0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ç. Ş.

Ynt: Bisiklet Kullanım Profili Nedir, Ne İşe Yarar ?
« Yanıtla #30 : Mart 19, 2023, 10:51:13 »
Gerçekten de müthişş, izlerken kalp atışların hızlandı.

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #31 : Mart 19, 2023, 11:57:01 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Çetin korsanım,
Buna ne diyorsunuz? Ben izlerken başım döndü..
Benzeri Artvin'de düzenlenebilir..
Atatürk anıtından Çoruh'a kadar inecek bir parkur çogzel olurdu..
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Keşke ülkemizde bisiklet sporu "çocuk etkinliği" olarak görülmese..

*

Ç. Ş.

« Yanıtla #32 : Mart 20, 2023, 14:26:18 »
Özgür korsanım, 2014 ten beri aktif olarak bisiklet kullanıyorum. Gidebileceğim her yere bisikleti tercih ediyorum. Bu sayede bisiklet kültürünün artık yavaş yavaş çocuk eğlencesinden çıktığını söyleyebilirim. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Tavsiye ettiğiniz parkura gelince, gerçekten müthiş olurdu. Ama bu parkuru sürecek babayiğit bulmak zor olabilir. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #33 : Mart 20, 2023, 18:20:24 »
Özgür korsanım, 2014 ten beri aktif olarak bisiklet kullanıyorum. Gidebileceğim her yere bisikleti tercih ediyorum. Bu sayede bisiklet kültürünün artık yavaş yavaş çocuk eğlencesinden çıktığını söyleyebilirim. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Son yıllardaki popülerlik ile 10-15 yıl öncesine göre bisikletin toplumdaki karşılığı çok daha iyi, ama halen günlük hayatımızı sürdüremeyecek kadar kısıtlı alanlara sıkıştırılmış durumda. Şehirlerimiz motorlu taşıtlar için tasarlanmış ve üç beş süslü turistik rota dışında büyükşehirlerde bisiklet kullanmak çok zor.

Bisiklet belki biraz çocuk eğlencesi dışına çıktı ama hayatımıza da giremedi ne yazık ki..
Şimdiki çocuklar bizim çocukluğumuzdaki gibi özgürce sokaklarda bisiklete binemiyorlar artık.

Tavsiye ettiğiniz parkura gelince, gerçekten müthiş olurdu. Ama bu parkuru sürecek babayiğit bulmak zor olabilir. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Yok, Artvin Mega Downhill Race (bak isim bile koydum hemen!) öyle turistik bişey değil zaten, tüm dünyadan profesyonel downhill yarışçılarının katılacakları dünya klasmanında bir etkinlik olarak hayal ettim.. 2 gün sürecek muhteşem bir doğa sporları şenliği gibi..

Yoksa Artvin sokaklarında ben bakkala bile gidemem bisikletle! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. K.

« Yanıtla #34 : Mart 21, 2023, 09:13:11 »
Bence bu olay tamamen yaşam tarzi dan kaynaklaniyor. Klasik ortadogu mantiğiyla kimin evi luks , kimin teknesi daha buyuk , benim mercedesim var  buraya park edebilirim diye bir çok şey yazilabilir . Bunlarin arasinda mutevazilik , dolayisiyla bisiklet yok.
Fenerbahcede  hafta sonlari hava guzelken vatandas mis gibi havada yuruyus yapip banklarda dinlenmek varken 1-2 saat o araba kuyrugunda bekler. Süslü esofmanlarla yuruyuse cikip taksiyle döneriz. 😝

*

Ç. Ş.

« Yanıtla #35 : Mart 21, 2023, 13:45:19 »
Bence bu olay tamamen yaşam tarzi dan kaynaklaniyor. Klasik ortadogu mantiğiyla kimin evi luks , kimin teknesi daha buyuk , benim mercedesim var  buraya park edebilirim diye bir çok şey yazilabilir . Bunlarin arasinda mutevazilik , dolayisiyla bisiklet yok.
Fenerbahcede  hafta sonlari hava guzelken vatandas mis gibi havada yuruyus yapip banklarda dinlenmek varken 1-2 saat o araba kuyrugunda bekler. Süslü esofmanlarla yuruyuse cikip taksiyle döneriz. 😝

Atilla korsanım çok güzel yazmışsınız, Bisiklet benim açımdan tam da böyle. Sahip olunan şeyin fiyatı değil onunla ne yaptığınızın bir göstergesi. Tabii çok pahalı bisikletleri olup ta evin köşesinde veya bodrumda yatıran çok kişi var ama en azından kendi fiziksel performansınız ölçüsünde bir mütevazilik içeriyor bisiklet.