0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. Ç.

Ynt: İşte yeni gözdelerim... Satılık tekne ve yat paylaşımları.
« Yanıtla #1275 : Ağustos 21, 2017, 13:16:08 »
Aralık 2009 da yazmaya başlamışım bu başlıkta...

Onca yılda neler neler olmuş....

Kur almış başını nerelere gitmiş...

Türk Bayrağına geçişler yaşanmış hem de iki kez....

Brokerler'la dolmuş tüm ilan siteleri...

Arada ben de denemişim ama başaramamışım...

Geriye, onca yıl önce kurduğum tekne sahibi olma hayalim kalmış...

Velhasılıkelam, İşte Yeni Gözdelerim bir kez daha, yeniden yayında...

*

S. Ş.

« Yanıtla #1276 : Ağustos 21, 2017, 13:20:24 »
Erdem korsan ,

Tekne hayalim derken hiç olmadığı halde,  nasıl bu kadar iyi takip edip yorumlayabiliyorsun onu da bir paylaşsan çözemedim onu  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. Ç.

« Yanıtla #1277 : Ağustos 21, 2017, 14:05:27 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Erdem korsan ,

Tekne hayalim derken hiç olmadığı halde,  nasıl bu kadar iyi takip edip yorumlayabiliyorsun onu da bir paylaşsan çözemedim onu  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Meraklı ve araştırmacı bir kişiliğim var...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Şaka bir yana Bağlama Kütüğünde adım yazan teknem yok sadece. Yoksa çok tekneyi sahiplendim... Arada west istanbul marina'da palamar olarak çalıştım 2 yıl kadar.Bulduğum her fırsatta tekne dünyası hakkında bilgiler edindim.Bilmediğim her şeyi araştırdım okudum öğredim ve öğrendiklerimi tekne üzerinde denedim.

Kısacası, teorik bilgiye erişim hızım hep yüksekti zaten,Gezgin Korsan üyesi olmam ise bu teorik bilgileri pratiğe aktarmamı sağladı.

Bu arada, daha gidilecek çooook milim var Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sevgiler...

*

İ. S.

« Yanıtla #1278 : Ağustos 21, 2017, 14:22:58 »
Erdem korsan hoşgeldin. Bu başlığın tekrardan hareketlenmesi hoş olacak. Paylaşımlarını dört gözle bekliyoruz.

*

E. O.

« Yanıtla #1279 : Ağustos 21, 2017, 15:23:27 »
Aralık 2009 da yazmaya başlamışım bu başlıkta...
................................
Velhasılıkelam, İşte Yeni Gözdelerim bir kez daha, yeniden yayında...

Erdemcim, ben hala arayıştayım..
Senin yazılarını dört gözle bekliyorum.

Sevgiler

*

S. Ş.

« Yanıtla #1280 : Ağustos 21, 2017, 16:16:25 »
Erdem korsan ,

Meraklı ve araştırmacı bir kişiliğim var...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Şaka bir yana Bağlama Kütüğünde adım yazan teknem yok sadece. Yoksa çok tekneyi sahiplendim... Arada west istanbul marina'da palamar olarak çalıştım 2 yıl kadar.Bulduğum her fırsatta tekne dünyası hakkında bilgiler edindim.Bilmediğim her şeyi araştırdım okudum öğredim ve öğrendiklerimi tekne üzerinde denedim.

Kısacası, teorik bilgiye erişim hızım hep yüksekti zaten,Gezgin Korsan üyesi olmam ise bu teorik bilgileri pratiğe aktarmamı sağladı.

Bu arada, daha gidilecek çooook milim var Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sevgiler...

Şu arabalarda olan test surusleri gıbı yenı cıkanı deneyen bır kısı var mı soyle youtube kanalı olan ?

Yoksa başlatmadıgın hata  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

mesela kıc aynası genısler, cıft dumene cıkınca başlayan ek sorunlar, o masaların halleri (Murat korsanda yazmış ,bende katlanır masa var ,koca teknelerde yok ,şaşırıyorum nasıl yıyor onca ınsan ıcerde), salmalara göre teknenın reaksıyonları, pervanelere göre verımler ,marka vermıyım bir tekne serısı sureklı bumba kısa uretıyor ,o kadar yenılıkler ve farklılar var ki ,cevap alamadıgın seyi deneye deneye sora sora kaplumbaga hızıyla test ederek sahıplenıyoruz
« Son Düzenleme: Ağustos 21, 2017, 16:22:25 Gönderen: Semih Sener »
*

E. Ç.

« Yanıtla #1281 : Ağustos 21, 2017, 17:17:05 »
Türkçe kaynak çok az tekne testleri konusunda haklısınız,kulağa güzel geliyor...

Şimdilik enerjimi ve vaktimi farklı bir projeye harcıyorum. İlerleyen yıllarda neden olmasın.

Bu arada bu başlıkta eklediğim tekneler eskiden olduğu gibi yine az bilinen ilan sitelerinden ve Akdeniz'e komşu ülkelerden derleme şeklinde olacak.
*

E. Ç.

« Yanıtla #1282 : Ağustos 21, 2017, 17:33:26 »
Çok beğendiğim bir marka olan Dehler den bir tekne ile başlayalım.

1988 Dehler 28  - Paralia, Katerini, GR - 14000 Eur

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Selanik şehrine karadan 40km mesafede Paralia'da karada olan Alman bayraklı bu kız 77 yaşındaki sahibinden ayrılmak ve denizlere dönmek istiyormuş. Sahibi 18k Euro ilan fiyatı belirlemiş ama tahminim 14k seviyesine ineceği şeklinde.Bakarsınız benim tahminimden de düşük bir fiyata elinizde kalır.

15 yıl önce kanal seyri yaparak Hamburg'dan Akdenize inmiş.Birçok yer gezerek Paralia da kalmış. Hikayesi ilan detayında...

İlan detayı:

The vessel is registered in Germany (for EU members it may continue). Sail: Dehler Main-Drop-System (24h); 11.7 qm, Gennaker 40 qm, thymus flask. 6.0 qm, height of the web (above the Island) 13.40 m. Engine: VOLVO Penta 2010 Saildrive, propeller flying with 2 feet. Navigation: a) In Cockpit: Compass, AUTOHELM-Tridata with speed, stroke, daily / total mileage meter. B) In the living room: Map office with storage space, Instrument panel and switches, light bulb, barometer, MAGELLAN GPS 2000 12 V, FHEERROPIOT Marine Radio Ocean 4500, radio cassette, Naft. Map, shelf cabinet, navigator seat. Kitchen: With 2 gas burners and a sink with running water. Water, rotate. Table for large work area, lighting (LED), 3 cabinets (food and rack). Toilet: Jabsco with hand pump, wash basin. Water (electric pump), 2 cupboards with doors, 1 open, large cupboard with door and ventilation for wet clothes, porthole to the cockpit, door to the living room. Stern cabin: 2 bunk beds with downstairs, access with lid on the aft balloon, 2 cupboards high, hanging raincoat bag, cockpit to the cockpit, door to the living room. Living room: 2 + 1 bunk beds with storage space underneath, (U-sofa bed for the day and back up for the night), table for up to 6 people, 4 open shelves, 6 cabinets high, access with a lid on the balloon Skylight with retraction roller, 2 large side windows with curtains, 2 Holes, 12V compressor refrigerator, 3 LED-Lamps (one above the table and on each side), Photovoltaic ceiling fan. Electricity: 3 Batteries (1 for starter, 2 for consumers), 3 Photovoltaic panels, for total power supply, Lighting and LED lights with LED lamps, 220V on-shore bracket with anchor ball screw, 220V -> 12V Batteries for battery charging, 4 Pins for 12V und 2 for 220V, Transformer 12V -> 220V AC (400W).
Various Other: Tools, 2 Angled (10 and 5 kg), Various Cords, Straps on both sides of the boat from stern to bow to fasten the Safety Zone with 2 carabiner hooks, for safety on the deck, With battery, Watertight Large Lens, Saving Equipment, 8 Balloons and Cockpit Cushion Cushions, Lift Chair for lifting a person in the top-of-the-range Taller, Sprayhut to add all Cockpit, Tent.

With ARTEMIDA we did my wife and I 15 years ago from my Nautical Club in Hamburg to the Nautical Club of Katerini, following the route of Hamburg to Port San Luis on the Mediterranean coast of France through canals and rivers.

From the "Cote d'Azur", the western and eastern "Riviera", the Strait of Messina (Sicily), we went to the Ionian Sea to Santa Maria Di Leuka to cross the Adriatic to Corfu. We crossed the islands to the Ionian Sea, entered the Patraikos and Corinthian bay and went out to the Aegean Sea from the Isthmus of Corinth. There, in Sousaki, we interrupted our trip and returned the following summer to meet the Cyclades to Milos, before heading north towards Paralia Katerinis. Over the next few years we have made frequent trips to Chalnidikos to Mount Athos and the Sporades.

Now, due to old age (I am 77 years old) and health, I now want to stop sailing and sell my boat, which is in very good shape and, after its annual maintenance work, Under shelter in a "parking lot" at Paralia Katerini, located on its own, Proprietary, supports. There can be an assessment visit.

Papakonstantinou Anastasios
0030 697 952 7912
« Son Düzenleme: Ağustos 21, 2017, 17:35:35 Gönderen: Erdem Çakır »
*

E. Ç.

« Yanıtla #1283 : Ağustos 21, 2017, 17:49:15 »
İlk göz ağrım Nidri,Lefkada dan 2011 model Yanmar makineli,İsveç bayraklı bir kız.

1975 Amigo 27 - 4000 Eur - Lefkada,GR

İlan Detayı:

Amigo 27 Well Equipt Sailboat

Swedish made Amigo 27 sailboat that handels well and are well equipt for long journeys.
She was sailed from Sweden to the Mediterainian Sea a few years ago by previous owner.

Engine rebuilt in 2011, Yanmar YSE8.
New cushions and textiles this year.

Well equipped with:
Autopilot
Well working wind rodder
Dinghy, Crescent 245.
VHF radio
GPS
Echo sonar
Compass
Cooler box Isoterm Compressor 2008
Bathing ladder
Solarpanels
Liferaft
2 anchors (one is a 16 kg Delta with 40 m chain)
7 sails (including old spares)
Etc, etc.
There's also a log which I've never tried.
2 beds, forepeak (front) of the boat now used as a storage area.

She is fully sea worthy and ready to explore the Mediterranean!
Swedish flag but can of course be easily changed. The boat is in Lefkada, Greece.

Ronnie Bergfelt
0030 691 234 56 78

*

K. T.

« Yanıtla #1284 : Ağustos 23, 2017, 09:58:25 »
Erdem korsan 4000 euro da hata olmasın Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. Ç.

« Yanıtla #1285 : Ağustos 23, 2017, 11:38:35 »
Erdem korsan 4000 euro da hata olmasın Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Fiyat değil ama ilan  detayında yazdığım telefon numarası hatalı. Mail ile ulaşabilirsiniz demiş tekne sahibi.
« Son Düzenleme: Ağustos 23, 2017, 11:42:09 Gönderen: Erdem Çakır »
*

E. Ç.

« Yanıtla #1286 : Ağustos 23, 2017, 12:16:40 »
Yunan ana karasında bir Mirage ile devam...

1989 Mirage 30 CC - 9000 Eur - Athens,GR

İlan hakkında çok fazla detay yok,Makinesi 2012 Yanmar QM20.

Karada çekilmiş fotolar...

İlanda ki telefon numaraları

0030 210 512 4391
0030 697 956 6550
« Son Düzenleme: Ağustos 23, 2017, 12:17:03 Gönderen: Erdem Çakır »
*

S. Ş.

« Yanıtla #1287 : Ağustos 23, 2017, 13:11:50 »
Erdem korsanım,

Çapa çekilen burunluklar yeniden moda oluyor sanırım, yeni modellere yeniden koymaya başladılar sanıyorum,hatam var mı?

hatta çoğu teknenin önden hiç  insan inmeyecekmiş misali bi basamağı bile yok...

yeni burunlulardan  bir ornek(çapa kaidesi mi artık adını da bilmiyorum)

« Son Düzenleme: Ağustos 23, 2017, 13:12:39 Gönderen: Semih Sener »
*

O. E.

« Yanıtla #1288 : Ağustos 23, 2017, 13:39:42 »
Erdem korsanım,

Çapa çekilen burunluklar yeniden moda oluyor sanırım, yeni modellere yeniden koymaya başladılar sanıyorum,hatam var mı?

hatta çoğu teknenin önden hiç  insan inmeyecekmiş misali bi basamağı bile yok...

yeni burunlulardan  bir ornek(çapa kaidesi mi artık adını da bilmiyorum)

aynen bizimkinde var üstüne birde en ucundaki mapaya Balon mandarı takılıyor.
iyice pert orası
*

H. E.

« Yanıtla #1289 : Ağustos 23, 2017, 13:49:32 »
Erdem bu Yunanistan'daki teknelerin satış fiyatına KDV dahil midir?