0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. Ö.

Ynt: Kalamışta satılık Scorcher korsanlardan birinin mi?
« Yanıtla #15 : Mart 30, 2009, 16:33:46 »
Sevgili Timuçin,

Bence arkadaşın, bu tekneyi başlangıç aşamasında kaçırmasın derim. Orta havada tüm Marmara'yı dolaşarak hem tekneyi hem de yelkeni iyice pekiştirmiş olur. Sevimli ve çok yabana atılmayacak bir teknedir. Hem bakımı kolay, hemde 2-3 kişi için ideal bir tekne. Tek özelliği biraz ağır olması. Sürat yada yarış amaçlı değil. Amacını belirlemesi lazım...

*

O. A.

« Yanıtla #16 : Mart 30, 2009, 16:36:31 »
Malum bir yaştan sonra kabak çekirdeği yemek faydalı, bahane olsun yemek için Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. O.

« Yanıtla #17 : Mart 30, 2009, 16:39:57 »
Scorcherlarla ilgili bu forumda çok şey yazıldı, çizildi.
Bence onları da okuyup arkadaşınıza aktarmakta fayda var.
Bizim ilk teknemizde bir scorcher idi, sanırım ilk göz ağrısı olduğundan mıdır bilemiyorum ama hala gözümüzde tüter...Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Gönlünüze göre bir tekne bulmanızı dilerim...

*

H. A.

« Yanıtla #18 : Mart 30, 2009, 16:42:56 »
Scorcher adı geçmeye görsün... bağımlıları hemen bir şeyler yazıyor:)
Umut sen merak etme bir şey olursa desteğe koşarım...

*

T. K.

« Yanıtla #19 : Mart 30, 2009, 16:43:57 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sevgili Timuçin,

Bence arkadaşın, bu tekneyi başlangıç aşamasında kaçırmasın derim. Orta havada tüm Marmara'yı dolaşarak hem tekneyi hem de yelkeni iyice pekiştirmiş olur. Sevimli ve çok yabana atılmayacak bir teknedir. Hem bakımı kolay, hemde 2-3 kişi için ideal bir tekne. Tek özelliği biraz ağır olması. Sürat yada yarış amaçlı değil. Amacını belirlemesi lazım...

Tekne almayı düşünen arkadaşım çocukken birkaç kere optimiste binmiş ama sonra yelkeni unutmuş, 35 yaşından sonra tekrar heves edince de geçen yıl bir Gezgin Korsan etkinliğinde yelkenli tekneye binme fırsatı bulunca bir daha aklından çıkmamış birisi. Yelken kullanımı konusunda bilgisi yok, tekneyi aldıktan sonra bir de öğrenme devresi geçirecek, zaten bu yüzden daha büyük bir tekneden önce scorcher al hem küçüktür idaresi kolaydır hem de öğrenmek için iyidir şeklinde benim tavsiyelerim sonucu scorcher aramaya başlamıştı. Tabi bağlama yeri sorunu da gözünü korkutuyor.

Neco abi, bu arada geçen haftasonu Büyükçekmece tarafında gitmiştim, oradaki barınağa uğradım, scorcher tipi küçük tekne barındırmak için yer var gibi. O taraflara taşınsam bir de minik tekne alsam diye planlar yapmaya başladım. İş yüzünden istanbuldan uzaklaşmam mümkün değil ama orası da istanbul. Sana komşu olacağım yani... Oradan Silivri iki adım yol sayılır.

*

H. B.

« Yanıtla #20 : Mart 30, 2009, 17:06:21 »

Timuçin Korsan,
Umut'un scorcheri Poyraz'la ben de yelkene başladım sayılır.Kendi teknemle bu sayede kıyaslama
yapabilirim diye düşünüyorum.Performans anlamında iyi veya kötü demek zor bu biraz da kullanana
bağlı bence.Ancak microsail daha enli bir tekne olduğundan  yalpası daha az ve içi daha geniş.
Çekirdekçilere daha fazla malzme olmayalım derim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben satmayı düşünüyorum (marinadaki yeriyle birlikte tabii).
Arkadaşınızn niyeti varsa özelden mesajla daha detaylı görüşürüz.