0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*
Bilim ve Teknik Nisan Sayısı
« : Nisan 07, 2019, 21:36:18 »
Değerli kaptanlar, ülkemizin en köklü popüler bilim dergilerinin başında gelen TÜBİTAK'ın aylık olarak çıkardığı Bilim ve Teknik dergisinin 2019 Nisan sayısının kapak makalesini bendeniz kaleme aldım.

Yazının konusu bundan 1 yıl kadar önce American Physical Society'nin yoğun madde fiziği dergilerinden birinde yayımladığımız bir makaleye dayanmakta ve günümüzde kritik araştırma konularından biri olan oda sıcaklığı süperiletkenliğine nanoteknoloji ile nasıl bir çözüm getirilebileceğini ele almaktadır.

Dergiyi Nisan ayı boyunca tüm bayilerde bulabilirsiniz. Duyurusunu yapmak istedim.

Selamlar...

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

"... parce que je suis heureux en mer, et peut-être aussi pour sauver mon âme..." Bernard Moitessier
*

Çevrimdışı Mustafa Aşık

• * Gezgin Korsan
  • 85
    • Yaşadığı Şehir
  • Marmaris
    • Tekne Adı
  • Dalgacı-M
Ynt: Bilim ve Teknik Nisan Sayısı
« Yanıtla #1 : Nisan 07, 2019, 21:43:18 »
Merhabalar, kesinlikle alıp okuyacağım. Önceden sürekli alırdım hatta yıllık abone olurdum, sonradan soğumuştum belkide böylece tekrar bi düzene girer.
*

Çevrimdışı Çetin Şahinöz

• * Gezgin Korsan
  • 415
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • SİREN, İstanbul
« Yanıtla #2 : Nisan 07, 2019, 22:42:39 »
Doğan korsan emeklerinize ve kaleminize sağlık. Bu dergi beni ben yapan bir kaç faktörden biridir. Daha tasarım iken laseri uzay mekiğini, denizaltı tünellerini GAP projesini radarlara görünmeyen uçakları okumuştuk Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sea is my true love
*

Çevrimdışı Birol Otağ

• * Gezgin Korsan
  • 222
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • Serenat, Marmaris, Yacht Marin
« Yanıtla #3 : Nisan 08, 2019, 00:30:35 »
Elinize sağlık Doğan korsanım,
Tubitak ı sildim defterden ama yazınızı burada paylaşırsanız seve seve okurum.
Saygılaımla

*
« Yanıtla #4 : Nisan 08, 2019, 10:30:17 »
Doğan korsan emeklerinize ve kaleminize sağlık. Bu dergi beni ben yapan bir kaç faktörden biridir. Daha tasarım iken laseri uzay mekiğini, denizaltı tünellerini GAP projesini radarlara görünmeyen uçakları okumuştuk Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Teşekkür ederim Çetin Bey, benzer duygularım var benim de Bilim ve Teknik'e karşı, hiç unutmuyorum, ilk defa Orta 2'de dershaneye giderken birisi sıranın altında unutmuş alıp ilgiyle okumuştum, hatta kapağı ve konuyu bile hatırlıyorum, kırmızı renkliydi ve füzyon reaktörlerini anlatıyordu. Ondan beri de ara sıra sekteye uğrasa da düzenli olarak takip etmeye çalıştım. Katkı vermiş olmak o yüzden fazladan mutlu etti beni.

Elinize sağlık Doğan korsanım,
Tubitak ı sildim defterden ama yazınızı burada paylaşırsanız seve seve okurum.
Saygılaımla

Telif hakkını devrettiğimden başka yerde yayımlayamıyorum Birol kaptanım.
"... parce que je suis heureux en mer, et peut-être aussi pour sauver mon âme..." Bernard Moitessier
*

Çevrimdışı Erdal Okur

• * Gezgin Korsan
  • 274
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • S/Y HARE, Ataköy Marina
« Yanıtla #5 : Nisan 08, 2019, 14:40:23 »
Doğan Kaptan tebrik ler bu güzel çalışmanız için..