0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

T. T.

ORION
« : Ağustos 01, 2020, 21:40:42 »
Sahibinden sitesinde satılık bir tekne var.

Orion, ahşap, 1970 yapımı.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İlanda adı geçen kişiyle şöyle bir yazışma oldu:

Sahibi kimdir bilen var mı?

Bu adam sahibi ise işim olmaz ama sahibi adına tekneyi satıyorsa, yazık.

Selamlar.

Temuçin Tüzecan

*

Ö. Ö.

Ynt: ORION
« Yanıtla #1 : Ağustos 01, 2020, 22:26:26 »
Her kim ise pek terbiyesizmiş..
Yazık gerçekten.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

öZgür (mobil)

*

R. E.

« Yanıtla #2 : Ağustos 01, 2020, 22:46:43 »

Forumda o isimde sanırım iki kayıt var ve açılmıyor kayıtlar.
Muhtemelen de hiç paylaşım yok.
Ayıptan biraz fazlası yaptığı..

*

S. Ç.

« Yanıtla #3 : Ağustos 01, 2020, 22:53:09 »
Bence komik bir durum..

Yukarıda şikayetçi olanla tekneyi satan arasında bir Gezgin Korsan dır atışması olmuş..
Şikayeti buraya yazan,ben Gezgin Korsan ın fikir babasıyım demiş..ama daha 1. iletisinde şikayete başlamış kendini tanıtmadan...Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Diğeride buranın daha yanından bile geçmemiş..
Bu,benim ciddiye alacağım bir konu olamaz mesela..
Yazışmadaki ilk cümle hesap sorar gibi bilgi isteme şeklinde..bu ilk mesajı okuduğunda bir satıcı olarak rahatsız olmuş olabilir..bende devamlı bu tip mesajlar geldiği için trip atmışlığım vardır..
Her mesaj atana bilgi vermek zorunda değilim..

*

H. V.

« Yanıtla #4 : Ağustos 02, 2020, 00:55:22 »
Satıcı ve müşteri arasındaki yazışmalar gerçekten ilginç. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ama Serdar korsanımın yaklaşımıyla konuya yaklaşırsak iş daha da ilginçleşiyor.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. T.

« Yanıtla #5 : Ağustos 02, 2020, 05:32:54 »
Sevgili korsanlar,

Bu tekne bizim eski tekne, benim yelkeni ilk ogrendigim tekne. Hey gidi gunler.

Kendi tanitim yazimda bazi detaylari paylasmistim. Yanlis bilmiyorsam Pasabahce Bilal usta yapimi, basma triz teknigi ile.

Ek bilgi isteyen olursa babama sorayim.

*

M. P.

« Yanıtla #6 : Ağustos 02, 2020, 06:09:15 »
Sevgili Meriç Taşer Tekne ile ilgili anılarınızı tanıtım yazınızı bulup okudum. Tek kelime ile harika bir yazı.... Başlıktaki konuya girmiyeceğim, Lakin sizin güzel yazınızı okumama vesile oldu saygılar sevgiler
*

T. T.

« Yanıtla #7 : Ağustos 02, 2020, 07:55:05 »
Çok teşekkürler.

Bir garip mesaj hariç tabii.

Hürriyet’de Orsa köşesini yazarken, yarışçıların sesinin çok çıktığı bir ortamda her boydan teknesiyle gezenlerin birleşmesi için ne yapılabilir diye düşündük ve bir hafta sonunda bu fikir ortaya çıktı.

Doğrudur, bu forumun fikir babasıyım, ilk Orsa’da yazdım ama sahibi değilim, 12 yılda belki birkaç kez girdim.

Ben bu konuyu burada hiç yazmadım arkadaşlar, yazmam yakışık almaz, bilenler bilir.

Sahibinden ilanında terbiyesizlikte ısrar eden bir zibidiye hitaben yazdıklarımı buraya aktarıp destek istememin nedeni, bu tekneyi belki de satılması için bu zibidiye havale eden kişi uyarılsın ve yanmasın  diyedir.

Verilen cevaplardan en hafif tabiriyle yakışıksızdır.

Yoksa ne foruma geri gelme, ne de Bayram sabahı canımı sıkmaya niyetim var idi ama olmadı.

*

T. T.

« Yanıtla #8 : Ağustos 02, 2020, 08:14:31 »
Bu iki yazıyı da özür dileyerek gönderiyorum.

Zan altında kalmamak için.

*

S. Ç.

« Yanıtla #9 : Ağustos 02, 2020, 08:20:59 »
Sildim..sonra..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ağustos 02, 2020, 08:24:25 Gönderen: Serdar Çırak »
*

S. Ç.

« Yanıtla #10 : Ağustos 02, 2020, 09:02:25 »
İyiki garip mesajı atmışım..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yoksa sizi ve Gezgin Korsan ın başlama durumunu öğrenemezdik..

Burada yazılarınıza devam ederek buraya  renk ve heyecan getireceğiniz apaçık ortada..sizi devamlı olarak aramızda görmek isteriz..

*

T. T.

« Yanıtla #11 : Ağustos 02, 2020, 09:24:15 »
İyiki garip mesajı atmışım..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yoksa sizi ve Gezgin Korsan ın başlama durumunu öğrenemezdik..

Burada yazılarınıza devam ederek buraya  renk ve heyecan getireceğiniz apaçık ortada..sizi devamlı olarak aramızda görmek isteriz..

Bir süre sadece okuyacağım.

Sevgiler.
*

S. Ç.

« Yanıtla #12 : Ağustos 02, 2020, 09:24:35 »
Ahmet Çelenoğlu korsanında aradabir “isim babası” benim demeside iyice tescillenmiş oldu..Bu enteresan isimli grupda hayatımıza iyice sizler sayesinde girdi ve renk kattı teşekkür ederiz..

Ahmet Çelenoğlu korsanın teknesinin başına gelenler üzücü,nedenlerini umarım burada yazar..

Zaten bizlerin teknesinin başına birşey gelmemesi için devamlı uyarır..ona bir daha teşekkür ederim..
*

A. Ç.

« Yanıtla #13 : Ağustos 02, 2020, 10:19:40 »
Gezgin Korsan'ın kurucuları 4 kişidir ve Temuçin Tüzecan onlardan biridir.  Gezgin Korsan'ın isim babası benim. Temuçin Tüzecan gazetedeki köşesinde bunu ismimi de vererek ilan etmiştir, bir bakıma isim babası o sayılabilir çünkü basında ilan edilmesi ile isim kesinleşmiştir. Yahoo grubu olarak başlayan Gezgin Korsan kabına sığmamaya başlayınca arkadaşlar o zaman Türkiye'de hiç de yaygın olmayan Forum ortamına geçmeyi seçtiler, forum ortamı da anlaşılabildiği gibi başarılı oldu.

Temuçin Tüzecan'a:

Kurucularından biri olduğun grubuna hoş geldin, bir yazar olarak ve denizci olarak tanıdığım bir kişinin kurucusu olduğu bir ortamda yazı yazmaması bana çok garip gelir.
*

R. E.

« Yanıtla #14 : Ağustos 02, 2020, 10:31:29 »

Konuların akması, yön değiştirmesi vs güzel ama sorun da ortada duruyor.
Hem kıdemli bir denizci, hem geko'nun oluşumunda katkısı olan bir kişiye yapilan hareket ve bizim tavirlarımız da duruyor sayfada..