0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

O. S.

Transit-Log
« : Aralık 04, 2022, 08:26:58 »
Alman bandıralı bir tekne ile Yunanistan'a girişte Transit-Log tanzim ettirme zorunluluğu bulunmaktamıdır? Ayvalık'da ikamet etmekteyim en son Türk sularına giriş-cıkış yapmak amacıyla haziran 2019 tarihinde Midilli adasına gittim. Bu tarihten önce söz konusu adaya gittiğimde yunan makamları Transit-Log tanzim etmemişlerdi, lakin bu gidişimde her nedense tanzim ettiler ve bir sene sonra yine aynı işlemi yaptırmam için gelmemi talep etmişlerdi. Ancak pandemi nedeniyle gidemedim, daha sonrasında ise gitmek için vaktim olmadı. 2023 baharında tekne bakımı yaptırmak için Yunan adalarından birine gitmek niyetindeyim, zira Türkiye'de bu işlemler artık bir lüx halini aldı. Transit-Log belgesine kırmızı tükenmez kalem ile 24.06.2020 tarihi şerh olarak düşülmüş, yanında da okuyamadığım yunanca yazılmış iki kelime var. Adaya gidecek olursam bir yaptırım uygulanabilirmi? Bilgisi olan varmı?

*

Ö. Ö.

Ynt: Transit-Log
« Yanıtla #1 : Aralık 05, 2022, 22:31:07 »
Transitlog "seyir izin belgesi" dir.
Girişinizde düzenlenir, bu izin ile o ülkede gezersiniz, çıkışınızda geçerliliği bitmiş olur.
Bir ülke karasularına her giriş çıkışınızda yeniden transitlog düzenlenmesi gerekir.