0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. P.

Slovenya- Fethiye Yelkenli Yolculuğu
« : Mart 01, 2024, 15:07:21 »
Sevgili Korsanlar Merhaba,

Foruma girebildiğim kadar girmeye çalışıp konuları takip ediyorum ( ben de maalesef daha çok okuyan tayfaya yakınım). Son zamanlarda çok seyahat başlıkları açılmıyor genelde, ben farklılık yapayım istedim.

Önümüzdeki hafta 08.03.2024 tarihinde Slovenya Portoroz Marinadan çıkıp Fethiyeye yeni aldığımız Bavaria C38 teknemizi getirmeyi planlıyoruz  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap. Yaklaşık 1200 millik bir yolculuk olacak ve hedefimiz 12-14 gün bandında tamamlamak.

Değişiklik gösterebilir ama hedef rotamız bol dinlenmeli olacak şekilde böyle. Bazı rotaları direkt atlayıp yola devam etme ihtimalimiz de yüksek.

1. Portoroz
2. Pula
3. Zadar
4. Split veya Hvar
5. Dubrovnik
6. Vlore veya Corfu direkt
7. Corfu ( 50 saat motor bakımı hedefi)
8. Kefalonia
9. Katakolo
10. Pilos
11. Kalona
12. Milos
13. Ios
14. Rodos
15. Fethiye

Bu bölgeleri bilen veya önerileri olan kaptanlarımız varsa her türlü yorum ve öneri bizler için değerli olacaktır.

Teşekkürler.

*

M. T.

Ynt: Slovenya- Fethiye Yelkenli Yolculuğu
« Yanıtla #1 : Mart 01, 2024, 18:32:39 »
Hirvatistan a giris yapacaksiniz anlasilan. Adalarin kuytularina girerek Dubrovnike kadar inersiniz. Su aralar Lodos esiyor ama sanki 1 haftaya hava dusecek ama belli olmaz. Biraz belirsiz bu donemde. Lodos varsa Italya kiyilari daha sakin oluyor, Italyaya gecmeniz gerekicek.

Vlore ye gircekseniz Dubrovnikten cikis almaniz lazim. Girmezseniz yol da uzuyor bayagi. Bar da stop yapsaniz daha iyi olmaz mi? Bar dan Corfu mesela.

Hirvatistan cikis aldiktan sonra yolunuzun uzerinde ada varsa ada ile ana kara arasina girmenizi istemiyor, adalarin disindan ( batisindan ) seyir yapmanizi istiyorlar.

Hirvatistan meteoroloji web sitesi:

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. P.

« Yanıtla #2 : Mart 02, 2024, 17:57:52 »
Meriç Kaptan, teşekkürler yorum için,

Evet Hırvatistana gireceğiz kesin, vlore konusunda da kararsız kaldık, sanıyorum rüzgara ve hava durumuna göre karar vereceğiz.

Bar biraz Dubrovniğe yakın kalıyor. Amacımız Corfu olduğu için orayı ortalamak istedik. Ama ülkeye gir çık da baya iş olacak, orada biraz kararsızlığımız var.

Bir diğer konu da Korinth kanalı. Eylül 2023 den beri kapalı, bakım sebebiyle. Ama mart ayında açılacağı söyleniyordu, biz yoldayken açılırsa belki direkt oradan geçip bir miktar yolumuzu kısaltabiliriz diye umuyorum.

*

E. Ç.

« Yanıtla #3 : Mart 02, 2024, 20:46:14 »
Meriç Kaptan, teşekkürler yorum için,

Evet Hırvatistana gireceğiz kesin, vlore konusunda da kararsız kaldık, sanıyorum rüzgara ve hava durumuna göre karar vereceğiz.

Bar biraz Dubrovniğe yakın kalıyor. Amacımız Corfu olduğu için orayı ortalamak istedik. Ama ülkeye gir çık da baya iş olacak, orada biraz kararsızlığımız var.

Bir diğer konu da Korinth kanalı. Eylül 2023 den beri kapalı, bakım sebebiyle. Ama mart ayında açılacağı söyleniyordu, biz yoldayken açılırsa belki direkt oradan geçip bir miktar yolumuzu kısaltabiliriz diye umuyorum.

kanal icin isletici sirketin websitesinden rezervasyon yapabilirsiniz.
« Son Düzenleme: Mart 02, 2024, 20:50:51 Gönderen: Erdem Çakır »

*

E. Ç.

« Yanıtla #4 : Mart 02, 2024, 21:36:36 »
Not: Sitenin İngilizce versiyonunda ödeme ve rezervasyon kısmı çalışmıyor sadece hesaplama çalışıyor.

Yunanca siteyi google translet ile çalıştırıp rezervasyon yada kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

*

M. P.

« Yanıtla #5 : Mart 03, 2024, 18:52:41 »
Sanıyorum Korinth hala kapalı, hatta google üzerinden son yorumlara baktığımda 8-10 gün öncesinin toprak kayması fotoğrafları görünüyor. Belli ki açamayacaklar bu ay da.

Biraz yolumuz uzayacak ve ilk belirlediğimiz rota geçerli olacak gibi.
*

E. Ç.

« Yanıtla #6 : Mart 04, 2024, 11:54:17 »
Kanal yonetiminden gelen bilgi şu şekilde;

Dear Erdem

The Corinth Canal is closed for the second and last phase of the major slop restoration , and it will stay closed at least until Late April 2024 .

Unfortunately, we don’t know the exact date of the reopening , and there is no safe prediction for the time being.

There will be an announcement on our site as soon as we have a confirmed date .

Please check our site for news feed , and press releases .
*

M. P.

« Yanıtla #7 : Mart 04, 2024, 21:29:49 »
Teşekkürler bilgi için. Aşağıdan dolanacağız artık Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap