0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. K.

İsta Breeze rüzgar türbini
« : Ocak 16, 2019, 13:32:23 »
Sayın Korsanlar güneş panellerime destek maksatlı rüzgar türbini arayışına girdim fiyat parametresi çok baskın çıktığı için ista breeze  i500 modelinde karar kıldım daha önce bu marka modeli kullanan veya olumlu olumsuz duyumu olan arkadaşlar görüş paylaşırsa sevinirim teşekkürler.

*

O. B.

Ynt: İsta Breeze rüzgar türbini
« Yanıtla #1 : Ocak 16, 2019, 14:04:38 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sayın Korsanlar güneş panellerime destek maksatlı rüzgar türbini arayışına girdim fiyat parametresi çok baskın çıktığı için ista breeze  i500 modelinde karar kıldım daha önce bu marka modeli kullanan veya olumlu olumsuz duyumu olan arkadaşlar görüş paylaşırsa sevinirim teşekkürler.
Vazgeç. Teknede hiçbir işe yaramaz.

*

N. K.

« Yanıtla #2 : Ocak 16, 2019, 14:19:58 »
Orhan korsanım çok net bir şekilde vazgeç demişsiniz alenen bilinen problemi var mı i500 modelini marin olarak imal ettiklerini söylüyorlar yoksa tamamen mi rüzgardan vazgeçeyim

*

O. B.

« Yanıtla #3 : Ocak 16, 2019, 14:27:26 »
Orhan korsanım çok net bir şekilde vazgeç demişsiniz alenen bilinen problemi var mı i500 modelini marin olarak imal ettiklerini söylüyorlar yoksa tamamen mi rüzgardan vazgeçeyim
İsta 500,  20 knot rüzgar hızının altında işe yarar bir üretim yapmıyor. Başka marka bakın.

*

N. K.

« Yanıtla #4 : Ocak 16, 2019, 14:39:48 »
teşekkürler

*

Ü. Ö.

« Yanıtla #5 : Ocak 16, 2019, 15:04:13 »
Kavga çıkmasın diye grafik de koymuşlar.
Aman dikkat alt taraf knot değil m/s!!

Kabaca 10 knot rüzgar 5 m/s! Üretim 50 watt bile değil!
200 watt için 12 m/s yani 24 knot rüzgar lazım!!

*

O. B.

« Yanıtla #6 : Ocak 16, 2019, 15:06:29 »
Kavga çıkmasın diye grafik de koymuşlar.
Aman dikkat alt taraf knot değil m/s!!

Kabaca 10 knot rüzgar 5 m/s! Üretim 50 watt bile değil!
200 watt için 12 m/s yani 24 knot rüzgar lazım!!

10 knot rüzgarda 50 watt üretebilse çok iyi. Onu da veremiyor.
*

N. K.

« Yanıtla #7 : Ocak 17, 2019, 13:30:50 »
Bu şartlarda alınık vaziyette Rutland bekliyorum belki bir GeKo türbinini satışa çıkarır.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ü. Ö.

« Yanıtla #8 : Ocak 17, 2019, 14:05:58 »
Bu şartlarda alınık vaziyette Rutland bekliyorum belki bir GeKo türbinini satışa çıkarır.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Rutland grafiklerine de baktım da pek farklı değil verilen güçler (Hangi model düşündüğünüzü bilmiyorum ama). Rüzgar türbini genel olarak çok verimli değil anlamı çıkartıyorum buradan. Hele ki sakin, rüzgarsız koylarda kalmayı tercih edenler için.

*

M. C.

« Yanıtla #9 : Ocak 17, 2019, 14:10:16 »

Rüzgar türbini ;okyanus seyri gibi uzun yol yapmayan denizciler için anlamlı değil.
Genelde Akdeniz de yaşadığımız tekne hayatında %70 -80 korunaklı koylarda bulunuyoruz.,
Oralarda da kuvvetli rüzgar yok.100 watlık bir panel total de daha fazla elektrik üretir.
*

H. E.

« Yanıtla #10 : Ocak 17, 2019, 14:18:36 »

Rüzgar türbini ;okyanus seyri gibi uzun yol yapmayan denizciler için anlamlı değil.
Genelde Akdeniz de yaşadığımız tekne hayatında %70 -80 korunaklı koylarda bulunuyoruz.,
Oralarda da kuvvetli rüzgar yok.100 watlık bir panel total de daha fazla elektrik üretir.

5 senedir uzun yol seyri yapan Nadire-Selim çifti (Keyif teknesi) en işlerine yaramayan donanımın rüzgar türbini olduğunu söylemişlerdi. Bir kaç ay sonra çıkarmışlar.

Benzer bir çok uzunyolcu da aynı fikirdeymiş. Suda çekilerek elektrik üreten türbinler daha iyi diyenler var.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. K.

« Yanıtla #11 : Ocak 17, 2019, 17:29:47 »
İnceledikçe ben de iyice soğudum bu fikirden
*

O. E.

« Yanıtla #12 : Ocak 17, 2019, 18:08:18 »
İnceledikçe ben de iyice soğudum bu fikirden

Çok iyi etmişsiniz Başkasının Teknesinde takılı 10 metre uzağınızda iken bile sesinden rahatsız oluyorsunuz , bir işe yarasa ne ise....
Dönmesine bakan bir şey sanır...
Alınmış birkere atsan atılmaz satsan ASLA satılmaz bir şey...
Bu kadar yazı okudum bir kişide memnun olmaz mı ...
Hayret ...
Demekki sadece Okyanus falan geçenlere yarıyor...
*

E. S.

« Yanıtla #13 : Ocak 17, 2019, 20:27:30 »
Kış fırtınalarında alargada olan teknemizde kaldığımızdan bizim için vazgeçilmez.Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap) Gerçekten, çünki bütün gece o sert esen rüzgarda ürettiği elektriğe bakıp seviniyoruz ve rahatça kaloriferi çalıştırıp ısınıyoruz.
*

Ü. Ö.

« Yanıtla #14 : Ocak 17, 2019, 21:09:33 »
Kış fırtınalarında alargada olan teknemizde kaldığımızdan bizim için vazgeçilmez.Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap) Gerçekten, çünki bütün gece o sert esen rüzgarda ürettiği elektriğe bakıp seviniyoruz ve rahatça kaloriferi çalıştırıp ısınıyoruz.

Kalorifer derken ısıtma tamamen mi elektrikli? Yoksa webasto tarzı bir cihazın çalışması için gereken elektrik mi karşiladığı?