0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

T. A.

Ynt: Simi adası 2016 yeni uygulama
« Yanıtla #30 : Haziran 01, 2016, 16:25:29 »
Ya ne kadar yazık olmuş, asırlardır adamların yaşadığı  toprakları Deniz'in D sinden çakmayan taşare (win win ilk  başlangıcı) donanma sistemiyle etraftan  geçen donanmaları Osman abilerim  daha iyi  dütsün diye Ada'lar çeşnisi yaptılar.Daha sonra Milet bu soygundan  bıkınca ,zeki denizci abiler  donanmalara alternatif yollar bulup kıymeti kalmayan adalara Hama'm Çeşmeden  başka taş dikmeyen Osman abilerim Semih'in tabiri ile teker teker adalardan gitmiştir .Hayatımızdaki deniz kültürünün tamamını hatta jargonunu bile borçlu olduğumuz bu adamlar iyiki oradalar ve bize balığın mundar edilmemesini anlatıyorlar.Gelelim bu güne adalarda yapılan sorgulamanın  genel AB politikası içinde yapıldığına inanıyorum Türkiye tarafından gelecek para başka taraflardan sübvanse edilmiş olma ihtimali büyük sanırım bu yaz evraksız Grek hayal

*

E. O.

« Yanıtla #31 : Haziran 02, 2016, 20:29:52 »
Bizler değil deniz kültürü, ada kültürü,,, şehir kültürü nedir bilmeyiz ki,,, mimari diye bişeyden bihaberiz. Bugün Anadolu da güzel mimarisi olan yerler hep gayri-müslimlerin mimarileridir. Değil yeni yapmak var olanı muhafaza edebilsek ne güzel olurdu. Çünkü bu toplum göçebe toplum, bir de arap kültüründen etkilendi ya hepten mimari yi unuttu. Prens adalarının 30 yıl öncesi bugünden çok daha güzeldi. Bizde kalan adalarda eski rum evleri o nedenle kıymetli.  Bir de son zamanlarda artan rant ekonomisi,, nasıl daha fazla para ettiririm,, kültür başka birşey,, bu hafta italya Capri adası ve Amalfi kıyılarında idim,, adamlar dimdik kayalık yerleri nasıl cennet e çevirmişler,, biz ise Gökova ya termik santral yapmışız,,,

*

A. Ş.

« Yanıtla #32 : Haziran 02, 2016, 20:32:53 »
Pazar günü Pedi ile Gialos arasındaki Hagia Marina koyunda demirleyip kahvaltı edecek, biraz da yüzeceğiz. Sorun yaratırlar mı dersiniz?

*

F. B. D.

Dağılalım mı?
« Yanıtla #33 : Haziran 02, 2016, 21:33:25 »
Beni lütfen yanlış snlamayın. Sonuçta, Çankırı kökenli ve şehirde yaşamaya başlamış 2 nci nesilim.
Düzgün 2 çocuk yetiştirdiğimizi düşünüyorum.
Birisi dün Hipokrat yeminini etti.
Yazdıklarınızda elbette haklısınız.
Ama gidecek yerimiz yok!
Lütfen karamsar olmayalım; karamsar düşüncelerden uzaklaşmaya çalışalım. Adalara böyle baktığımızda, konu sırası ile İstanbul ve Ege ye gelir.
Medyayı tarafsız izlediğim(iz)de yaşadığım şaşkınlık ve " Bu kadar mı yüzeysel, bu kadar mı sığmışız?" duygusu sanırım epey insanda var.
Pes etmeyin, düşüncelerinizi yüksek sesle her yerde ifade edin.
2 hafta once, Nicole Kidman'in oynadiği bir film devreye girdi.
Bu gün Almanya' da soykırım meclite ele alındı.
Bunun arkasının "G Doğu'da neler oluyor?" a sündürülmesi söz konusu olabilir mi acaba?
Bizim böyle karamsar duygular taşımamız aslında uzun süredir süregelen bilinçli bir uğraşı. Ne yazık ki "alt yapı" çok müsait!
 Ne yapabiliriz?
Yapiyoruz zaten.
Her fırsatta buradayım/ bana güç veriyorsunuz.
Konu yelken ve deniz ama insan kalitesi asıl çekici olan.
Bu bir rica!
Toplum olarak eksiklerimizi biliyoruz. Elbette dile getirelim ama o karamsar noktadan uzak olalım"
Biz akıllıyız,  souçta çözümü bizler gibi insanlar üretecek. Çözüm, uygar yaklaşımla mutlaka olacak,
Eminim.. eminim

« Son Düzenleme: Haziran 02, 2016, 22:08:31 Gönderen: Hakan Erim »

*

F. B. D.

Emo
« Yanıtla #34 : Haziran 02, 2016, 21:36:48 »
(Arada o emo nereden sızmış, hiç farkında değilim..)

*

C. G.

« Yanıtla #35 : Haziran 03, 2016, 00:26:44 »
Evet haklisiniz,

"Enseyi karartmayalim" der eskiler...

*

S. Ç.

« Yanıtla #36 : Haziran 03, 2016, 04:03:43 »
Bişey anlamadım..napcaz?
*

F. B. D.

Toplum olarak
« Yanıtla #37 : Haziran 03, 2016, 06:37:03 »
Kendimizi küçük ve aşağılık görmeyelim.
Ben ve benim çevremde, 2 nci kuşak köy kökenli pek çok insan var.
Çıkış, eğitim.
Karamsar olmayalım, yeter..
Yoksa mücadele gücümüzü kaybederiz..

*

T. A.

« Yanıtla #38 : Haziran 03, 2016, 09:22:32 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Pazar günü Pedi ile Gialos arasındaki Hagia Marina koyunda demirleyip kahvaltı edecek, biraz da yüzeceğiz. Sorun yaratırlar mı dersiniz?
Sorun olabilir muhtemelen. Birşey derlerse ardından limana girip giriş yapacağız deyin. Sonuçları da paylaşırsanız sevinirim...
*

H. Ö.

« Yanıtla #39 : Haziran 03, 2016, 09:37:01 »
19 Mayıs ta 2 gün Pedi de kaldım. Alış veriş ettim. kimse bişi demedi. Ama yanınızda pasaport ve tekne evraklarınız, kesinlikle tekne sigortası olması gerekir. Sahil güvenliğe ait bot dolaşıyor, geçerken bi tipinize bakıyor, selamlaşıyorsunuz bitiyor. Ama ana limana girmek isterseniz , port police,  kaptan evrakları al gel der hemen.
*

T. A.

« Yanıtla #40 : Haziran 24, 2016, 09:48:59 »
Simi'de giriş için gümrük iskelesi uygulaması dün itibariyle hala geçerli. Aborda olunan iskele oldukça sakat. Önü ve arkası kaya ve sığ. Çok dikkatli olunmalı...
*

A. Ş.

« Yanıtla #41 : Haziran 24, 2016, 10:17:15 »
Ben burada sormuştum Hagia Marina koyuna uğrama planımı. Ama hem risk almamak için hem de yolu uzatmamak için direkt Bozburun'a döndüm.
*

K. U.

« Yanıtla #42 : Haziran 25, 2016, 01:40:07 »
Kendimizi küçük ve aşağılık görmeyelim.
Ben ve benim çevremde, 2 nci kuşak köy kökenli pek çok insan var.
Çıkış, eğitim.
Karamsar olmayalım, yeter..
Yoksa mücadele gücümüzü kaybederiz..

OHHHH BEEEEEE.........

*

K. U.

« Yanıtla #43 : Haziran 25, 2016, 02:35:25 »
Bişey anlamadım..napcaz?

Bişeyler yapıcazgari...
*

İ. P.

« Yanıtla #44 : Ağustos 16, 2016, 21:39:41 »
Danimarka'li bir sehir planlamnsacisi  İstanbul hakkinda
" Siz İstanbul'a 1453 yılında tasinmissiniz ama gördüğüm kadarıyla hala yerlesememissiniz" demiş diye bir gazetede okumuştum.
Ne kadar dogru bir laf.

Sent from my SM-G920T using Tapatalk