0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. G. T.

Ynt: Tekne sigortası yaptırmayı düşünenlerin dikkatine....!
« Yanıtla #15 : Mart 29, 2019, 13:13:16 »
ayrıca gövde hasarları için rapor doğrultusunda bana 8600 tl ödeme yapıldı .tekne pervane ve şaftlarında hasarlar ciddi rakamlar . bunu sigorta ödemek istemiyor 19. madde yüksek hızla agır havalarda pervanenin yabancı cisimlere çarpma rizki ve ayrıca denize-suya çarpması neticesinde oluşacak hasarlar anlamında değil midir? bir afetten kaynaklanan hasar güvenli bir alanda olmasına rağmen gerçekleşiyorsa pervane ve şaftlar teknenin ayrılmaz bir parçası olarak değerlendirilebilir mi? tekne aynı sebeple batmış olsaydı sigorta pervane hasarları dışında hasarlarımı ödeyecekti. sigorta ajentem bana bu konular ile ilgili bilgilendirme bile yapmadı.

*

A. G. T.

« Yanıtla #16 : Mart 29, 2019, 13:19:31 »
19.3.1) 9.2.2.1. ve 9.2.2.2. No.lu Klozlar tahtındaki talepler ile
19.3.2) []Fırtına ve su hasarlarında veya diğer gemi, rıhtım veya iskeleden gayrı bir cisimle
temasın neden olduğu ziya veya hasarlara ait talepler kabul edilmeyecektir.

Ancak bu 19.3.2. No.lu Kloz Geminin fırtına neticesinde suya batmasından ileri
gelen hasarları temant harici bırakmaz. 

konu bu madde ancak yorumlamak  kadar zorki. bir çok avukat a sormama raĞMEN bir yanıt bulamadıum .cümle rıhtım ve iskenin dışında diye yazıyor

*

H. Z.

« Yanıtla #17 : Mart 29, 2019, 14:51:28 »
 19.3.2 maddesi, net. İskelette ve rıhtımdan GAYRı" madde çok net. Denizde bir şeye sarma yok.  Ödenmemesi çok garip. Tahkim Komisyonu'na başvurun.

*

A. G. T.

« Yanıtla #18 : Mart 29, 2019, 15:01:30 »
Hakan bey çok teşekkür ederim . rizikonun gerçekleştiği gün hava raporları , liman başkanlığından alınmış ayrıntılı yazımız vardır. olay esnasında orada olan kişilerin engellemeye ve kurtarmaya çalışmalarına rağmen gerçekleşmiştir. eğer sigorta bu hasarı karşılamayacaksa hangi hasarı karşılar. pervanelerin ve diğer parçaların sigorta tarından speedboat klozu ile açıklanmasını doğru bulmuyorum . ayrıntılı döküm elimde olmamalsına rağmen diğer hasarları kendi tesbitine göre ödemiştir .

*

H. Z.

« Yanıtla #19 : Mart 29, 2019, 19:26:56 »
Gayrı: sıfat: Başka, diğer demek sözlük anlamıyla..

Fırtına ve su hasarlarında veya diğer gemi, rıhtım veya iskeleden gayrı bir cisimle
temasın neden olduğu ziya veya hasarlara ait talepler kabul edilmeyecektir.

*

B. O.

« Yanıtla #20 : Mart 30, 2019, 14:03:27 »
Merhaba çok geçmiş olsun,
Sigorta acentesi ile poliçe yenilemeleri esnasında, yada ilk defa pol. düzenlenirken, yazılı (mail) yoluyla haberleşmekte yarar var.
Sigorta aracılarının mesleki mesuliyet poliçeleri olmalı ve yaptıkları hatalardan doğan  sigortalı zararlarını kendi mesleki sorumlukuk poliçelerinin limitleri çerçevesinde tazmin etmeliler.
Saygılarımla