0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. C.

Ynt: Tekne arıyorum yardıma ihtiyacım var
« Yanıtla #15 : Mart 07, 2019, 23:34:11 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
7 mt comet var 6 hp 4 zamanlı suzuki motorlu
İlanı var mıdır.fiyati hakkında da bilgi verirmisiniz

*

E. Y.

« Yanıtla #16 : Mart 08, 2019, 11:24:20 »
Algomar tersaneyi kapatırken "batan geminin malları bunlar" mantığıyla "ver parayı al kayığı, liman işini de sen hallet" dediyse, alıcı da "yemişim liman kaydını" demişse, kayıtsız olabilir. Kayda almanın da bir yolu vardır mutlaka ama ben o yollardan geçmediğim için nasıldır bilemem  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

N. C.

« Yanıtla #17 : Mart 08, 2019, 17:10:42 »
Arkadaşlar dün akşam itibarıyla egeyat23 aldım.tekne İstanbul'da kaporasini yolladım şimdi en büyük sorun İstanbul'dan Bodrum'a tekne transferi.bu konuda her türlü fikre acigim

*

N. C.

« Yanıtla #18 : Mart 08, 2019, 17:13:27 »
Uygun maliyetli olarak bu tekneyi Bodrum'a nasıl getirebilirim.tekne şuan denizde.karayolu ile epey maliyetli oluyor ama deniz yolu ile ben İstanbul'dan getirebilecek tecrübeye sahip değilim.siz değerli usta korsanlarim ne önerirsiniz.bu arada yeni tekneden dolayı çok mutlu ve heyecanlıyım bir an önce getirmek istiyorum

*

E. Y.

« Yanıtla #19 : Mart 08, 2019, 17:18:06 »
Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.
Kamyon.
Tekne salma kasaya değmeyecek şekilde eski oto lastiklerinin üzerine oturtulacak(yan yatıralım falan derlerse kabul etmeyin), sıkıca bağlanacak. (tabii direk önceden sökülecek, teknenin üstüne yatırılacak).
Ya da vakit bolsa Devekuşu-1 ve Devekuşu-2 gibi, havayı kollaya kollaya,kıyı kıyı, geze geze...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bir profesyonele transfer ettirmek de olasılık dahilinde ama, kamyon ile transferinden ucuza geleceğini sanmam.
« Son Düzenleme: Mart 08, 2019, 17:19:48 Gönderen: Erol Yapıcı »

*

N. D.

« Yanıtla #20 : Mart 08, 2019, 17:36:17 »
Hayirli olsun,

Erol korsanin dedigine katiliyorum, 23 lük bir tekneyi cekici, yani tekne tasimak icin yapilmis bir cekici ve iyi bir araba veya cip ilen
cekebilirsiniz, 3500kg dan agir degilse, ki degildir tahminen 1700.1800 kg gibidir.

veya internetten ararsaniz bircok transver yapan yerler var burda olan arkadaslarimizda var.
Ben öylesine bir baktim denizden transfer Istanbul Bodrum 450 mil 5000 TL diyorlar, gerci onlari sende görmüsündür.

Tekne boyu büyüyünce ucuzluyor,  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
ayni yol 14m ve üstü teknelr icin 4200 TL verilmisler, ilk defa büyük boy daha ucuz olan birssey buldum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

F. F.

« Yanıtla #21 : Mart 08, 2019, 17:53:02 »
Tekne büyüdükçe transfer daha konforlu oluyor ondandır .. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

F. F.

« Yanıtla #22 : Mart 08, 2019, 18:16:23 »
Nihat korsan hayırlı olsun istersiniz ben götürebilirim denizden özelden yazdım size...
« Son Düzenleme: Mart 08, 2019, 18:17:48 Gönderen: Fatih Fescioğlu »
*

E. S.

« Yanıtla #23 : Mart 08, 2019, 18:20:26 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Uygun maliyetli olarak bu tekneyi Bodrum'a nasıl getirebilirim.tekne şuan denizde.karayolu ile epey maliyetli oluyor ama deniz yolu ile ben İstanbul'dan getirebilecek tecrübeye sahip değilim.siz değerli usta korsanlarim ne önerirsiniz.bu arada yeni tekneden dolayı çok mutlu ve heyecanlıyım bir an önce getirmek istiyorum

Güle güle kullanın, çok güzel bir tekne Egeyat 23. Ben benzer boyutta bir tekneyi, 2 yıl kadar önce 1000 tl ye İstanbul-Denizli arası tır kasasında transfer ettirmiştim. Lakin benim teknemde hareketli salma olduğu için yükleme yaparken salmayı katlayıp, eski araba lastiklerinin üzerine  oturtmuştuk. Hiç sıkıntı çıkarmadan gelmişti. Size tavsiyem İstanbul-Bodrum arası çalışan Ambarlara bakmanız. En ekonomik bu şekilde olur diye düşünüyorum.
*

N. C.

« Yanıtla #24 : Mart 08, 2019, 18:54:47 »
Bir de bu tekneye uygun römork ta alıp aracın arkasına takip gelmek gibi bir fikrim var.bu tekneye uygun römork var midir ve bu kadar yolu römork üstünde gelmesi güvenlidir
*

F. F.

« Yanıtla #25 : Mart 08, 2019, 18:58:46 »
Haraketli salmada römork daha avantajlı sabit salma için özel römork gerekli ve tekne gövdesi ve ağırlık merkezı yüksekte kalacağından uzun bir kara yolunda özellikle virajlarda risk artacaktır, karayolunu kullanacaksanız tekneye tam uygun olan özel bir römork şart..
*

E. Y.

« Yanıtla #26 : Mart 08, 2019, 19:00:31 »
Salma sabit mi katlanır mı? Sabit salma ise, ben römorkla arkamdan çekerek götürmeyi pek düşünmezdim.
*

N. C.

« Yanıtla #27 : Mart 08, 2019, 19:05:37 »
Evet sabit salmali
*

R. E.

« Yanıtla #28 : Mart 08, 2019, 20:46:45 »

Hayırlı olsun..
Güle güle kullanın..
Selametle..

*

N. C.

« Yanıtla #29 : Mart 08, 2019, 20:57:03 »
Hayırlı olsun diyen tüm korsan arkadaşlara teşekkür ederim.nakliye olayını da çözdük.denizlerde acemi bir pilot daha olacak herkes daha dikkatli olsun.