0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. Y.

Ynt: Motor seçimi
« Yanıtla #15 : Nisan 20, 2020, 11:54:49 »
Slm lar degerli kaptanlarim bende 6,5 luk 2,15 en 11,5 luk pancar olan bir filikam var.satmayi dusunuyordum cunku o kadar yavas ki bir tekneci kardesi 4silindir yuksek devir bir motor Koy Seni mutlu Eder dedi.cok arastirdim kimi faydasi olur Kimiside hic faydasi olmaz diyor.Yardimci olabilir senin sevinirim degerli ve tecrubeli kaptanlarim.tskler

*

E. S.

« Yanıtla #16 : Nisan 20, 2020, 11:59:17 »
Ahmet Korsan genelde filikalar hız amaçlı tekneler değildir. Öncelikle bunu göz önünde bulundurmanız gerekli. Yine de teknenizin maksimum gövde hızı ve bu hıza çıkaracak gerekli minimum motor gücünü hesaplayabileceğiniz formüller forumda veya pek çok web sitesinde mevcut. Öncelikle bu hesaplamaları yaparak teknenizin optimum motor ve hızını bulun eğer ortaya çıkacak sonuç sizi tatmin etmez ise o zaman teknenizi satmayı veya motor değiştirmeyi düşünmelisiniz.

*

A. Ç.

« Yanıtla #17 : Nisan 20, 2020, 12:01:12 »
Teknenizin hızını motor gücünden çok tekne boyu belirler. Büyük motor koyduğunuz zaman şimdi yaptığınızdan belki 1/2 knot daha fazla hız yaparsınız.

Kayıcı gövdeli bir tekne alabilirsiniz veya daha büyük bir tekne alabilirsiniz.
« Son Düzenleme: Nisan 20, 2020, 12:02:21 Gönderen: Ahmet Çelenoğlu »

*

A. Y.

« Yanıtla #18 : Nisan 20, 2020, 12:44:22 »
Cok tesekkur ederim degerli bilgileriniz icin.

*

B. A.

« Yanıtla #19 : Nisan 22, 2020, 11:44:06 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Faydalı bilgileriniz için çok teşekkürler ismail korsanım
Benim zaten 10 yıldır kullandığım  6 mt boyunda balık avı Yaptığım 35  40 knot yol yapan benzinli bir teknem var 
Şimdi ilk önceliğim ekonomik seyir  ve rahatlık
Anladığım kadarıyla herkes  dizelde hem fikir    Muhtemelende 110 bg yanmar taktırıcam

Serhat korsan, bende gecen sezon Sancak 7.20 tekne vardi. Motor 11- beygir Yanmar idi. Cok memnun kaldim. Ses seviyesi iyi. Bir ay Bodrum civarinda gezdim bir depoyu bitiremedim. Sezon sonunda 7.20 yi satip yine Sancak'a 9.20m siparisi verdim. Onun icinde yine Yanmar 250 sectim. Tabiiki Volvo'da guzel motorlar uretiyor. Ancak yedek parca ve servis bollugu acisindan Yanmar icin daha pozitif tavsiyeler duydum. Ayrica tekneden'de cok emnun kalacagizi soyleyebilirim. Kazasiz, belasiz kullanin..

*

A. T.

« Yanıtla #20 : Şubat 03, 2021, 16:02:26 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Faydalı bilgileriniz için çok teşekkürler ismail korsanım
Benim zaten 10 yıldır kullandığım  6 mt boyunda balık avı Yaptığım 35  40 knot yol yapan benzinli bir teknem var 
Şimdi ilk önceliğim ekonomik seyir  ve rahatlık
Anladığım kadarıyla herkes  dizelde hem fikir    Muhtemelende 110 bg yanmar taktırıcam

Serhat korsan selam,
Sonuç olarak hangi motoru seçtiğinizi öğrenebilir miyim?

Saygılar,
*

A. K.

« Yanıtla #21 : Şubat 03, 2021, 17:51:45 »
Serhat korsan mahsuru yoksa sezonda toplam kaç mil veya saat  yapıyorsunuz .
Alacağınız motorun fiyatı nedir soyleyebilirmisiniz.