam peşimi bırakmadı,haliyle "kıllandım" tabi..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.Bir iki ay sonra yorumlarda teslimat olmadıgı ile ilgili şikayetler vardı.Ama o platformda onay vermeden,para satıcıya aktarılmıyor,onu nasıl çözmüşler anlamadım...
*

U. C. O.

« Yanıtla #6 : Mart 11, 2023, 20:16:37 »
Onay süresi 40 gün.
Onaylamayinca otomatik onaylanıyor.
Onlara olta atıyor onlar...

Endenezyodan bireysel olarak makina getirmek başlı,başına fantazi zaten..Geçmişte aliexprestte bir kazık yiyordum az daha...5/1 fiyatına chartplotter (raymarin)satıyorlardı...Satıcıya birşey sordum,adam peşimi bırakmadı,haliyle "kıllandım" tabi..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.Bir iki ay sonra yorumlarda teslimat olmadıgı ile ilgili şikayetler vardı.Ama o platformda onay vermeden,para satıcıya aktarılmıyor,onu nasıl çözmüşler anlamadım...
*

A. G.

« Yanıtla #7 : Mart 11, 2023, 23:18:19 »
Değerli korsanlar,

Türkiye İthalat rejimine göre dizel motor ithalatı için gereken kriterler, (satmamak yani ticaretini yapmamak üzere gümrük masrafları,vs) müşavirine danışmak gerek,  daha önce böyle bir işe girişen var mı diye merak ettim. Açıkçası fiyatların bu kadar düşük olması kötü niyeti çağrıştırmıyor değil, hızlı cevap bulmak amacıyla düşüncelerimi paylaştım, gümrük müşaviri korsanlar bu konulara daha yakındır diye düşünüyorum.