0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. E.

Ynt: PC de kullanılacak deniz haritaları.
« Yanıtla #315 : Temmuz 12, 2011, 11:54:37 »
Eeeee siz gideli çok sular aktı köprülerin altından Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sular dedimse sarı ve köpüklü olanından
« Son Düzenleme: Temmuz 12, 2011, 11:55:22 Gönderen: Ateş Erim »

*

H. E.

« Yanıtla #316 : Temmuz 12, 2011, 13:33:25 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Eeeee siz gideli çok sular aktı köprülerin altından Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sular dedimse sarı ve köpüklü olanından

Yuh, köprüden mi işedin? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. E.

« Yanıtla #317 : Temmuz 12, 2011, 15:10:46 »
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. K.

« Yanıtla #318 : Temmuz 12, 2011, 20:08:52 »
...freeware 64 bit Sentinel aramaya da vaktim yoktu, peşine düşemedim.
İşletim sistemleri 64 bit olan kullanıcıların bu hususa dikkat etmeleri gerekiyor. Ayrıca 64 bit çalışan bir Sentinel bulan olursa bana da yollarsa sevinirim.

Ateş Korsan, eğer fazladan bellek ve fazladan güç tüketimi çok önemli değilse (karadaysanız) biraz zahmetli de olsa, Vmware Player kullanıp, makine içinde makine yapabilirsiniz. Yani 64bit sisteminizin için 32bit Windows XP kurup, ayrı pencerede çalıştırıp, onun içinde standart şekilde haritaları %100 uyumlu olarak çalıştırabilirsiniz. Vmware Player ücretsiz ve testler için çok iyi birşey.

*

A. E.

« Yanıtla #319 : Temmuz 12, 2011, 21:37:54 »
Atıf korsan, bilgiler için çok teşekkürler. VmWare'i daha önce linux üzerinde kullanmıştım. Fakat Vmware lisans gerektiriyor diye hatırladığımdan onu kullanmak aklıma gelmemişti doğrusu. Onun yerine (Karadenizli'lerin hoşgörüsüne sığınarak) lazlık yapıp işletim sistem,mi 64 bitten 32 bitle değiştirdim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

« Yanıtla #320 : Temmuz 12, 2011, 22:51:48 »
...lazlık yapıp işletim sistem,mi 64 bitten 32 bitle değiştirdim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

E güzel, sen bu gidişle tekneyi karaya alacağına denizi doldurursun. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. Ç.

« Yanıtla #321 : Temmuz 13, 2011, 03:59:07 »
Ben pc için usb li Holux GR-213 GPS aldım 70 usd ye.Navionics ten harita yüklemeye çalıştım beceremedim.bu cihazı pc ye takınca birtakım uyduları görüyor ve bulunduğu yerin koordinatlarını gösteriyor.Harita yükleyebilirsem chartplotter gibi çalışması için başka birşey yüklemem gerekiyormu..yada bu cihazı biliyorsanız buna eşleşecek içinde marmaris olan harita başka nerden yüklenebilir.saygılar..
*

A. E.

« Yanıtla #322 : Temmuz 13, 2011, 10:19:19 »
MaxSea ile çalıştırmayı denediniz mi ?
Fakat şunu da belirtmem gerek, MaxSea'nin kullandığı haritalar maalesef Türkiye kıyılarında Navionics kadar detaylı değil.
*

A. E.

« Yanıtla #323 : Temmuz 13, 2011, 10:22:10 »
...lazlık yapıp işletim sistem,mi 64 bitten 32 bitle değiştirdim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

E güzel, sen bu gidişle tekneyi karaya alacağına denizi doldurursun. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Aman Hakaaan, sen de bi alemsin yani. Kayığın etrafındaki suyu boşaltmak dururken denizi doldurmakla uğraşılır mı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. B. A.

« Yanıtla #324 : Temmuz 13, 2011, 15:07:32 »
Atıf korsan, bilgiler için çok teşekkürler. VmWare'i daha önce linux üzerinde kullanmıştım. Fakat Vmware lisans gerektiriyor diye hatırladığımdan onu kullanmak aklıma gelmemişti doğrusu. Onun yerine (Karadenizli'lerin hoşgörüsüne sığınarak) lazlık yapıp işletim sistem,mi 64 bitten 32 bitle değiştirdim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ateş korsanım, virtualbox kullanın linux'ta. Open Source'dur. Linux'la ilgili elimden gelen her konuda yardımcı olurum.
*

A. E.

« Yanıtla #325 : Temmuz 13, 2011, 15:14:19 »
Mahir korsanım teşekkürler. Bir süredir -maalesef- Linux kullanmıyorum.
*

M. B. A.

« Yanıtla #326 : Temmuz 13, 2011, 15:18:27 »
Mahir korsanım teşekkürler. Bir süredir -maalesef- Linux kullanmıyorum.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ben birkaç yıldır Ubuntu kullanıyorum, makinemin windows lisansı olduğu için virtualbox altında da bir windows sanal makime var, gerekirse onu açıyorum (ki pek gerekmiyor), sıfıra yakın performans kaybı ile çalışıyorum. Windowsa bağımlı uygulamalarınız varsa böyle rahatça çalıştırırsınız.Bir gün tekrar Linux kullanacaksanız Ubuntu tavsiye ederim (daha evvel ne kullandınız bilmiyorum ?)
*

A. E.

« Yanıtla #327 : Temmuz 13, 2011, 15:29:19 »
Off zor yerden sordun be korsanım. Valla hatırlayamadım. Çalıştığım işyerindeki makinam linux idi. Sonradan evdeki makinamı da linux'a çevirmiş çok da memnun kalmıştım. İş makinamı abartmıyorum senede bir falan kapatırdım. Ne kilitlenme, ne yavaşlama. Takır takır çalışırdı. Emekli olunca IT desteğinden mahrum kalmak gözümü korkuttu. Onun için evdeki makinamı da windows'a çevirdim.
« Son Düzenleme: Temmuz 13, 2011, 15:30:03 Gönderen: Ateş Erim »
*

M. B. A.

« Yanıtla #328 : Temmuz 13, 2011, 15:31:18 »
...Emekli olunca IT desteğinden mahrum kalmak gözümü korkuttu. Onun için evdeki makinamı da windows'a çevirdim.

Şunu söyleyebilirim; Ubuntu kurduktan sonra zaten bir daha IT desteğine ihtiyacınız bile olmayacak. Babam halen Ubuntu kullanıyor, bana windows zamanından çok daha az soru soruyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

İ. S.

« Yanıtla #329 : Temmuz 13, 2011, 19:45:09 »

Aman Hakaaan, sen de bi alemsin yani. Kayığın etrafındaki suyu boşaltmak dururken denizi doldurmakla uğraşılır mı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Okuduğumda Ateş abim esprik yapıyo sandım.......valaaaaa yapmış.....helal olsun Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap