0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. S.

Ynt: Satılık polietilen bic 245 dinghy
« Yanıtla #75 : Ekim 23, 2018, 13:40:54 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sanırım benzerleri Türkiye'de de üretiliyor. Bu kadar talibi olunca bayiiliğini mi alsam diye düşünmeye başladım:)

*

Ü. Ö.

« Yanıtla #76 : Ekim 23, 2018, 15:24:21 »
videolarda tek kişi kullanınca taa en öne oturuyor ve acayip uzun uzatma ile motoru kullanıyor... Arkaya otursa baş dikiliyor, kıç batıyor herhalde.

Şişme botlardaki gibi arkaya doğru yüzerliliği olan çıkıntısı olsaymış daha dengeli olurmuş.

*

E. Ç.

« Yanıtla #77 : Ekim 23, 2018, 17:37:56 »
uzatma ile kullandığı video da 8hp takılı.

Motor dahil 130/140 kg ağırlık kıç taraftayken gazı sonuna kadar açamazdı öne oturmasa.

Trim falan işlemez kafayı kaldırır gitmez o bot uzatma olmasa. Biraz süratli görünmek için ön tarafa oturarak çekilmiş bir video bence.

3.5 hp motor olan video da yanında oturuyor ve gazı açıyor. gayette güzel gidiyor.

« Son Düzenleme: Ekim 23, 2018, 17:39:38 Gönderen: Erdem Çakır »

*

E. S.

« Yanıtla #78 : Ekim 23, 2018, 18:11:43 »
videolarda tek kişi kullanınca taa en öne oturuyor ve acayip uzun uzatma ile motoru kullanıyor... Arkaya otursa baş dikiliyor, kıç batıyor herhalde.

Şişme botlardaki gibi arkaya doğru yüzerliliği olan çıkıntısı olsaymış daha dengeli olurmuş.

Ümit korsanım size katılıyorum arka çıkıntı olumlu anlamda çok fark yaratırdı. Yine de maksat koltuk almak veya iskeleye ulaşmak olduğunda 2,5 - 3,5 beygirlik hafif motorlar ile iş görür. Sert havada 2 kişiden fazla binmek olayı biraz adrenalin sporu boyutuna sokabilir.

*

A. E.

« Yanıtla #79 : Mart 08, 2019, 14:58:35 »
Merhaba Hakan korsanım. Şişme botun 3 senede bitmesinden bıktım. Böyle bir bot düşünmeye başladım. Botu alıp deneme fırsatınız oldu mu?

Hayır. Hala botu alamadım. Gökhan'a zahmet verdim. Bu zamana kadar botu tuttu. Bu ay gidip almayı planlıyorum ama Gökhan'a ulaşamıyorum henüz. Alınca izlenimlerimi yazarım.

Hakan korsanım,
Bic 245 bot almayı düşünüyorum. Siz botu alıp deneyebildiniz mi?

*

Z. G.

« Yanıtla #80 : Mart 09, 2019, 09:39:09 »

Aynen  arkaya çıkıntı bırakınca daha iyi oluyor 25 cm bile çok fark ettiriyor .

Fotoğraftaki kayığı 3-4 sefer kullanabildim çaldılar .

Yenisini yapıyorum , bunda arkadaki çıkıntıları 5 cm kadar tabandan yüksek bırakacağım plane olunca sürtünme yüzeyi azalsın .

*

Z. G.

« Yanıtla #81 : Mart 09, 2019, 09:47:43 »
Birde oturakları boş pet şişeler ile  ile doldurduk mu batır batıra  bilirsen .    Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Arkada çekerken içi dolsa da batmaz boşalt suyunu devam et .