0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. D.

Ynt: Tekne Sigortaları
« Yanıtla #45 : Eylül 13, 2020, 13:45:56 »
   Bende yıllardır foruma üyeyim, Hakan korsanın sigortacı olduğunu bu konu başlığıyla öğrendim. Kendisinin bunu hiç konu ettiğini ve burayı reklam amacıyla kullandığını görmedim. Başkalarının tavsiye etmesi ise gayet normal. Zaten tavsiye edilen şahıslar ve firmalarla ilgili bir başlık var. (Aslında işime yarayabilir Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap, iyi oldu öğrendiğim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap).

*

H. E.

« Yanıtla #46 : Eylül 14, 2020, 16:09:36 »
Ben Hakan korsandan şikayetçiyim,benim teknemi sigorta etmiyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Banyo küvetini sigorta edermiş,teknemi asla Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

D. G.

« Yanıtla #47 : Eylül 16, 2020, 12:55:32 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sigorta Firması değil acente önemlidir. Hakan Zorlu doğru adres. İki tane patlayan motoru sıfırlamıştı.

buradan acikca moderatorlere cagrimdir......

gezgin korsan uyelik ve kara kaplisi kurallarina gore...

GK platformlarını ticari, politik v.b. kişisel çıkarları için kullanmaz.

kurali cercevesinde gerek firma gerekse ticaret anlaminda  kisiler referans gosterilemez..

burada kurallar ve kaideler varsa  gerek uyeler gerekse uygulayici kisiler tarafindan hakkaniyetle uygulanmasi ve

hic bir kiseye ayricalikli davranilmamasi gerekiyor.

israrla moderasyon uyelerine  kurallarin isleyisi acisindan  takipci ve uygulyaci olmalari konusunda ilkele ve hassasiyet
gostermelerini  saygiyla bekliyorum.

bu platformada hic bir kimse bulundugu  pozosyondan  dolayi ayricalikli bir duruma konulmamali ve kurallar her kes icin gecerli olmali....

gerekli ozeni gostericeginzi umit ediyorum!!!!

Ismail Kaptanim,
Bu tamamiyle teknik bir soru olup bu soruyu bu isin ehli kisilere sormanin bir sakincasi olmadigini dusunuyorum zira kurtlar sofrasina donmus guzel ulkemizde, bilgisi/tecrubesi olan buyuklerimizin fikrini almak herkes icin oldukca faydali olur diye dusunuyorum.
Aksi taktirde mutsuz/umutsuz bir denizciye donusmek oldukca mumkun ulke piyasasindaki hizmet verenler  yuzunden. Ornegin fahis fiyatla bakim onarim yapanlardan mi tutarsiz yoksa bana ayni police icin uc kat fiyat ceken acentalardan mi!
Dolayisiyla, bilgiyi paylasmak onemli diye dusunuyorum ve yukarida verilen acentanin anladigim kadariyla reklama ihtiyaci yok fakat dogru kisiye ulasmakta her zaman tecrube ile oluyor sizde hak verecek olursaniz.
iyi seyirler,

*

D. G.

« Yanıtla #48 : Eylül 16, 2020, 13:03:17 »
Sigorta firmasından çok iletişim kurduğum acentaya önem veririm.
Ticari teknemizin sigortası için Başarı sigorta ile çalışıyoruz, çok memnunuz.

Tesekkurler Ozgur Kaptanim... Iletisime gectim az evvel...

*

Ü. P.

« Yanıtla #49 : Ocak 29, 2021, 18:00:15 »
Selamlar,

Sigorta konusunda çok bilgili değilim, araştırıyorum, 6,4 boyunda ve 2004 yapımı özel ruhsatlı ahşap teknem için sigorta yaptırabiliyor muyum? Evet ise önereceğiniz firma var mı diye soracağım, hayır ise nedenini öğrenmeyi çok isterim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Teşekkürler herkese

*

A. A.

« Yanıtla #50 : Ocak 29, 2021, 18:03:55 »
Ben Anadolu Sigorta'ya yaptırdım, ama Allianz da bu konuda çok iyi.
Acente olarak, kendi de yelkenci olan bir tanıdığım var, ona yaptırdım.
Özelden yazarsanız size bilgilerini iletirim.

Sizin tekneye yapılır mı emin olamadım.
Sormanız lazım.
*

S. K.

« Yanıtla #51 : Mayıs 09, 2024, 13:21:53 »
Nasıl ki vergi mükellefleri için martı ayı dert ayı ise tekneciler için de mayıs ayı dert ayı...

Genelde tekne alımları ve tekne değiştirmeler yaz başı yapılıyor; marina sözleşmeleri yaz başı; planlı bakımlar ve tekne içine yapılacak majör upgrade işlemleri yaz başı...

Tabi bir de sigorta poliçeleri var, bunlar da tekne alım - satımlarına paralel olarak yaz başında düzenleniyor / yenileniyor genellikle..
Bizim kızın da poliçesi mayıs ayı içerisinde yenileniyor... Bu yıl 3. yenilemeyi yapıyoruz...

Geçen poliçe döneminde pervaneye halat sarması nedeniyle s130 sail drive'ı komple değiştirmiştik ve yedekleme + çekme/atma + karapark + tamir vs.  derken 7 bin küsur euro sıkışmıştı sigorta poliçemize...

Bunun bir sonucu olacağını az/çok tahmin ediyordum bu seneki prim tutarına ama bizim öznel sebebimize ilaveten son 1 yılda sigorta primleri de euro bazında %25 civarı artınca kümülatif etki feci oldu...

Acentemle sohbetten anladığım kadarıyla bugünlerde, hasarsızlık indirimi veya benimki gibi sürprim uygulaması yapılmadan, 125K€ civarı değerdeki bir teknenin yunan klozunu da karşılayan bir sigorta yaptırması 1000€... Bu baz fiyat...

Sonrasında benim durumum gibi uslu çocuk olmanıza veya sigorta şirketini poliçe boyunca ağlatmanıza göre yiyeceğiniz dayak artıyor veya azalıyor...