0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. B.

Hüseyin abi esas delil bimini ve serpinti körüğü.. Serpinti körüksüz ve öyle dandik bimini ile okyanus mu geçilirmiş..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Haziran 08, 2016, 10:21:34 Gönderen: Ersin Böke »

*

H. D.

Resimlerde teknede gölgelik var.Hatta üstünde bir kedi kıvrılmış uyukluyor bile

*

S. T.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu tekne 05.01.2015 Tarihinde US makamına varış limanı TERCEIRA olarak belirttiği evrağında teknede 4 kişi olduğunu belirtmiş ama tekne kaptanı ve sahibi olarak
AUDZEY SOSNİL ismi var ama buraya kayıtlı isim ise ANDREY SOSNİN
Şimdi bu durumda farklı iki kişimi var yoksa tek kişi iki isimmi kullanıyor  NEDEN?

Bizde de nüfustaki isimle kullanılan isim farklı olabiliyor,iki ad değiştirme de sahitliğim vardır,cocugun nüfus adı ''urfani'' idi,mahkeme kararı ile ''irfan'' yaptı..Ülkemizde kolay telafuz edilsin diye bazı yabancı isimler ''yuvarlanabiliyor''.

*

H. D.

Bu iki isim biri yuvarlatılıp diğeri oluşmuş gibi duruyormu?

*

T. G.

Merhaba Sevgili GeKo lar,

rus sitesinde fiyatı : Стоимость 19000 евро şeklinde.

türkçe meali 19000€ ilgisi olan arkadaşlara duyurulur.

*

Ö. Ö.

Not:Geçen hafta görev gereği Fethiyeye gittim ama boş vakit oluşmadı,şayet imkan oluşsaydı Özgür Korsanımı bulup yüz yüze tanışıp bir çayını içecektim, belki bir iki yumruk filanda atabilirdim planım böyle idi. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Yumruk değilde şöyle tatlı bi kulak çekme olursa çıkarım ortaya! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

K. A.

Ben de bir araştırmacı gazeteci olarak olayların iç yüzünü açılamaya devam edeyim... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

O kediyi geçen sene ben boğulmaktan kurtardım daha el kadardı, kızcağız çığlık çığlığa Rusça bişiyler bağırıyordu bi baktım ufacık şey denizde çırpınıyor düşmüş... Atladım suya çıkardım garibi.  bu insanlar kedileriyle kayıkta yaşıyorlar. Şimdi kocaman olmuş. İnanmayanlar olursa kedinin aşı karnesini bulup scan edebilirim. Belki Andrey'in asıl amacı kediyle yurdumuza sadece Türkleri etkileyen bir nezle virüsü yaymak olabilir. Dikkatli olmalıyız.

Adam eğitmen... Sürekli denizde o nedenle "5 gün karada görüyorum" diyorum. Tekneyi marinaya bağlayıp, içinde durduğundan değil. İçinde yaşıyorlar abi işte, çamaşır makineleri bile var minik. Gözümün önündeler. Ekmek musaf çarpsın desem inanır mısınız? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Şimdi onu da yanlış söylicem jandarma kayıtlarını falan araştıracaksınız diye korkuyorum ama Delta ya da Echo pontonunda SK Yachting'in karşısındalar. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bi de Neden Rus'un biri ABD'den tekne alıp, TR'de marinada yaşayıp teknesini satamasın ki? Herkes biz Türk vatandaşları gibi klostrofobik bir yaşam sürmüyor. Kaldı ki denizler dünyadaki belki de en evrensel ortam. Bir biz vize muhabbetine kendi ülkemize hapsolmuş durumdayız. Bizim marinada 1000 kayık varsa zaten 800'ü okyanus aşıp da gelmiş. Adam zaten nasıl gelecek Yeni Zelanda'dan? Adamlar ıvır zıvırı kafaya takmıyor yelken basıyor...

Benim kendi kayığımı aldığım Rus Vitaly, Kazakistan vatandaşı, eşi Tatar. İsviçre'de yaşıyorlarmış kendileri kayığı Marmaris'e getirmişler burada bit Türk vatandaşına sattılar. Kendilerine de şirket kurdular yelken dersi veriyorlar. Aman allahım!!! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 155'i arayalım.

Geçen gün İngiliz Bayraklı S/Y Sedina ile Kanada'daki evine doğru uğurladığım 60 yaşlarındaki arkadaşım Peter'ın yanına Kanarya Adaları'ndan arkadaşı geldi yolda yarenlik etmeye. Gene inanmayanlar marine traffic'ten Sedina ismiyle rotayı takip edebilirler. Adamları kaçırdık ama artık... Keşke sahil güvenliği arasaydım.

Aramızda Peter diye birini benim uydurduğuma düşünenler olursa kendisinin adı, Gülkaynak'ın "Özgürlük Hattının Batısında" kitabının Kızıl DEniz kısmında S/Y Cool Change'in kaptanı olarak geçmektedir.

Bir satılık ilanından nerelere... Deniz hali işte hiç belli olmuyor.
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. D.

Not:Geçen hafta görev gereği Fethiyeye gittim ama boş vakit oluşmadı,şayet imkan oluşsaydı Özgür Korsanımı bulup yüz yüze tanışıp bir çayını içecektim, belki bir iki yumruk filanda atabilirdim planım böyle idi. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Yumruk değilde şöyle tatlı bi kulak çekme olursa çıkarım ortaya! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Yumruk atmayı düşünen,yumruk yemeyide kabullenmiş demektir.
*

H. D.

Türkiyede  vatandaş olmadan nasıl olup ta çalışabiliyorlar?Egitmenlik belgeleri var mı? varsa denklikleri var mı?Kazançlarının vergisini  veriyorlar mı?Oturma izinleri var mı?Çalışma izinleri var mı?Yelken eğitmenliği yapıyorlar okyanus geciyorlar ama kıyıda bağlı tekneden suya atlayıp kediyi kurtaracak kadar yüzme bilmiyorlar.
Halen neden farklı iki isim var tam anlayamadım
*

S. Ş.

Hangi kedi onu bilmem ama tekneyi evi gibi kullaniyorsa iki de  sevgilisi var:) resimlerde dikkatimizden kacmis...
« Son Düzenleme: Haziran 09, 2016, 02:56:02 Gönderen: Semih Sener »
*

E. B.

Hüseyin abi , sonuçta bu bir ilan konu başlığı. Bir şekilde satışına da mani olabilecek yorumlarda bulunmamak gerekir. Bence ciddi düşünen birileri mutlaka senin bu detaycı yaklaşımını fark edip, özelden mesaj atarlar. Sen de özelden yanıtlarsın.

Arkadaş, eğitmenlik yapıyor ise sonuçta marinada eminim gerekli belgeleri de vardır. Konu ile ilgisi yok ki.

*

H. D.

Gestapo ilan sahibinin egitmenlik yaptığını ben söylemedim,iki farklı isimli Rus vatandaşın gönüllü danışmanı beyan etti bende soruları sordum.
*

H. E.

Ben kedi ne ara denize düştü onu takip edemedim.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. Ö.

Hakkatten geyik ve gizem oranı artık satış ilanını sabote eder oldu, ayıp valla..
Over n out..
*

Ö. T.

Tekne bana göre güzel tekne ,nem (HErim korsan duymasın ) ve motor durumu da iyi ise fiyatı fena değil gibi . Gerisi de beni ilgilendirmez.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ama bizim millet in ilgi alanına giren üç yoğurt kabı markasından birisi olmadığı için işi zor.
Tekneyi alan olursa arkadaki rüzgar dümenine talibim ,aklınızda bulunsun arkadaşlar.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap