0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. D.

Webasto iklimlendirme Sistemleri
« : Ocak 16, 2018, 08:50:28 »
Merhaba

Aranıza yeni katıldım. 5 seneden beri Webasto Türkiye de marine ve karavan departmanlarının satış müdürüyüm. (Daha evvelinde Türkiye distribütörlüğünü yapıyordum)
Ben, teknik ekibim ve tüm limanlardaki bayilerim soru ve görüşlerinizi bekleriz.
Pruvanız neta olsun...

*

M. Ö.

Ynt: Webasto iklimlendirme Sistemleri
« Yanıtla #1 : Kasım 21, 2018, 17:22:39 »
Merhaba,
Bir arkadasımda teknesınden çıkma evo3900 ısıtıcı var bunu kendı tekneme taktırmak ıstıyorum, tavsıye edermısınız?
Sadece evo 500 gıbı marın denılen urunler mı kullanılmalıdır yatlarda?

*

A. D.

« Yanıtla #2 : Kasım 23, 2018, 11:59:32 »
evo 3900 takabilirsiniz  tabii ki. Sorun olmaz. Sadece montajının düzgün yapılması gerekir. Bir de kapasitesi teknenize uygun mu onu belirlemek gerekir.  Takıpta verim alamazsanız boşuna masraf yapmış olursunuz.  Evo 3900 ile ortalama büyüklükteki 1 kamara ve salon ısıtılabilir. Yok ben 2 kıç kamarayı da ısıtmak istiyorum diyorsanız o zaman yetmez. Evo 55 almanız gerek.

*

S. G.

« Yanıtla #3 : Kasım 26, 2018, 09:32:49 »
Merhaba Erol Bey,
Elan 434 (çift kıç, ön master kamara+salon) ısıtmak için hangi kapasiteyi tavsiye edersiniz ?
Teşekkürler,
Selim Gömeç

*

S. S.

« Yanıtla #4 : Kasım 26, 2018, 09:57:02 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merhaba Erol Bey,
Elan 434 (çift kıç, ön master kamara+salon) ısıtmak için hangi kapasiteyi tavsiye edersiniz ?
Teşekkürler,
Selim Gömeç

Merhaba,
Biz Elan 444'ü üzerinde bulunan 4.000 Wattlık bir ısıtıcı (Diğer meşhur markanın) ile çok rahat ısıtıyoruz. Dış havanın 8 - 9 derece olduğu zamanda bile çalıştırdıktan maksimum 1 saat sonra keyifli bir sıcaklığa gelip 2 saatte düşük ısıtma moduna geçiyor. Bu arada bizde ön kamara ve salona çıkış verilmiş, arka kamaralarda çıkış yok, şu ana kadar ki denemelerde sıkıntı olmamasına rağmen (Kapıları açık iken) bir ara arka kamaralara da küçük birer çıkış eklemeyi düşündük. Erol bey daha teknik bir açıklama yapacaktır ama ben fiilen yaşadığımızı paylaşayım istedim.

*

H. E.

« Yanıtla #5 : Kasım 26, 2018, 10:06:43 »
Webasto kontrol paneli ayrı satılıyor mu?
*

H. E.

« Yanıtla #6 : Kasım 26, 2018, 10:09:36 »
Merhaba Erol Bey,
Teşekkürler,
Selim Gömeç

Bende çok benzer bir tekne var. İki kıç kamara çıkışı, salon sürekli çıkışı, 3 tuvalet çıkışı ve baş kamara çıkışları var. WB5500 model. Tamamen yeterli.
*

A. D.

« Yanıtla #7 : Kasım 26, 2018, 11:01:48 »
Webasto kontrol paneli ayrı satılıyor mu?
Dijital kumanda ayrı olarak satılıyor.
*

A. D.

« Yanıtla #8 : Kasım 26, 2018, 11:03:21 »
Merhaba Erol Bey,
Teşekkürler,
Selim Gömeç
önereceğim cihaz evo 55 olur. Evo 40 yeterli olmayabilir.
*

A. D.

« Yanıtla #9 : Kasım 26, 2018, 11:06:53 »
Merhaba Erol Bey,
Teşekkürler,
Selim Gömeç

Merhaba,
Biz Elan 444'ü üzerinde bulunan 4.000 Wattlık bir ısıtıcı (Diğer meşhur markanın) ile çok rahat ısıtıyoruz. Dış havanın 8 - 9 derece olduğu zamanda bile çalıştırdıktan maksimum 1 saat sonra keyifli bir sıcaklığa gelip 2 saatte düşük ısıtma moduna geçiyor. Bu arada bizde ön kamara ve salona çıkış verilmiş, arka kamaralarda çıkış yok, şu ana kadar ki denemelerde sıkıntı olmamasına rağmen (Kapıları açık iken) bir ara arka kamaralara da küçük birer çıkış eklemeyi düşündük. Erol bey daha teknik bir açıklama yapacaktır ama ben fiilen yaşadığımızı paylaşayım istedim.
4000lik cihaz ile arka kamaralara çıkış verdiğiniz taktirde cihazın performansı çok düşecektir. O nedenle yapmak doğru değil. Zaten yetmeyeceği için kıç kamaralara çıkış vermemişlerdir. Cihazın debisi hem kıç kamalara hemde salon ve baş kamaraya hava üfleyecek kapasitede değil.
*

S. S.

« Yanıtla #10 : Kasım 26, 2018, 13:02:45 »
Merhaba Erol Bey,
Teşekkürler,
Selim Gömeç

Merhaba,
4000lik cihaz ile arka kamaralara çıkış verdiğiniz taktirde cihazın performansı çok düşecektir. O nedenle yapmak doğru değil. Zaten yetmeyeceği için kıç kamaralara çıkış vermemişlerdir. Cihazın debisi hem kıç kamalara hemde salon ve baş kamaraya hava üfleyecek kapasitede değil.
Teşekkürler Alper Korsan, ben de zamanında baktığımda 42ft üstüne 5.5Kwatt üzeri öneriliyor ama üzerinde 4Kwatt geldiği için değiştirmeye gerek duymadık şimdilik. Hava dağılımına da dokunmayalım o zaman.
*

M. E.

« Yanıtla #11 : Kasım 26, 2018, 14:03:54 »
Kıç kamara çıkışlarını kapaklı yaparsanız, ilk çalışmada onları kapalı tutar, sonra hangi kamara kullanılacaksa onu açarsınız. Zaten koç kamaraların hacmi nispeten küçük, kısa sürede cehennem yapar.
*

A. D.

« Yanıtla #12 : Kasım 26, 2018, 15:45:22 »
Kıç kamara çıkışlarını kapaklı yaparsanız, ilk çalışmada onları kapalı tutar, sonra hangi kamara kullanılacaksa onu açarsınız. Zaten koç kamaraların hacmi nispeten küçük, kısa sürede cehennem yapar.
Murat bey aç kapa menfezde koysanız salonu kapatamıyorsunuz. Bir tanesi her zaman daimi açık olmak zorunda. Yine debisi yetmiyor. Yetti diyelim hadi başkamarayı kapadınız kıç tarafı açtınız ısındı ee baş kamara soğuyor bu arada. Hepsini aynı anda sıcak tutabilme şansınız yok. Haftada 2-3 adet montaj yaptıran biri olarak söylüyorum bunları.
*

O. E.

« Yanıtla #13 : Kasım 26, 2018, 17:07:04 »
Murat bey aç kapa menfezde koysanız salonu kapatamıyorsunuz. Bir tanesi her zaman daimi açık olmak zorunda. Yine debisi yetmiyor. Yetti diyelim hadi başkamarayı kapadınız kıç tarafı açtınız ısındı ee baş kamara soğuyor bu arada. Hepsini aynı anda sıcak tutabilme şansınız yok. Haftada 2-3 adet montaj yaptıran biri olarak söylüyorum bunları.

Aaa Evet Bizim salondaki kapanmaz bir menfez koymuşlar ...
Bende adamlara saydıra saydıra bir hal oldum...
Cumartesi günü ....
Way 3 kuruş fazla vermemek için kapanmayan menfez koymuşlar diye....
Neyse gıyaplarında özür dileyeyim bari...

Bu webastoyu icad eden adam Işıklar içerisinde yatsın
Mr. Webasto harika bir şey keşfetmiş

Mr Webasto kim demeyin icad eden adam olabilir Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hatta adı Wagner Webasto bile olabilir kaafiye olsun diye...
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2018, 17:11:00 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

O. E.

« Yanıtla #14 : Kasım 26, 2018, 17:14:58 »
Bu da Alman çıktı ...
Düzeltiyorum Herr Webasto imiş .

Webasto .....
1901: Kuruluş
Wilhelm Baier 55 yaşında "Esslinger Draht und Eisenwarenfabrik Wilhelm Baier, Esslingen/Neckar" adı altında bir şirket kurar.

Gerçek adı Wilhelm Baier ....
55 yaşında nelerle uğraşmış adam ....