0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. A.

Ben geçen ay İngiltere'den alışveriş yaptım.

Bisiklet malzemeleri. %18 kdv oranında gümrük vergisi ödedim.

Ben alışverişte DHL i seçmiştim. DHL tüm kargoları önce İstanbul üssüne çekiyor. Kargo ulaştığında mail ile bildiriyor ve gümrük vergisi ödemesini istiyor. Siz parayı gönderdikten sonra gümrüklemesini kendi yapıyor. Gümrük vergisi harici ilave bir ücret almıyor.

Gümrüklenen malzeme dahili kargo ile Antalya'ya gönderildi. Dolayısı ile gümrükleme, arada gümrük müşaviri vs. uğraşmamış oldum.

Gayet te hızlı geldi. Yanılmıyorsam 1 hafta -10 gün gibi bir sürede elimdeydi.

*

E. A.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ben alışverişte DHL i seçmiştim. DHL tüm kargoları önce İstanbul üssüne çekiyor. Kargo ulaştığında mail ile bildiriyor ve gümrük vergisi ödemesini istiyor. Siz parayı gönderdikten sonra gümrüklemesini kendi yapıyor. Gümrük vergisi harici ilave bir ücret almıyor.

Gümrüklenen malzeme dahili kargo ile Antalya'ya gönderildi. Dolayısı ile gümrükleme, arada gümrük müşaviri vs. uğraşmamış oldum.

DHL Candir  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 22 yıldır çalışıyorum,yardımcı olabileceğim bir konu olursa iletişime geçebilirsiniz.

*

O. B.

Bende 2.5 aydır siparişlerimi bekliyorum. Geçen hafta sadece bi tanesi geldi. 24 liralık küçük bir devre. 11 lira vergi ödedim. Hadi razıyım vergisine artık gelseler ödeyeceğim. Türkiyede bulamadığım ıvır zıvır devreler. Kesin bomba sanmışlardır Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

K. G.

Günaydın
Yurtdışından bu usulle yapılan alışverişte, mal bedeli azami 1500 € ve brüt ağırlık 30 kg idi. Bu konuda bir güncelleme yapıldımı acaba.
Teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

*

A. A.

Benim alışverişim 1500 euro altında idi.

*

K. G.

Benim alışverişim 1500 euro altında idi.

Çok teşekkürler. O zaman mevcut durum devam ediyor. Sınırlamalar Aliexpress için yapıldı zannediyorum. Gerçekten çok haksız rekabet oldu. Dünyanın malını parça parça getiren ve tek kuruş ödemeyen insanlar tanıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
*

A. K.

Artık limit falan yok  1 dolar bile olsa direkt olarak gümrükleniyor. Ticari numunelerde  Gümrük memurunun insiyatifinde

Memlekete para lazım
*

S. D.

Ben de 3,6 USD' lik bone için 11,5 TL gümrük ödedim.
Sanırım artık Çin' den alış veriş yapmamız istenmiyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap