0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. B.

Satılık Danimarka'lı tekne
« : Mayıs 20, 2019, 14:46:33 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Ç.

Ynt: Satılık Danimarka'lı tekne
« Yanıtla #1 : Mayıs 20, 2019, 15:40:10 »
6,5 cm fiber kalınlığı bana biraz fazla geldi, acaba sandviç mi?

*

A. B.

« Yanıtla #2 : Mayıs 20, 2019, 15:52:40 »
Değil, hız ölçer takılırken ölçüldü. Kaportaya vurunca sesinden belli. Manda kasa Mercedes gibi mübarek😊

*

H. D.

« Yanıtla #3 : Mayıs 20, 2019, 16:40:59 »
İlandaki tam boy resime bakıp ölçü aldım.Sadece kabuk olarak yaklaşık bir bordo yüzeyi 20 metre kare kadar tutuyor, iki yüzey 40 metre kare kadar tutar, kıç ayna da yaklaşık 3 metre kare diyelim sadece boş kabuk  güverte bile olmadan yuvarlak hesap 45 metre kare tutar. Polyesterin yoğunluğu bir litresi 1.2 kilogram olduğuna göre sadece ve sadece kabuk ağırlığını tahmini hesaplarsak; kabuğun kalınlığı 6.5 cm olduğu söylendiğine göre 45m2X0.065=2.925metre küp yapar biz buna 3 metre küp diyelim yani 3 X 1.2 =3.6 Ton yapar.Bu sadece ve sadece bomboş kabuğun ağırlığıdır.Daha güverte ağırlığı hesaba katılmadı.Yani Sadece kabuk olarak bile çok ağırmış denecek bir durum ortaya çıktı.Bence teknenin kabuğunun kaplaması bu kadar kalın olamaz.
« Son Düzenleme: Mayıs 20, 2019, 16:44:05 Gönderen: Hüseyin Durmaz »

*

A. B.

« Yanıtla #4 : Mayıs 20, 2019, 17:00:18 »
Bu kadar teknik bilgiye sahip değilim ama boş ağırlığının 6.5 ton oldığunu biliyorum. Mesai vermişsiniz, teşekkürler... 

*

A. Ç.

« Yanıtla #5 : Mayıs 20, 2019, 17:23:31 »
Kalınlık teknenin değişik yerlerinde değişir, örneğin salmayı taşıyan omurga hattı ve bordalara doğru yine salma hizası kalındır diğer taraflar daha incedir. 6,5 cm ise aşırı kalındır. Hüseyin Durmaz'ın hesabına göre sadece alt gövde 3,6 ton ise iç dçşeme, güverte, motor, salma ve diğer sabit parçalar eklendiğinde toplam ağırlık 6,5 tonu fazlası ile geçer. İki olasılık var: 1. Tekne bundan çok daha ağır 2. kalınlık bilgisi yanlış veya kabuk sandviç yapıda.
*

Ü. Ö.

« Yanıtla #6 : Mayıs 20, 2019, 17:33:16 »
Eski 9mt 2001 model marin kraft teknemde şimdiki 12,7m teknemin belki 2.5 katı kalınlik vardı. Eş deger bayliner 2.5 ton gelirken benimki 4.5 tondu. Motoryat olunca da her türlu ağırlık dezavantajı geçerliydi.

Kalın kabuk bana 'ben bu işin teknolojisine hakim değilim, kalın olsun anca güvenli olur diye düşünmüş firma' hissi veriyor.
Gurur duyulacak bir nitelik olarak görmüyorum.
*

A. B.

« Yanıtla #7 : Mayıs 20, 2019, 17:53:55 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Korsanlar kalınlıkda takıldı!
*

O. E.

« Yanıtla #8 : Mayıs 20, 2019, 18:05:46 »
Adnan Biricik Kaptanım
Dilerim gönlünüze göre bir müşteri çıkar satarsınız, Gerçekten bakımlı ve Güzel görünüyor..
Selamlar
*

A. B.

« Yanıtla #9 : Mayıs 20, 2019, 18:23:42 »
Oktay Eryılmaz korsan iyi dileklerinize teşekkür ederim.
*

A. B.

« Yanıtla #10 : Mayıs 20, 2019, 20:48:29 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Teşekkürler Hakan korsanım....
*

E. N. C.

« Yanıtla #11 : Mayıs 21, 2019, 01:19:16 »
Çok güzel görünen bir tekne; gönlünüzce bir alışveriş olmasını ve yeni sahibi için de hayırlı olmasını diliyorum.
*

A. B.

« Yanıtla #12 : Haziran 03, 2019, 07:02:43 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Fiyatını düşürdüm....
*

N. A.

« Yanıtla #13 : Haziran 03, 2019, 14:10:59 »
Adnan Korsan,

Gönlünüze göre olsun.

Arkadaşlar, Adnan korsan teknesini satışa çıkarmış ve teknesinin bir özelliğini yazmış. Anladığım kadarıyla gövde kalınlığı konusunda satılık tekneyi speklerini bilmeden, tekneyi görmeden eleştiriyorsunuz. Satıcıya haksızlık ediyorsunuz bence.
*

A. B.

« Yanıtla #14 : Haziran 03, 2019, 14:51:58 »
Niyazi korsan öncelikle zarif ilginiz için sağolun. Her şeyden önce benim tüccar olmadığım göz önünde bulundurulmadan, sanki bir hata bulma sevdasıyla denizci inceliğine yakışmadan yazılıyor bazı şeyler. Kaldı ki ben teknemi alırken söylenen bir detayı paylaştım. Elime alıp da ölçmüş değilim. Bazı insanlardaki mat etme, karşısındakini ne yapsak da köşe sıkıştırsak merakı denizcilik centilmenliğinden çok uzak.
Tekrar inceliğinize teşekkür ederim...