0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Bahadır Sevik

• * Gezgin Korsan
  • 11
    • Yaşadığı Şehir
  • bursa
    • Tekne Adı
  • Güzelgözlüm
Ynt: Baveria 33 2006 model alınırmı
« Yanıtla #15 : Nisan 19, 2019, 18:16:48 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Şöyle hafızamı zorluyorum, mendirek boyunda daha başlarda yanyana sıralanan 54' lerin hemen dibinde bir Bavaria vardı, o sanırım... Kayığı bilmem ama yeri güzel Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Şaka bir yana Arnavutköy ve Güzelyalı için yer bulma işi artık "tam istediğin şey olmasa da yerinin draftı kafandaki tekneyi kurtaran kayığı 3-5 zararına satabileceğin bir fiyata al; sonra onu dışarı satar, istediğin kayığı alıp getirip bağlarsın" moduna döndü...

Sedat bey,

İşimden kaçtıkça limanda alıyorum soluğu, küçük 4.70 direksiyonlu bir 40 hp ilk bir teknem var şimdi onu yeriyle verip yelkenliye geçicem. İsteğim bu yönde, yer bulmak suanda imkansız yeri ile almak mantıklı. Bende öyle düşünüyorum ilerleyen yıllarda yer sıkıntım kalmaz. Teşekkür ederim yorumunuz için.
*

Çevrimdışı Bahadır Sevik

• * Gezgin Korsan
  • 11
    • Yaşadığı Şehir
  • bursa
    • Tekne Adı
  • Güzelgözlüm
« Yanıtla #16 : Nisan 19, 2019, 18:18:35 »
Bahadır korsan Selamlar

Aynı tekneden bende de vardı. Ozan beyin söylediği konu kesinlikle doğru ama kafanızı bulanmadırmasın çok önemli bir sorun değil.
Bu tekne benim ilk teknemdi ve alırken rüyada gibi aldığım için üzerindeki ekipmanlara baktırmamıştım zaten anlamıyordum da. Teknenin fiyatı 250-260 bin mertebelerinde olmalı. 300.000 TL biraz yüksek gibi geldi ama teknenin durumu değiştirebilir. Marinada ki yerin bedelini bilemiyorum . Bende Mudanyalıyım ara ara geliyorum. Almaya karar verirseniz özelden yazarsınız bende bildiğim kadarıyla bakarım durumuna.

Özer bey,

Yorumunuz için teşekkür ederim. Liman ziyaretimde size de yazarım çok memnun olurum sizle tanışmak isterim.
*

Çevrimdışı Sedat Kasrat

• * Gezgin Korsan
  • 109
    • Yaşadığı Şehir
  • BURSA
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • SİNCAP; İZMİR(MUDANYA)
« Yanıtla #17 : Nisan 19, 2019, 21:38:59 »

Sedat bey,

İşimden kaçtıkça limanda alıyorum soluğu, küçük 4.70 direksiyonlu bir 40 hp ilk bir teknem var şimdi onu yeriyle verip yelkenliye geçicem. İsteğim bu yönde, yer bulmak suanda imkansız yeri ile almak mantıklı. Bende öyle düşünüyorum ilerleyen yıllarda yer sıkıntım kalmaz. Teşekkür ederim yorumunuz için.

Otoparkın ortasındaki kapıdan girince hemen ilk kayık da benimki; Sincap.. İçinde otururken görürseniz beklerim; ikram etmeye soğuk teneke kutular olur illaki..
219 no'lu meşazın müellifi...
*

Çevrimdışı Göksel Görkem

• * Gezgin Korsan
  • 65
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • Tamay 2013
« Yanıtla #18 : Nisan 20, 2019, 03:08:33 »
Bahadır korsanım,

Yeni bir Korsan olarak, Yeni bir denizci ve tekne sahibi olarak bence tekneye mutalaka Sorvey yaptırınız..Tekneyi almadan once mutlaka Sorvey ile tekneyle seyire çıkın.Internetden mutlaka tanıtımlarını,videolarını,yorumlarını izleyiniz...Illakı masraf çıkacaktır ve benim gibi uzerine eklemelerde yapıyosanız bir masraf listesi çıkartınız..Muadilleri ile hem fiyat hem performans olarak derecelendirmesini yapınız..Bundan sonra kendiniz zaten dogru kararı vereceksinizdir Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Nisan 20, 2019, 03:10:58 Gönderen: Göksel Görkem »

*

Çevrimdışı Bahadır Sevik

• * Gezgin Korsan
  • 11
    • Yaşadığı Şehir
  • bursa
    • Tekne Adı
  • Güzelgözlüm
« Yanıtla #19 : Mayıs 12, 2019, 19:33:31 »
Merhaba tekrardan değerli korsanlar,

Almayı düşündüğüm tekneyi kesinlikle survey yaptırıcam sizlerden almış olduğum feedback ler neticesinde.
Tekne ile ilgili bir kaç bilgi edindim bunlara istinaden yorumlarınızı bekliyorum.
1- teknede otopilot yok
2- motor saati 930 saatte
3- yelkenlerin iyi olduğu bilgisini aldım (tabi yelkenleri açıp görmedim)

Bursa mudanyadan çıkıp en azından çeşmeye gitmek için,
* elektronik aksam olarak teknede neler olmalı?
* motorun bozulmasına karşı kucuk bir dıştan takma motor gereklimidir?
* survey öncesi kendimi geliştirmek adına hangi noktaları araştırmalıyım?

Saygılar.
*

Çevrimdışı Bahadır Sevik

• * Gezgin Korsan
  • 11
    • Yaşadığı Şehir
  • bursa
    • Tekne Adı
  • Güzelgözlüm
« Yanıtla #20 : Mayıs 12, 2019, 19:34:50 »

Sedat bey,

Otoparkın ortasındaki kapıdan girince hemen ilk kayık da benimki; Sincap.. İçinde otururken görürseniz beklerim; ikram etmeye soğuk teneke kutular olur illaki..

Sedat korsanım,
Sincapı gördüm, karşılaşırsak yanınıza ugrarım.
*

Çevrimdışı Mahir B. Aşut

• * Gezgin Korsan
  • 3.392
    • Yaşadığı Şehir
  • Altınoluk
    • Tekne Adı
  • S/Y MELTEMİM Küçükkuyu
    • EkoPC
« Yanıtla #21 : Mayıs 13, 2019, 10:51:19 »
...
1- teknede otopilot yok
2- motor saati 930 saatte
3- yelkenlerin iyi olduğu bilgisini aldım (tabi yelkenleri açıp görmedim)

Bursa mudanyadan çıkıp en azından çeşmeye gitmek için,
* elektronik aksam olarak teknede neler olmalı?
* motorun bozulmasına karşı kucuk bir dıştan takma motor gereklimidir?
* survey öncesi kendimi geliştirmek adına hangi noktaları araştırmalıyım?
...

1) Uzun yolculuk yapacaksınız, sürekli dümen tutmanız gerekir, zorlanırsınız. Mümkünse bir otopilot taktırmakta yarar var...
2) Bakımları zamanında yapılmışsa gayet iyi
3) Eğer 2006'da yapılmışlarsa ancak çok iyi korunmak (düzgün sarmak/katlama, kışlamaya almak vs.) şartıyla iyi durumda olabilirler, yine de çok şey beklemeyip bir iki sezon sonra yenilemeyi göze alabilmeniz gerekir...

Biz eski teknemizle (hiç elektroniği yoktu) basit bir balık bulucu (dip yapısı ve demirleme için derinliği görmek adına kullandık) ve deniz haritalı garmin el GPS'i ile istanbul-edremit körfez yolculuğumuzu gayet rahat yapmıştık...

Dıştan takma motor ancak teknenizin arkasında ona uygun bir braket varsa işe yarar

Sörvey için anlaşacağınız kişi size sörvey esnasında bilgi verip aydınlatacaktır...
"Sana hiçbir dilek verilmemiştir ki, onu gerçekleştirecek olan güç de birlikte verilmemiş olsun...
Ancak, bunu elde etmek için çalışman gerekebilir." Richard Bach