0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

O. K.

Brama Success 35 ve Moss Yat Jade 9m.
« : Eylül 06, 2023, 10:21:20 »
Selamlar. Bu iki tekne arasında karar vermeye çalışıyorum. Bilgisi ve tavsiyesi olan varsa çok sevinirim.

*

C. T.

Ynt: Brama Success 35 ve Moss Yat Jade 9m.
« Yanıtla #1 : Eylül 06, 2023, 10:23:53 »
Birer linkleri yok mu bu teknelerin ?

*

O. K.

« Yanıtla #2 : Eylül 06, 2023, 10:26:52 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. T.

« Yanıtla #3 : Eylül 06, 2023, 10:27:53 »
Sanırım bahsettiğiniz bu iki tekne arasında bir tercih söz konusu
Ben Moss u tercih ederim

*

C. T.

« Yanıtla #4 : Eylül 06, 2023, 10:30:56 »
Nedenini soracak olursanız

Suda duruşu daha iyi olduğu için

*

O. K.

« Yanıtla #5 : Eylül 06, 2023, 10:45:58 »
Cengiz bey ilginiz ve tavsiyeniz için teşekkürler.
*

S. K.

« Yanıtla #6 : Eylül 06, 2023, 11:02:51 »

Sudaki duruş demişken... Setur Ayvalık Marina'da pontonda yer boşalana kadar yeni atık iskelesine aborda kaldım... Tam karşımda mendirek sırasında iki tane Moss teknesi yanyana bağlıydı... Biri aşırı öne basık ve iskeleye yatık duruyordu; diğeri ise sancağa yatıktı.. Sanki yeddiemin otoparkında lastikleri patlamış/inmiş arabalar gibiydiler...  Bu ağırlıktaki teknelerde 50-60 kg ağırlıktaki yükün veya ekstra bir donanımın bile teknenin dengesine etkisi büyük oluyor... Kayığın kendisi 9mt boy 3,5mt ene rağmen sadece 2300kg olunca böyle şeylere ciddi kafa yormak gerekiyor... 
*

E. S.

« Yanıtla #7 : Eylül 06, 2023, 11:03:26 »
Orhan Korsan her iki tekne de aynı sınıfta ve benzer tekneler (boy farkı hariç). Böyle bir seçimde en büyük etken, sizin öncelikleriniz ve mutlaka deneme seyrine çıktığınızda teknenin size söyledikleri olmalı. Bulabilirseniz kullanıcı yorumları da seçiminizde size yön verecektir. Şimdiden yeni tekneniz hayırlı uğurlu olsun.
*

O. K.

« Yanıtla #8 : Eylül 06, 2023, 11:05:28 »
Efe ve Sedat kaptanlarım, bilgileriniz için çok teşekkürler.
*

C. T.

« Yanıtla #9 : Eylül 06, 2023, 11:18:58 »

Sudaki duruş demişken... Setur Ayvalık Marina'da pontonda yer boşalana kadar yeni atık iskelesine aborda kaldım... Tam karşımda mendirek sırasında iki tane Moss teknesi yanyana bağlıydı... Biri aşırı öne basık ve iskeleye yatık duruyordu; diğeri ise sancağa yatıktı.. Sanki yeddiemin otoparkında lastikleri patlamış/inmiş arabalar gibiydiler...  Bu ağırlıktaki teknelerde 50-60 kg ağırlıktaki yükün veya ekstra bir donanımın bile teknenin dengesine etkisi büyük oluyor... Kayığın kendisi 9mt boy 3,5mt ene rağmen sadece 2300kg olunca böyle şeylere ciddi kafa yormak gerekiyor... 

Tabi ki öncelikle gerçek halde görmek lazım
Nihayetinde buradaki üreticinin kataloğundaki görseller

Yalnız diğer tekne bana fotoğrafta fazla havaleli göründü kamara ise fazla önde gibi bir dengesizlik söz konusu sanki... Yalnız yandan görüntülenen sadece tek bir fotoğrafı var bu da yorum yapabilmeyi zorlaştırıyor doğal olarak.

Moss sanki daha bir bilinen dizaynın kopyası gibi duruyor (Searay veya four winns gibi ) ve bana diğeri gibi orantısız görünmedi 

Tabiki doğru fikirler için hem yakından bakmak hemde detaylı değerlendirme yapmak şart   
*

O. K.

« Yanıtla #10 : Eylül 06, 2023, 11:27:16 »
Cengiz kaptanım dediğiniz gibi ben de yerinde görmeyi bekliyorum. Yazdıklarınızı da göz önünde bulunduracağım.