0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. G.

Ynt: Fikrim Geldi Uygulamaları
« Yanıtla #15 : Kasım 22, 2016, 00:30:11 »
Henüz bir sıkıntı yok; ama ileride ne olur bilemem. Sac,  boru ve kaynağın uyumu sanıyorum. ..

*

T. A. (. Ü. S.

« Yanıtla #16 : Kasım 22, 2016, 12:06:54 »
Hepsi süper Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ş. Ö.

« Yanıtla #17 : Kasım 22, 2016, 16:03:49 »
Elinize sağlık. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. D.

« Yanıtla #18 : Kasım 22, 2016, 16:35:41 »
Hulisi korsan, bilgiler için teşekkürler. Sezon sonu dıştan takma motoru aynı yöntemle biz de temizliyoruz, ancak motora giren soğutma suyu için astığımız kova içindeki suyu sürekli musluktan gelen suyla takviye ediyoruz, motordan gelen suyu da dışarı atıyoruz. Aksi takdirde kovadaki su ısınacaktır ve soğutma sağlamada zorlanacaktır. Ayrıca, motor içinde kalan tuz sürekli sirkülasyonda kalacağı için tam temizlik sağlanamayacaktır. Yanlış mı düşünüyorum?

*

İ. G.

« Yanıtla #19 : Kasım 22, 2016, 16:46:24 »
Mıknatısla, enerjiye ihtiyaç duymadan çalışan fan videoları malesef sahte. Bir yerlere gizledikleri pil ve reed switch ile fan çalıştırıyorlar..Ciddiye almayınız.

*

H. G.

« Yanıtla #20 : Kasım 22, 2016, 17:47:27 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hulusi Korsan, bilgiler için teşekkürler. Sezon sonu dıştan takma motoru aynı yöntemle biz de temizliyoruz, ancak motora giren soğutma suyu için astığımız kova içindeki suyu sürekli musluktan gelen suyla takviye ediyoruz, motordan gelen suyu da dışarı atıyoruz. Aksi takdirde kovadaki su ısınacaktır ve soğutma sağlamada zorlanacaktır. Ayrıca, motor içinde kalan tuz sürekli sirkülasyonda kalacağı için tam temizlik sağlanamayacaktır. Yanlış mı düşünüyorum?

Erdal Korsanım; ilginize asıl ben teşekkür ediyorum.

Damacana içindeki suyun ısınacağı konusuna katılmıyorum; çünkü zaten motor en fazla 10-15 dk. çalıştırılıyor, bu süre zarfında suyun ısınmadığına şahit oldum.

İkinci konuda çok haklısınız; benim yöntemimde tuzlanmış su tekrar kullanılıyor maalesef. Motordan geçen su damacanaya değil, dışarıya atılsa; bir hortumla da damacanadaki su takviye yapılsa belirttiğiniz gibi daha iyi bir netice alınacağına şimdi kanaat getirdim.  Seneye böyle deneyeceğim İnşaallah.

Tekrar teşekkürler. 
*

T. B.

« Yanıtla #21 : Kasım 22, 2016, 20:05:20 »
Güzel öneriler, paylaşım için teşekkürler
*

H. G.

« Yanıtla #22 : Kasım 22, 2016, 20:29:03 »
VETUS DENİZ SUYU FİLTRESİ KAPAK AÇMA TERTİBATI

- Deniz suyu ile soğutulan Motorlarımızda yaygın olarak kullanılan Vetus marka Filtreleri biliyorsunuzdur.
- Bu filtrelerin zaman zaman temizlenmesi için veya havasının alınması maksadıyla viralı kapağının açılması gerekmektedir.
- Ben bu kapağı ne zaman açmaya çalışsam sanki hiç açılmayacakmış gibi sıkıştığına şahit oluyorum.
- Bu zorlamalar esnasında da Akrinitril Kapak bazen çatlayıp, hasara da yolaçabiliyor. Ederi de malum 250-300TL mertebelerinde.
- Ayrıca bu zorlamalar esnasında Filtrenin motor bölmesi duvarına montesine yarayan kısmına hasar da verebiliyorsunuz.
- Benim bu sıkışmayı giderebilmek maksadıyla üç denemem oldu.
  1. İlk olarak, takmadan önce kapağın içindeki kanallara bir miktar vazelin sürdüm. Ancak bir sonraki müdahalemde yine zorlanarak açtım. İşe yaramadı yani. Ama hiç sürmeseydim daha da mı zorlanırdım onu bilemiyorum?
  2. İkinci olarak Filtre Açma Anahtarı ile deneme yaptım ama bu da kapağın kenarındaki tırtıklara hasar verdi; yine açılmadı.
  3. Nihayet Sanayide, Filtrenin kapağı çapında bir derlin takoz kestirdim. Üzerine de, kapağın üstündeki çıkıntılar ölçüsünde oluk açtım. Derlin takozun arka tarafına da benzer şekilde oluk açtım. Şimdi bu derlin takozu olukları kapağın çıkıntıları üzerine gelecek şekilde yatırıyorum; ters taraftaki oluklara da bir manevela takıp kapağı zorlamadan kolayca açabiliyorum. (Basit bir çizim resim ekledim ama yeterli gelmez ise tekneye gidince fotoğrafını çeker burada onu da yayımlarım)
- Belki sizin de işinize yarar diye anlattım Kıymetli Denizci Dostlarım. İyi günlerde kullanınız. 
*

H. G.

« Yanıtla #23 : Kasım 22, 2016, 20:30:13 »

*

A. E.

« Yanıtla #24 : Kasım 22, 2016, 20:59:43 »
Mıknatısla, enerjiye ihtiyaç duymadan çalışan fan videoları malesef sahte. Bir yerlere gizledikleri pil ve reed switch ile fan çalıştırıyorlar..Ciddiye almayınız.

Enerji ya da kütle harcamadan nasıl hareket sağlıyor diyordum.
*

N. B.

« Yanıtla #25 : Kasım 22, 2016, 21:17:47 »

Enerji ya da kütle harcamadan nasıl hareket sağlıyor diyordum.
O yöntem çalışsa otomobiller de mıknatısla hareket ederdi
*

M. K.

« Yanıtla #26 : Kasım 22, 2016, 22:20:26 »
Hulusi Korsanım
Aklınıza sağlık. Şu pasarellayı yeni sezona kadar  yapmak bize de kısmet olur inşallah Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. Ü.

« Yanıtla #27 : Kasım 22, 2016, 22:35:00 »
merhaba arkadaşlar,teknedeki serpinti körüğü yıpranmış naylon camlarından dışarı baktımı net görülmüyor,naylon camları sevmiyorum.

Eski bir anadol kamyonet alıp,anadol kamyonetin öncamının çerçevesi ile ve üst kısımı kesip tekneye serpinti körüğü yapmayı düşünüyorum.
Böyle bir şey veya buna benzer cam olan serpinti körüğü yapan oldumu?bu sadece şuan için düşünce aşamasında.

*

A. Ü.

« Yanıtla #28 : Kasım 22, 2016, 22:39:02 »
merhaba arkadaşlar,teknedeki serpinti körüğü yıpranmış naylon camlarından dışarı baktımı net görülmüyor,naylon camları sevmiyorum.

Eski bir anadol kamyonet alıp,anadol kamyonetin öncamının çerçevesi ile ve üst kısımı kesip tekneye serpinti körüğü yapmayı düşünüyorum.
Böyle bir şey veya buna benzer cam olan serpinti körüğü yapan oldumu?bu sadece şuan için düşünce aşamasında.

Hatta sileceklerini bile çalıştırıla bilir:)

*

A. G.

« Yanıtla #29 : Kasım 23, 2016, 08:34:27 »
Ali yapma bence orjinalliğini bozma, spreyhood u elden geçir

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi