0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

C. A.

Ynt: KARADAĞ...Güzel Memleket :)
« Yanıtla #15 : Ocak 14, 2019, 00:10:06 »
Karadağ'da yollar çok kötüdür. Motokaravanın motosu zor durumda kalabilir.

Selametle...

*

G. N.

« Yanıtla #16 : Ocak 14, 2019, 00:17:17 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hoş geldiniz Güntekin korsanım.

Aslında bildiğiniz kaçtım ve tüm gemileri de yaktım.
Merak ettiğiniz hususlarda lütfen çekinmeyin yazmışınız,merak ettiğim bişiyler var Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Özelden bahsetmiyorum,genel manada gemileri yakıp gitmek nasıl bir duygu ? bu kararınız hakkında kafanızdaki git gelleri biraz yazarsanız sevinirim,neticede zor bir karar gemileri yakıp çekip gitmek.
Gemileri yakıp gitmek isteyen korsanlara önerileriniz nedir?hikayenizi çok merak ediyorum sevgiler saygılar..

Ali Korsan, kimse reelde gemisini yakmasın elbette, düşünmesi bile fena Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Üstad, çok şey anlatmama gerek yok aslında sizler de az çok benim gibi düşünüyorsunuz. Aradığım sadece mental ve fiziksel sağlığım, kafamın huzuru, eski çocukluğum ve ergenliğimdeki güzel değerler, komşuluk, evin arabanın kapısı açık yatmak uyumak, kavga gürültü gider dinlememek..Gerisi için yeterince donatımız var zaten, dünyanın neresi olursa olsun teker döner, yelkenler şişer Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap İlk önce İrlanda idi, sonra rotayı buraya çizdik. Zaten bağlayan bir durum da yoktu. Sadece arabamızı ve bavullarımızı aldık geldik.
Kısaca bu.
Sevgiler, selamlar  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

G. N.

« Yanıtla #17 : Ocak 14, 2019, 00:21:35 »
Güntekin korsan hoş geldiniz.

Yolcu gemisinde çalışırken, düzenli olarak 6 yıl boyunca ziyaret etme şansını yakaladığım muhteşem yerdesiniz.

Uzun süreli yaşamak, özellikle kış aylarında bir miktar zor olabilir ancak yazın bildiğiniz gibi süper bir yer olur.

Tekne kiralama hususlarında zamanı geldiğinde yardımlarınızı isteyeceğim.

Selametle...

Cenk Korsan, hoş gördüm.
Kesinlikle haklısınız, Aralık ayında bile gemi geliyordu en son. ben böyle uzun sezonu olan bir yer daha görmedim. Yazın limanın durumunu anlattıkları kadarı ile biliyorum ama o hap kadar limana 6-7 cruise nasıl sığıyor sanırım bekleyip göreceğim, çok merak ediyorum.
Ben ve eşim alışığız deniz kenarı ve sakinliğe, son dönemde 3 yıla yakın Urla' da deniz kıyısında oturmuştuk, o yüzden memnunuz halimizden.
Kiralama konusunda seve seve yardımcı olurum tüm korsanlara..burası gerçek bir sailor ve biker paradise.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Selamlar, sevgiler.

*

G. N.

« Yanıtla #18 : Ocak 14, 2019, 00:24:07 »
...
Gemileri yakıp gitmek isteyen korsanlara önerileriniz nedir?hikayenizi çok merak ediyorum sevgiler saygılar..

Bi de "karavan alsınlar" diyormuş...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Taktım kafaya motor karavanı,karavan videolarını paylaşırım artıkın Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap motor karavanı olan,ama tekneyle takas etmek isteyenler var ise beni bulsun Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Unimog 1300l  olan varise ballı ekmek kadayıfı olur.

Bahsettiğiniz makine de muhteşem..walla motokaravancı çok dolaşıyor burada yollarda. tesisler de teknik olarak çok iyi olmasa bile, oldukça fazla. Belli mi olur denk gelir  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

G. N.

« Yanıtla #19 : Ocak 14, 2019, 00:25:43 »
Karadağ'da yollar çok kötüdür. Motokaravanın motosu zor durumda kalabilir.

Selametle...

Cenk Korsanım, yol asfalt kalitesi kıyıda ve orta bölgede gayet tatminkar...ama kışın kuzeyi bilmiyorum. Onu da öğrenince buradan haber vereceğim.

*

O. E.

« Yanıtla #20 : Ocak 14, 2019, 00:26:17 »
Şu lafa hayatım boyunca bayıldım , Şu lafı eden adamdan asla zarar gelemez

"TEKER İLLAKİ DÖNER"

Budur .....
Sihirli hayat bakışı bu..
*

G. N.

« Yanıtla #21 : Ocak 14, 2019, 00:28:02 »
Hoş Geldiniz Foruma Güntekin Korsan
Seneler evvel gördüğüm unutamadığım çok güzel bir yerde herseyinin
gönlünüzce olmasını dilerim..

Hoş gördüm Oktay Korsan. Çok teşekkürler güzel dilekleriniz için.
*

E. Ç.

« Yanıtla #22 : Ocak 14, 2019, 00:46:07 »
Yeni yaşamınızda mutlu olun inşallah Güntekin kaptan.

Oturma/çalışma izni almak kolay mı?

Urla'dan gitmek isteyecek kadar çekici mi? Ne de olsa Urla da çok "kaçılası" bir yer değil.

Bir de, dil sorun oluyor mu?
*

G. N.

« Yanıtla #23 : Ocak 14, 2019, 00:59:52 »
Şu lafa hayatım boyunca bayıldım , Şu lafı eden adamdan asla zarar gelemez

"TEKER İLLAKİ DÖNER"

Budur .....
Sihirli hayat bakışı bu..

Teşekkür ederim Oktay Korsanım..
Diğer bitmeyen sevdam motosikletten kalma ve çok severek öğrendiğim , yaşatmaya özen gösterdiğim bir motto..hayatı zorlaştıran yine biziz. Gençken koşuşturmanın içinde anlaşılmıyor ama 40 tan sonra kütttt diye düşüveriyor tüm jetonlar  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

G. N.

« Yanıtla #24 : Ocak 14, 2019, 01:08:39 »
Yeni yaşamınızda mutlu olun inşallah Güntekin kaptan.

Oturma/çalışma izni almak kolay mı?

Urla'dan gitmek isteyecek kadar çekici mi? Ne de olsa Urla da çok "kaçılası" bir yer değil.

Bir de, dil sorun oluyor mu?

Çok teşekkürler Erkan Korsanım.
Evet çalışma ve oturma izni almak , diğer Avrupa ülkelerine göre sanıyorum daha kolay. Ben de şirket kurarak , bu izinlerimi aldım. Çok karışık bir prosedür yok. İnternette çok var bu işleri yapan bu aralar da , çok abartılı rakamlar dönüyor ve illegal işlemler yapıyorlar.
Benin en büyük şansım, ortağımın 18 yıldır burada yaşayan bir İngiliz vatandaşı olması. Dolayısı ile neredeyse 1 yıllık süreci, 3 ayda atlattım bu alışma sürecinde.
Kıyı şeridi, turizm sayesinde İngilizce olarak anlaşabileceğiniz kesim. Ama yukarılara doğru çıkarsanız, Karadağca ( Sırpça değil, aslında Sırpça ama , Sırpları pek sevmedikleri için Karadağca denildiğinde mutlu oluyorlar Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ) lazım oluyor.
Öğreneceksiniz üstad buraya yerleşecekseniz eğer. Benim buradaki Türk Mahallesi'ne girmek gibi bir niyetim asla olmadı, olmayacak Budva ekürisi gibi...Adabımla, terbiyemle asimile olacağım özetle  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Zor bir dil gibi gözükebilir ama mantığı latin dilleri gibi. 6ncı ayın sonunda sanırım rahatlıkla bütün derdinizi anlatır ve anlar hale gelirsiniz.
Sevgiler, selamlar.
*

M. M. K.

« Yanıtla #25 : Ocak 14, 2019, 17:42:28 »
         Hoş geldiniz Güntekin korsanım.  Yeni hayat seçiminizde başarılar ve mutlulukar dilerim. Ben de sizin gibi yeni bir korsan sayılırım( teknesiz kaptan). Ve bende gemileri ( yakmadan) yelkeler fora , terki diyar eylemi yapacağım çok yakında. Benim jetonlar çok köşeli sanırım ellisinden sonra düştü.  Bi sıkıntım yok ama hayatın monoton, tekrarlıyan ve basit döngüsünden çok sıkıldım. ESKİŞEHİR gibi güzel  ama karasal mekanımdan , İZMİR özellikle urla tarafına göçeceğim. Denizin kokusu, dalgaların çırpıntısı ve rüzgarın mırıltısını dinleyerek  yelken basmanın  özlemi ve  hayali ile zamanımın dolmasını bekliyorum. Terkettiğiniz Urlayı seveceğimi umuyorum. Umarım sebebi  Urlanın kendisi değildir. Seçimlerimizin ikimize de mutluluklar dileği ile saygı ve sevgiler. Kısmet,  yolum oralara düşerse ziyaretinize gelirim.
*

G. N.

« Yanıtla #26 : Ocak 14, 2019, 19:53:04 »
         Hoş geldiniz Güntekin korsanım.  Yeni hayat seçiminizde başarılar ve mutlulukar dilerim. Ben de sizin gibi yeni bir korsan sayılırım( teknesiz kaptan). Ve bende gemileri ( yakmadan) yelkeler fora , terki diyar eylemi yapacağım çok yakında. Benim jetonlar çok köşeli sanırım ellisinden sonra düştü.  Bi sıkıntım yok ama hayatın monoton, tekrarlıyan ve basit döngüsünden çok sıkıldım. ESKİŞEHİR gibi güzel  ama karasal mekanımdan , İZMİR özellikle urla tarafına göçeceğim. Denizin kokusu, dalgaların çırpıntısı ve rüzgarın mırıltısını dinleyerek  yelken basmanın  özlemi ve  hayali ile zamanımın dolmasını bekliyorum. Terkettiğiniz Urlayı seveceğimi umuyorum. Umarım sebebi  Urlanın kendisi değildir. Seçimlerimizin ikimize de mutluluklar dileği ile saygı ve sevgiler. Kısmet,  yolum oralara düşerse ziyaretinize gelirim.

Hoş gördük Mustafa Korsanım. Çok teşekkürler güzel dilekleriniz için.
Urla çok hoş ve yaşanabilecek yerlerden birisidir Türkiye' de. Poyrazı delidir ama olsun, tuzlu tuzlu mis gibi kokar, arabanın her tarafı silme tuz olur. Seversiniz hiç merak etmeyin. Hele bir de kayık yaparsanız kendinize ev bile aramayın derim.
Terki Diyar sebebim asla Urla değildi. İçiniz rahat olsun Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Her zaman beklerim.
Sevgiler, selamlar.
*

C. G.

« Yanıtla #27 : Ocak 14, 2019, 20:10:37 »
Hosgeldiniz.
*

G. N.

« Yanıtla #28 : Ocak 14, 2019, 20:47:45 »
Hosgeldiniz.
Hoş gördüm Cenk Korsanım.
*

A. K.

« Yanıtla #29 : Ocak 17, 2019, 13:09:55 »
Gecen yil gitmistim havaalanindan arac kiralayip 3 gun tum sahili gezdim özellikle kotor en sevdigim yerdi. Hele kiyilarindan denize girmek tarif edilemez birsey di. Güneyde bar ve uljcin de cok güzel yerler.
Hatta bar sehrinde cok güzel ahsap yelkenli kayiklar yapan baba ogul ile tanismistim. Ismi bokovac ti galba giderseniz mutlaka ziyaret edin.sahile yakin cekek yerindeler