0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. B.

Algomar Karia 31
« : Ocak 28, 2019, 13:55:23 »
Merhaba;

Linteki yelkenli tekne ilgimi çekiyor fakat Samsun'da, ancak fotoğraflardan anladığım kadarı ile öncesinde çeşmedeymiş. Ben izmirdeyim buralarda olsa çoktan gidip bakmıştım. Bu tekne ve genel olarak bu marka/model ile ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Foça'daki motorlu teknemi bu boylarda bir yelkenli ile değiştirme planım var.

Forumda biraz araştırma yaptım, sağlamlığı konusunda herkes hemfikir gibi.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

İ. G.

Ynt: Algomar Karia 31
« Yanıtla #1 : Ocak 29, 2019, 15:17:16 »
Kendi teknem diye söylemiyorum, Algomar candır Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ama her tekne hele satınalma sürecinde kendi özelinde değerlendirilmelidir. Umarım sevip, huzurla kullanacağınız yelkenlinizi bulursunuz. Selamlar..

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

R. E.

« Yanıtla #2 : Ocak 29, 2019, 21:33:44 »

Algomar'ın şanssızlığı 1- "yabancı marka", yani ithal tekne olmamasıdır. 2- Arkasında büyük bir sermaye grubu bulunmamasıdır. 3- Batı ülkelerinin birinde üretilmemesidir.

Bu şıklar daha artırılabilir. Şanssızlıkların bazıları aynı zamanda eksikliğidir. Büyük bir sermaye grubuna yaslanmadığı için AR-GE faaliyeti yoktur. İç mimar istihdam edip etmediklerini bilmiyorum. Tekne daha kullanışlı hale getirilebilir. Designer istihdam etmemektedirler. Ne gövde çizgileri ne de iç kullanım bir özgün tasarım içermez.

Ama suyun üstünde gayet güzel yelken seyri yapılır. Kendi klasmanındaki teknelerle crash test dahil birçok testten başarılı çıkacağını düşünüyorum.

2017 yaz sonu bir rainbow almak üzereyken tekne sahibinin hal tarzı nedeniyle pazarlık çökmüştü. Neyseki bir tık üstünde bir no name tekne aldım. Gözüm arkada kalmamış oldu Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Şimdi artık 12.40 (41 ft) Algomar düşünürüm. Ama henüz erken... (eldekinden biraz daha büyük ya)  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hor kullanılmamışsa, aksayan yanı yoksa, o boy tekne alacaksanız çok da düşünmeden alınabilir bir markadır Algomar.

*

F. K. T.

« Yanıtla #3 : Şubat 05, 2019, 20:47:55 »
link deki tekne yeni sahibini buldu sonunda

*

R. E.

« Yanıtla #4 : Şubat 05, 2019, 21:00:26 »
link deki tekne yeni sahibini buldu sonunda

Siz mi aldınız hayırlı olsun...

Selametle..

*

C. D.

« Yanıtla #5 : Şubat 05, 2019, 21:34:57 »
bende de karia 31 var... Özellikle yelken seyri çok iyidir, keyiflidir... bende dolap dümen olduğu için havuzluk oldukça dar olmasından dolayı başka bir eksi nokta göremiyorum, hayırlı olsun...
*

F. K. T.

« Yanıtla #6 : Şubat 05, 2019, 22:01:35 »
ben sattım
alana hayırlı olsun
« Son Düzenleme: Şubat 05, 2019, 22:02:36 Gönderen: Feyyaz Kemal Topal »
*

A. B.

« Yanıtla #7 : Şubat 07, 2019, 14:28:32 »