0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

L. A.

Yassı usturmaçalar
« : Kasım 22, 2018, 17:20:17 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Linkte de görülen yassı usturmaçalardan kullanan kaptanımız var mı? Bununla ilgili görüşleriniz nelerdir. Görsel anlamda şık ve seyirde usturmaçaları güverteye almak güvertede çaparize neden olduğu için bana kullanışlı geliyor. Ayrıca dikdörtgen şekilleri itibarıyla borda bordaya durumlarda kayarak bordadan kurtulması silindir usturmaçalara göre daha zor gibi görünüyor. Gerçi henüz hiçbir yerde de rastlamadım, o da ayrı konu.

Teşekkürler...

*

A. D.

Ynt: Yassı usturmaçalar
« Yanıtla #1 : Kasım 22, 2018, 17:26:00 »
Hem usturmaça hem de sırt yastığı. Masajda yapsa ooof dadından yenmez.

*

O. E.

« Yanıtla #2 : Kasım 22, 2018, 18:03:24 »

Linkte de görülen yassı usturmaçalardan kullanan kaptanımız var mı? Bununla ilgili görüşleriniz nelerdir. Görsel anlamda şık ve seyirde usturmaçaları güverteye almak güvertede çaparize neden olduğu için bana kullanışlı geliyor. Ayrıca dikdörtgen şekilleri itibarıyla borda bordaya durumlarda kayarak bordadan kurtulması silindir usturmaçalara göre daha zor gibi görünüyor. Gerçi henüz hiçbir yerde de rastlamadım, o da ayrı konu.

Teşekkürler...

Bayıldım , Çok kullanışlı gibi geldi bana....

*

N. D.

« Yanıtla #3 : Kasım 22, 2018, 18:19:26 »
Şişme balon gibi degil icleri dolu malzeme gibi, kavucuk dolguysa super ama epeyce de pahali olur.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

E. Ç.

« Yanıtla #4 : Kasım 22, 2018, 19:28:38 »
300 eur fiyatıyla ulaşmak pek mümkün görünmüyor şimdilik.

Yüksek mukavemetli PU Köpükden imal edilmiş. Dışında da dayanıklı kumaştan kılıf mevcutmuş. Kılıf ayrıca 40-50 Eur fiyatla satılıyormuş.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İçi şöyle

Ölçüleride şöyle

*

H. E.

« Yanıtla #5 : Kasım 22, 2018, 20:45:30 »
Bundan Türkiye'de yaparız ki...
*

H. E.

« Yanıtla #6 : Kasım 22, 2018, 21:05:33 »
Evet, kaçak göçmenlerede satarız batarlarken sırtları ağrımaz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. E.

« Yanıtla #7 : Kasım 22, 2018, 21:24:40 »
Ayni ureticinin kic usturmacasi modelini aldim. Urun sisme degil. Tamamen dolu bir urun. İci disi kopuk formunda bir malzeme. Patlama hava kacirma riski yok. Oldukca da kaliteli geldi bana. Uv dayanimini bilmiyorum. Fiyat yanlis hatirlamiyorsam 700 TL gibi birseydi.

ASUS_X00DD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

Ü. Ö.

« Yanıtla #8 : Kasım 23, 2018, 09:39:14 »
Usturmaçayı bordaya iki tekne arasına koyuyoruz. Bu kadar yüksekte vardavela hizasında olunca, muhtemelen yan teknenin de vardavela hizasina gelince pek güvenli bir yere basmayacak karşı teknede. Puntel ve vardaveladan kuvvet almak da böyle bir iş için bana hiç güvenli gelmedi.

Ayni malzemeden, tekne gövdesinden destek alan bir model olsa hoşuma gider de, bu haliyle iki tekne arasında iş yapmasi için yan tekneye de takmak lazim bence.
*

A. C.

« Yanıtla #9 : Kasım 23, 2018, 09:50:05 »
Vardavelya asma, sadece seyirde vs. muhafaza amaçlı sanıyorum. Kullanım sırasında silindir usturmaçalar gibi aşağı indiriliyor; fotoğraflardan anladığım kadarı ile.

*

A. D.

« Yanıtla #10 : Kasım 23, 2018, 09:54:37 »
Evet seyir sırasında vardavelalara asılması için o şekilde yapılmış. Marinada vs aşağıda borda üzerinde duruyor.
*

O. E.

« Yanıtla #11 : Kasım 23, 2018, 10:02:18 »
Bu usturmaçalar çok güzel , ancak asla silindir şeklinde olan klasik usturmaçaların yerine konmaz...
İki tekne arasına girerken ,aborda olurken silindir usturmaçalar teknenin hareketine uyuyor . Bunlar hemen yukarı kalkar gibi geldi bana...
Ama bunlarında kullanılacağı yer olur tabikide
*

N. D.

« Yanıtla #12 : Kasım 23, 2018, 10:07:13 »
Köpüğün kalitesinin de bir sınırı var , hep kalite olsa ne olacak ? Taş patlasa 60 Euro eder belki ...
*

B. B.

« Yanıtla #13 : Kasım 23, 2018, 10:12:51 »
Ben yaparım bundan  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. S.

« Yanıtla #14 : Kasım 23, 2018, 10:17:28 »
Seyirde minder, limanda usturmaça, uyurken yastık... Lakin 6 tane almak için mortgage çekmek lazım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap