0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. Ş.

Isıtıcı tavsiyesi yapar mısınız?
« : Aralık 22, 2018, 23:18:02 »
Sevgili korsanlar selamlar,

Ocak ayında uzunca bir transferimiz oacak. Tekne Oceanis 393...  Webasto yok teknede. Geceleri uyurken ve otururken, en azından havayı biraz kırması için, aşağıdaki ürünü düşünüyorum. Tabii ki motor çalışırken çalıştıracağım ve motoru kapatırken, onu da kapatacağım. Aranızda kullanan var mıdır, düşüncelerinizi merak ediyorum.

Özellikleri ve fotoğrafı şöyle:

12 Volt ile çalışan portatif ısıtıcı fan.

* Otomobil, minibüs, karavan, traktör, iş makinası, kamyonet vb. gibi araçlarda kullanılabilen hızlı bir ısıtıcıdır.
* 300W gücünde
* 25 Amper
* Ayarlanabilir fan hızı.
* Sadece fan olarak da kullanılabilir.
* CE onaylıdır.
* Boyutları : 200x170x120mm
* Aracın elektrik tesisatına bağlanması gerekir, güçlü bir ısıtıcı olduğu için çakmaklık soketi ile kullanılmaz.
* Kullanılırken mutlaka aracın çalışır vaziyette yani akünün şarj durumunda olması gerekir yoksa araç aküsünü kısa bir sürede bitirebilir.
* 0 derecenin altını gören illerimizde kullanımı çok uygun değildir.

Fiyatı da 470 TL...

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. G.

Ynt: Isıtıcı tavsiyesi yapar mısınız?
« Yanıtla #1 : Aralık 23, 2018, 02:10:02 »
12 Volt da olsa 25 amper çeken bir alet yerine inverter ile 220 çalışan bir "seramik fan"ı tercih ederdim.

*

N. A.

« Yanıtla #2 : Aralık 23, 2018, 02:27:03 »
makine çalışacaksa eğer makine bölümü kapaklarını açmanız ortamı ciddi ısıtacaktır.

*

A. Ş.

« Yanıtla #3 : Aralık 23, 2018, 03:25:34 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
12 Volt da olsa 25 amper çeken bir alet yerine inverter ile 220 çalışan bir "seramik fan"ı tercih ederdim.

Mahir korsanım tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır peki?

*

A. Ş.

« Yanıtla #4 : Aralık 23, 2018, 03:42:43 »
makine çalışacaksa eğer makine bölümü kapaklarını açmanız ortamı ciddi ısıtacaktır.

Niyazi korsanım iyi fikir. Bunu da kullanacağım.

*

A. Ç.

« Yanıtla #5 : Aralık 23, 2018, 05:09:14 »
Çorum kaloriferi. Aslında bildiğimiz oto kaloriferidir, Motor soğutma suyunu radyatöründen geçirirsiniz, bir fan ile üflersiniz. elektrikli fana göre çok daha fazla ısı verir, ısı zaten motorun atığıdır, sadece bir fan için elektrik kullanırsınız.
*

A. D.

« Yanıtla #6 : Aralık 23, 2018, 09:22:41 »
Saatte 25A ciddi bi tüketim onun dışında motor çalıştıracaksanız direk start aküsüne bağlarsanız işinizi görür yoksa aküler yine biter. Alternatörün yüksek oranda akım vermesi için bunun direk alternatör ile ilişkisi olması gerekir. Ancak tavsiye etmem. Çünkü rölanti devri yeterli olmaz. Motor dairesi kapaklarını açın oraya bi tanede fan koyun 12V sıcak havayı oradan içeri doğru itersiniz. Biraz gürültülü olur kulaklarada pamuk misss.
*

N. D.

« Yanıtla #7 : Aralık 23, 2018, 09:33:25 »
Çorum kaloriferi. Aslında bildiğimiz oto kaloriferidir, Motor soğutma suyunu radyatöründen geçirirsiniz, bir fan ile üflersiniz. elektrikli fana göre çok daha fazla ısı verir, ısı zaten motorun atığıdır, sadece bir fan için elektrik kullanırsınız.
En akılcı çözüm bu , teknede arabada vb. akü ile reziztans ısıtıp bunu üfletmek iş değil ,mantıklı değil , ekonomik değil ,güvenli değil. En doğru çözüm Sayın Çelenoğlu kaptanın da yazdığı gibi motordan sıcak su alan sistemlerde yani ülkemizde Çorum kaloriferi ... Motor devrede olmayacaksa da webosta ...
*

O. E.

« Yanıtla #8 : Aralık 23, 2018, 09:38:14 »
İyi güzelde ,Yanlış anlamadı isem ,
Atilla Kaptan Başkasına ait bir Tekneyi ,
A noktasından B noktasına götürecek ...
Tekne sahibine Çorum Kaloriferi ,Webasto ,İnvertör falan taktıracak durum olmayacak bu sebebten geçici çözüm gerekiyor.
Bu bağlamda Motor çalıştırmakta da bir sakınca olmadığına göre
En makul çözüm kendisinin bulduğu ısıtıcı gibi gözüküyor.

« Son Düzenleme: Aralık 23, 2018, 09:54:32 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

N. D.

« Yanıtla #9 : Aralık 23, 2018, 10:07:38 »
İyi güzelde ,Yanlış anlamadı isem ,
Atilla Kaptan Başkasına ait bir Tekneyi ,
A noktasından B noktasına götürecek ...
Tekne sahibine Çorum Kaloriferi ,Webasto ,İnvertör falan taktıracak durum olmayacak bu sebebten geçici çözüm gerekiyor.
Bu bağlamda Motor çalıştırmakta da bir sakınca olmadığına göre
En makul çözüm kendisinin bulduğu ısıtıcı gibi gözüküyor.
O zaman ben olsam eskiden çok yaygın olan bacasız gaz sobaları vardı onlardan bulurdum bir tane ...
« Son Düzenleme: Aralık 23, 2018, 10:09:57 Gönderen: Nevzat Doğru »
*

N. D.

« Yanıtla #10 : Aralık 23, 2018, 10:28:29 »
Şimdi Oktay kaptan yazmadan yetişeyim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Gaz sobası devrilirse yangın çıkartır , önlemini almak lazım ve çalıştırırken mutlaka yanında olmak , uyumadan ortamı havalandırmak lazım .
*

O. E.

« Yanıtla #11 : Aralık 23, 2018, 10:36:18 »
Şimdi Oktay kaptan yazmadan yetişeyim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Gaz sobası devrilirse yangın çıkartır , önlemini almak lazım ve çalıştırırken mutlaka yanında olmak , uyumadan ortamı havalandırmak lazım .

Peki ya
Baş ağrısı , Koku ?
Yetişemedin  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Çok Gıcığım
Şaka bir yana iyi çözüm olur ,
Eskiden çok kullanırdık , karosen diye bir şey yakardı yanlış hatırlamıyorsam ...
Hala satılıyor mu acaba
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Aralık 23, 2018, 10:40:05 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

N. D.

« Yanıtla #12 : Aralık 23, 2018, 10:44:48 »
Gaz yağı , oto sanayilerinde bulunuyor , olmazsa havaalanından Jet_A1 araklanabilir  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. Ç.

« Yanıtla #13 : Aralık 23, 2018, 10:45:49 »
Elektrikli ısıtıcı da  doğrudan akülefre bağlanmal zorunda, ayrıca üretilecek ısı da çok yüksek değil. Tam geçici çözüm gerekiyorsa mutfak ocaklarından birini yanık tutmak yeterli olur. Açık alevden hoşlanmıyorum diyorsanız, üstüne bir ateş tuğlası veya benzeri bir şey koyarsınız, 25A ısıtıcıdan daha çok ısı verir.
*

M. G.

« Yanıtla #14 : Aralık 23, 2018, 12:36:29 »

Mahir korsanım tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır peki?
Ben Dusseldorf fuarindan almistim, dusuk watta da calisabilen bir isitici idi. ( DW ) Biraz Turkiye’dekilere baktim, cok cesit var ancak teknedeki inverter’in gucune gore siz baksaniz iyi olur.