0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. D.

Ynt: 2. El Tekne fiyatları çok mu yükseldi
« Yanıtla #180 : Nisan 12, 2019, 16:24:29 »
Bir sayın Kaptan 1980 model tekne için hurda yoktur ... dedi .polemik i tartışma tercih etmem ama , asitten sonra en güçlü aşındırıcı tuzlu suda 40 yıl durmuş , (dalgasını ,kekomozunun verdiği tahribatı saymıyorum ) fiber hurda olmaz da ne olur ? tepeden tırnağa hep "bakım" olsun isterse ... Tek istisnası var , adam 40 yıl boyunca yazları 3-4 ay denize atar , geri kalan zaman zamanda karaya alıp branda veya kapalı bir yerde muhafaza eder. O na hurda diyemem .

*

H. D.

« Yanıtla #181 : Nisan 12, 2019, 16:50:45 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bir sayın Kaptan 1980 model tekne için hurda yoktur ... dedi .polemik i tartışma tercih etmem ama , asitten sonra en güçlü aşındırıcı tuzlu suda 40 yıl durmuş , (dalgasını ,kekomozunun verdiği tahribatı saymıyorum ) fiber hurda olmaz da ne olur ? tepeden tırnağa hep "bakım" olsun isterse ... Tek istisnası var , adam 40 yıl boyunca yazları 3-4 ay denize atar , geri kalan zaman zamanda karaya alıp branda veya kapalı bir yerde muhafaza eder. O na hurda diyemem .
Amanın dikkatli olun derim. FİNCANCI KATIRLARINI ÜRKÜTÜYORSUNUZ gibi bir durum oluşmasın

*

H. A.

« Yanıtla #182 : Nisan 12, 2019, 17:01:46 »
Plastik madde doğada 1000 yılda kayboluyor 
Her yıl denizlerde  binlerce  Ton atık çöp birikiyor çoğu plastik ve turevleri  demekki  kolay kolay erimiyor  yoğurt kabı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bir evi hiç bakım refik veya masraf etmeden 30 veya 40 yıl kullanmak  nasıl zor bir ihtimalse  hiç bakım yapmadan masraf etmeden Polyester bir tekneyi 30 veya 40 yıl  kullanmak hayal  nekadar iyi bakarsanız  o kadar uzun süre  ve iyi hizmet alırsınız
Tabiı  kaza sebebi ile büyük hasar oluşma durumları hariç

*

H. A.

« Yanıtla #183 : Nisan 12, 2019, 17:05:44 »
Nevzat  korsanı
Doğru soru şu şekilde olsaydı imkansız derdim
2019 model  seri üretim bir tekneyi  40 yıl kullanmak mümkünmü ?
Yanıt  :hiç sanmıyorum

*

S. E.

« Yanıtla #184 : Nisan 12, 2019, 18:22:53 »
Bakın 1980 model bir sürü satılık tekne var.

2019 model seri üretim bir tekneninde ben çok uzun süre dayanacağı inancındayım. 20-30 yıl önce elimizde olmayan çok çeşitli bakım ürünleri, sorun tespiti yada uzun koruma sağlayan ürünler mevcut 40 yıl içinde kimbilir neler çıkacak. Doğru kullanım ve doğru bakım ile herşeyin ömrünü uzatmak mümkün. Yeterki yaşatmak isteyin ve buna göre bir maddi imkanınız ve zamanınız olsun.

*

S. Ş.

« Yanıtla #185 : Nisan 12, 2019, 18:27:13 »
youtubeda 70 lerden bugune gelen tonla fiber tekne bulabilirim
« Son Düzenleme: Nisan 12, 2019, 18:29:43 Gönderen: Semih Sener »
*

R. E.

« Yanıtla #186 : Nisan 12, 2019, 18:45:10 »

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Biz bunları konuşmuştuk aslında.
Demek derse iyi hazırlanmayan, iyi takip etmeyen arkadaşlar var..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Daha başka da var. Arama satırına "fiber teknenin ömrü", "fiberin ömrü" diye yazdığınızda bakın görün neler çıkıyor.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İkinci el fiyatlarından ikinci el ürünün ömrüne geldik..

*

N. D.

« Yanıtla #187 : Nisan 12, 2019, 18:54:03 »
Somut şeyler söylemeye devam edelim , asıl konumuzda ... Bence 10 yaşını doldurmuş bir fiber tekne satılığa çıkarılmışsa ,satışa çıktığı günkü sıfır değerinin yüzde ellisidir ortalama değeri .
*

S. Ş.

« Yanıtla #188 : Nisan 12, 2019, 19:14:09 »

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Biz bunları konuşmuştuk aslında.
Demek derse iyi hazırlanmayan, iyi takip etmeyen arkadaşlar var..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Daha başka da var. Arama satırına "fiber teknenin ömrü", "fiberin ömrü" diye yazdığınızda bakın görün neler çıkıyor.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İkinci el fiyatlarından ikinci el ürünün ömrüne geldik..

Kara çalmaya döndü  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

30-40 sene olsaydı ,yasayan tekneler sapır sapır delinirdi...

« Son Düzenleme: Nisan 12, 2019, 19:15:22 Gönderen: Semih Sener »
*

C. K.

« Yanıtla #189 : Nisan 12, 2019, 19:45:03 »

10 yıllık teknede %50 iddialı bir oran. Hımm o zaman 20 yıllık tekne arardım.

Otomobillerde ki gibi sürekli kasa değişimi makyaj olayları pek teknelerde fazla yaşanmadığından.Daha klasik kalırlar araçların yanında.

Bir araç olsaydı %50 tamam diyebilirdik.Teknelerde bu oran biraz zor.

Hele bir de donanımı kaliteli ise oldukça zor. Webasto,waeco,victron,ultra,garmin,furuno,ırgat gibi kaliteli donanımlar zaten bir araba fiyatı tutuyor,
*

A. A.

« Yanıtla #190 : Nisan 12, 2019, 20:14:03 »
Beneteau da  işin üç kağıdını bulmuş 2010 da yaptığı 40 feet artık yok , 2019  41.1 feet ile kıyaslarsnız fiyat normal i yok 2019 38.1 ile kıyaslarsanız çok pahalı ... Bu ne şimdi 40 feet yok 41.1 var . 41.1 nedir ? Ne olduğunu yazacam ama forumdan atılırım ! Bir de Türkleri için iş ahlakı sıfır derler , Fransızların ki bizden beter ! Ama sanırım Bavarie da bu  ..nın 1.1 i yoktur !

Niye kızdığınızı anlayamadım.

41 üretiliyordu. 41.1 deyip, makyajlayıp yeni modelini yaptılar.

Küsürlü rakamları sevmiyorsunuz anladığım kadarıyla. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hele ahlakla bağlantısını hiç kuramadım.

Selametle.
*

H. A. Ö.

« Yanıtla #191 : Nisan 12, 2019, 20:24:33 »
Çok değerli çok faydalı paylaşımlar oluyor.. konu dağılsa da farketmiyor keyif alıyorum.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İtiraf olarak yazmıştım, derdim geçen sene   (bilinçsizce )  beğendiğim tekneler 40 bin civarında iken o tarihte o kadarını kenara ayıramadığımdan alamamışken şimdi  neden aynı tip tekneler 50 bin oldu kızgınlığı, hayal kırıklığıdır. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Çok değerli eşi ve kendisi ile tanıştığım, çok nazik, çok babacan çok çok iyi insan Hamdi Kaptan da yukarıda değerli paylaşımlar yapmış sağ olsun. Deniz aşkın varsa,  elin çekiç tutuyorsa biraz da (ne kadar  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)  paran varsa muhakkak bir tekne al demişti bana.  Bendeki eksik yürek galiba (bir itirafım daha oldu)  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Şimdi soruyorum 2. el tekneler çok mu pahalı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. D.

« Yanıtla #192 : Nisan 12, 2019, 20:32:06 »
Beneteau da  işin üç kağıdını bulmuş 2010 da yaptığı 40 feet artık yok , 2019  41.1 feet ile kıyaslarsnız fiyat normal i yok 2019 38.1 ile kıyaslarsanız çok pahalı ... Bu ne şimdi 40 feet yok 41.1 var . 41.1 nedir ? Ne olduğunu yazacam ama forumdan atılırım ! Bir de Türkleri için iş ahlakı sıfır derler , Fransızların ki bizden beter ! Ama sanırım Bavarie da bu  ..nın 1.1 i yoktur !

Niye kızdığınızı anlayamadım.

41 üretiliyordu. 41.1 deyip, makyajlayıp yeni modelini yaptılar.

Küsürlü rakamları sevmiyorsunuz anladığım kadarıyla. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hele ahlakla bağlantısını hiç kuramadım.

Selametle.
Ali Kaptan , Beneteau bir tekne alanı şirkete ortak mı yapıyor ? Ben de Fransıza söylediğimi siz niye eleştiriyorsunuz onu anlayamadım.
Aslında ne demek istediğimin anlaşılır olması lazım , 1.1 feet boy uzatarak , a- fiyat yükseltmek b- müşterinin kafasını karıştırarak fiyat mukayesesi yapmasına ( kendi 40 feet teknesi ve rakip tekneler ile) engel olmak gibi gibi bence küçük pazarlama hilesine baş vurmuş . Ahlaksızlık da denemez tamam ama bence bir Alman böyle küçük pazarlama hilesine baş vurmaz demek istediğim. Yoksa ben Beneteaunun kalitesini vs. eleştirsem siz haklı olarak itiraz edebilirsiniz. Böyle bir şey yapsam zaten herkes güler geçer , dünya piyasasındaki en kaliteli 3-5 markadan biri olduğunu ben de biliyorum.
« Son Düzenleme: Nisan 12, 2019, 20:46:44 Gönderen: Nevzat Doğru »
*

A. A.

« Yanıtla #193 : Nisan 12, 2019, 21:31:21 »
Firmaların hepsi, her iş kolunda model yenilediğinde kodunu değiştirirler.

Beneteau 370 , 370 ft değildi, ben 411 , 411 ft değildi. Ben 40 çıkınca 371 ft küçülmedi.

Dufour 410 dan sonra 412 yapınca 2 ft büyümedi.

Hanse 445, 455 olunca 10 ft büyümedi.

Vs, vs,....

Beneteau 41.1 versiyon, model numarasıdır. 0.1 ft büyümedi.

Bilmiyorum anlatabildim mi?

Fransızları sevmem aslında ama konu o değil.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. Y.

« Yanıtla #194 : Nisan 12, 2019, 21:43:51 »
Beneteau 40 ile 41.1 arasinda cok buyuk farklar sadece boy degil komple platform / govde farkli

Sent from my iPhone using Tapatalk