0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. Y.

Ynt: Hidrofor Sorunları ve Su Depolarını Doldururken Filtre Kullanımı
« Yanıtla #45 : Ağustos 14, 2012, 16:02:20 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ha eklemeyi nuttum,
Ayrıca ben de hidrofor önünde ITT Jabsco nun içi metal süzgeçli ilave bir de filtresi var.Filtreden sonra basınç tankı ve hidrofor ikilisi mevcut.

benim teknemde de aynısından var. içinde küçük parçacıklar gördüm açıp temizlemeye çalıştım ancak kapağı açılmadı kapak kırılacak gibi oldu acaba ne kadar zorlamak gerekir.

*

O. Ö.

« Yanıtla #46 : Aralık 02, 2018, 04:03:50 »
Selam deniz dostları. Ben sizlere bir konuda danışmak istiyorum. Teknemde jabsco marka hidrofor var. Sanırım susuz çalıştırdığım için bozuldu, Yada ben öyle bir kanıya vardım. Hidroforu kelepçelerden söktüm, kontrol ettim. motorun en arka kısmında ıslanma ve paslanma olmuş. tekrar taksam bir problem olurmu.  Hidroforu tekrar taktığımda başka bir işlem yapmam gerekiyormu. bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

*

A. Ç.

« Yanıtla #47 : Aralık 02, 2018, 07:14:37 »
Hidroforlar genellikle kuru çalışabilir. Pompa arızası pek muhtemel değildir. Motorun arka kısmında paslanma olması, elektrik motorunun kollektör kömürlerinin de artık iş göremediği anlamına gelebilir. Sorun pompa bölümünden çok elektrik motoru bölümünde gibi görünüyor.