0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. C.

Tekne arıyorum yardıma ihtiyacım var
« : Ocak 14, 2019, 18:59:30 »
Konu tam olarak yeri değil galiba eğer öyle ise hemen silerim.10 yaşında oğlum var yelken yapıyor onun isteğiyle ve benimde gaza gelmem sebebiyle yelkenli bir tekne almaya karar verdik.ilk teknemiz olacak.Bodrumda yaşıyoruz.amacimiz ben eşim ve oğlumun kısa gezilerde geceleri konaklayabilecegi mümkünse hareketli salması olan kışın römorka yükleyip kenara koyabilecegimiz bir tekne arıyorum.genelde özel yapımlar karşıma çıkıyor bütçeden dolayı max 50000 TL ayırmak istiyorum.bu konuda her türlü tavsiye ye hazırım.en fazla kıyıdan Bodrum koylarini gezeceğiz birazda işi öğrenince belki yakın Yunan adaları olabilir.yardimlariniza şimdiden teşekkürler.

*

H. E.

Ynt: Tekne arıyorum yardıma ihtiyacım var
« Yanıtla #1 : Ocak 14, 2019, 21:30:52 »
Mc Gregor olabilir.

*

S. K.

« Yanıtla #2 : Ocak 14, 2019, 21:43:58 »
Merhaba Nihat Bey.
Bende ayni sizin gibi ayni butceye yakin bi tekne arayisindayim. Sizin en buyuk avantajiniz kiyiya yakin bi ilde yasiyor olmaniz. Arastirmalarim sonucumda biz acemi yelkenciler olarak Ahsap bi tekne veya ahsap uzeri fiber kaplama teknelerden cikarabilecegi agir masraflar bizi yildiracagi icin uzak durmamiz gerekiyor. 2005 uzeri tamamen fiber bi tekne almak agir masraflari olmayacagi icin mantikli fakat burada butce devreye giriyor ve maalesef 100bin uzerine cikmamiz gerekiyor. Rota prenses 2010 uzeri 25 ile 40bin arasi tekneler cok mantikli ve romorkuyla istediginiz gibi karaya alabilme avantajiniz var. Fakat cok hacimli bi kabini olmadigi icin 3 kisi daha cok gunubirlik kullanim icin uygun.  Macgregor diye bi tekne markasi var yeni baslayan ve icinde konaklama yapmak icin aslinda en uygunu fakat yine butceye takiliyor. En iyisi cok iyi tanidiginiz ve sizin gibi bu ise gonullu bi arkadasinizla ortak bi tekne alip bakim liman amortisman maliyetini yariyaya paylasmakta bi secenek.

*

C. O.

« Yanıtla #3 : Ocak 17, 2019, 18:38:13 »
Merhaba Gofilerede bakabilirsiniz

*

S. K.

« Yanıtla #4 : Ocak 17, 2019, 20:55:56 »
Evet Gofi 21 feet tekneler ic hacim olarak biraz daha ferah fakat havuzluk alani cok dar. Teknede wc ve mutfak disinda sadece havuzlukta vakit geciriyorsun 2 kisi icin belki tamam ama cocuk varsa gofinin dezavantaji buyuk.

*

N. C.

« Yanıtla #5 : Ocak 17, 2019, 21:55:07 »
Evet galiba gofi21 kere bakacağım.etrafinizda duyarsanız yazmanızı rica ediyorum
*

C. O.

« Yanıtla #6 : Ocak 18, 2019, 17:31:28 »
Bir tanıdığım en son satıyordu ismi saki hatta burada ilan açmıştı bakabilirsiniz bende gofi var ben memnunum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. C.

« Yanıtla #7 : Şubat 19, 2019, 19:22:17 »
Arkadaşlar bugün bir algomar 23 buldum adamla fiyatta da anlaştık fakat teknenin liman kaydı yokmuş.butun ce belgeleri olmasına rağmen belgeler 2018 öncesinden olduğundan limana kayıt yapamamış.simdi yeniden faturalar alıp özel yapım olarak kayıt yaptiracakmis.bu olay mümkün müdür.birkac kişi ile konuştuğumda önce halletsin evrak işini sonra parayı ver diyorlar.adamda kapora olarak yarı parasını istiyor alacağı para ile faturalari alıp kayıt yaptıracağım diyor.sizler bu konuda nasıl bir fikir verirsiniz
*

N. C.

« Yanıtla #8 : Şubat 19, 2019, 19:24:46 »
Bir de bu algomar 23 hiç duymadım bilgisi olan varsa bu konuda da bilgiye ihtiyacım var
*

H. V.

« Yanıtla #9 : Şubat 19, 2019, 19:30:11 »
Tahminimce Algomar firması ile konuşulup CE belgesi çıkartılabilir.
Bence sakın para vermeyin. Pürüzü çözsün o zaman anlaşın. Dikkat derim.

*

E. Y.

« Yanıtla #10 : Şubat 19, 2019, 19:43:27 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bir de bu algomar 23 hiç duymadım bilgisi olan varsa bu konuda da bilgiye ihtiyacım var
9hp içten takma Yanmar motorlu, ikiz salmalı olması lazım. Galiba Hakan Güvenç'in kutup seyahati için dizayn edilip 1 veya 2 adet üretilmişti. Nedendir bilmem, Hakan Güvenç o seyahati yapmadı. O aralar, ekonomik nedenlerle olsa gerek Algomar da tekne üretimini sonlandırmıştı.
*

S. K.

« Yanıtla #11 : Şubat 19, 2019, 19:52:18 »
Merhaba,
Algomar gibi bir markanin liman kayitli olmamasini anlayamiyorum.
Anlattiginiz durumda aklima 2 secenek geliyor.
1.Secenek calinti olma durumu. Bilinen bir marka oldugu ve kolayca bulunabilecegi icin boyle bir sorun oldugunu dusunmuyorum.
2.Secenek ise yabanci bayrakli olmasi gizlenmis. Yabanci bayrakli bir teknenin satis islemleri zor olacagi icin bazi kisilerin ozel yapim ruhsati kullanarak bir sekilde t.c bayragi kullandigini duymustum.
Birde su sekilde dusunun ruhsatsiz bir araba alir miydiniz? Para verirken bu sekilde dusunun.

*

N. C.

« Yanıtla #12 : Şubat 19, 2019, 20:13:25 »
9hp içten takma Yanmar motorlu, ikiz salmalı olması lazım. Galiba Hakan Güvenç'in kutup seyahati için dizayn edilip 1 veya 2 adet üretilmişti. Nedendir bilmem, Hakan Güvenç o seyahati yapmadı. O aralar, ekonomik nedenlerle olsa gerek Algomar da tekne üretimini sonlandırmıştı.
Aynen öyle 9bg motor ikiz yalpalik mevcut.aslinda bu tekneyi almayı çok istiyorum ama önce ruhsat sorununu çözmesini isteyeceğim sonra para vereceğim.bence çalıntı olma durumu yok belki yabancı bayraklı olma durumu olabilir.
*

F. K. T.

« Yanıtla #13 : Mart 04, 2019, 11:25:03 »
7 mt comet var 6 hp 4 zamanlı suzuki motorlu
*

Ö. T.

« Yanıtla #14 : Mart 04, 2019, 12:18:09 »
Recep Ertürk hocam da var bir tekne. Sıfır gibi  ve uygun fiyatlı.
Kendisi ile bir irtibatlaşın derim