0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

S. E.

Huawei Outdo IC-Power Gel Akü 200 Ah
« : Nisan 15, 2019, 00:40:28 »

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Akıllı Akü olarak adlandırılan bu aküler yüksek akım, sıcaklık, düşük voltaj gibi durumlarda kendilerini kilitleyen cihazlar. Yavaş yavaş piyasada boy göstermeye başladılar.
Bu IC-Power denen ürünün üstüne ise ne buldularsa koymuşlar. Bir inventor yok.

- Direk Güneş paneli takılabilen bir girişi mevcut. Burdan şarj edilebildiğini söylüyor ama max giriş Amper bilgisine ve nasıl şarj ettiği bilgisine ulaşamadım.
- Akü kutup başı dışında üstünde bir USB çıkışı ve ayrıcana bir 12v çıkış var ama bununda detaylı bir Amper bilgisine ulaşamadım.
- Üstünde bir LCD ekran var. Bu ekrandan Voltaj, Şarj Durumu, Kaç Gün Kullanıldığı bilgiler dışında içinde birde sesli alarm veren bir sistem var. Herhangi bir yanlış kullanımda ötüyormuş.
- Voltaj düştüğünde Akımı kestiğini söylüyor ama tahminimce kutup başlarını değil küçük 12V çıkışın elektiriğini kesiyor diye tahmin ediyorum.
- En ilginç yanı ise bu akü Jel akü. 400-500 gün kullandıktan sonra kapağın altında 6 tane sıvı mevcut bunları hücrelere döktüğünüzde %10-%30 arasında verimi geri toparladığını söylüyor iddia ediyor.

Bana göre çakma ve çok kaliteli bir ürün değil fiyatıda 200 amper 2.200 TL civarında yani ucuz değil. Teknede böyle referanssız bir ürün kullanmayı düşünmem ama belki karavancıların yada kritik işlem yapmayacakların işine yarayabilir.

En merak ettiğim şeylerden biri içindeki eklentiler bir arkadaşım 8 tane aldı yaklaşık 5-6 aydır kullanıyor. 400 günü devirince bakalım ne olacak çok merak ediyorum. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Kolay Gelsin.

*

H. E.

Ynt: Huawei Outdo IC-Power Gel Akü 200 Ah
« Yanıtla #1 : Nisan 15, 2019, 07:51:58 »
Aynı anda pek çok şeyi yapma iddiasında olan ürünlere pek güvenmiyorum. Bir ürün tek bir işlevi tam olarak yerine getirmelidir. Birden çok işlev yapsın isterseniz hiçbirini tam olarak yapamayan bir sonuçlar karşılaşma olasılığınız yüksektir.

(Ahmet Abi, sen zahmet etme. Senin yerine yazdım ben) Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. A.

« Yanıtla #2 : Nisan 15, 2019, 20:30:05 »
Fiatı pahalı değil. 2018 yıl başında kurlar artmadan 210 amper Boch  AGM aküyü 1860 TL ye almıştım. Şimdi kimbilir kaç liradır.

*

D. T.

« Yanıtla #3 : Nisan 15, 2019, 21:42:23 »
Kullanicilardan ve inceliyenlerden müsbet bilgiler geliyor . % 30 desarjla 1500 cycle deniyor . Bu bilgi 300 -  400 gün de  doldurma  ile çelisiyor .
Agm lerden daha az  yer kaplîyor , asiri sarj hassasiyeti yok , en önemlisi Huavei / Çin yapimi su meshur telefon ve tlf pili imalatcisi , Apple de müsterisi , ben düsünuyorum .

*

H. E.

« Yanıtla #4 : Nisan 16, 2019, 00:55:44 »
Bir çiflikte, açıkta bir yerde kullanacaksanız deneyin! Ben tekneme sokmam! Sanırım 7-8 yıl önce Fenerbahçe marinada hibrit bir tekneden çıkan yangın olayı vardı!
Sorun tamamen akülerde!
Detayları da var ama! Siz bilirsiniz
Selamlar

*

S. E.

« Yanıtla #5 : Nisan 16, 2019, 04:33:14 »
Kullanicilardan ve inceliyenlerden müsbet bilgiler geliyor . % 30 desarjla 1500 cycle deniyor . Bu bilgi 300 -  400 gün de  doldurma  ile çelisiyor .
Agm lerden daha az  yer kaplîyor , asiri sarj hassasiyeti yok , en önemlisi Huavei / Çin yapimi su meshur telefon ve tlf pili imalatcisi , Apple de müsterisi , ben düsünuyorum .

Her 100 çinliden 8'i Li, 8'i Wang, 8'i Zhang. Bu Huavei, telefoncu Huavei mi bilemiyorum. Bende ismi ilk gördüğümde araştırdım ama ne logo yu kullanmışlar ne düzgün bir bilgi vermişler. Bence isim benzerliğinin avantajını kullanıyorlar. 
*

M. B. A.

« Yanıtla #6 : Mayıs 07, 2019, 17:13:02 »
Huawei akü yapmış dediklerinde ilk aklıma gelen Huawei Enterprises olmuştu ama alakaları yokmuş... Huawei Power Source ve Huawei Enterprises tamamen farklı şirketler... Yine de aldım, geçen yaz dönüşten hemen önce aldığım için çok fazla kullanamadım, bu yaz deneyeceğiz artık...
*

S. D.

« Yanıtla #7 : Eylül 09, 2019, 22:26:14 »
Huawei akü yapmış dediklerinde ilk aklıma gelen Huawei Enterprises olmuştu ama alakaları yokmuş... Huawei Power Source ve Huawei Enterprises tamamen farklı şirketler... Yine de aldım, geçen yaz dönüşten hemen önce aldığım için çok fazla kullanamadım, bu yaz deneyeceğiz artık...
Mahir Korsanım deneyebildiniz mi aküleri acaba?
*

C. K.

« Yanıtla #8 : Eylül 10, 2019, 00:20:17 »
Outdo jel aküler de ilk gelen parti aküler iyi idi.

Ancak son zamanlarda aynı kalite de olmadığı söyleniyor.
*

M. B. A.

« Yanıtla #9 : Eylül 12, 2019, 08:23:26 »
...
Mahir Korsanım deneyebildiniz mi aküleri acaba?

Evet Sedat korsanım. Gayet memnunum...
*

A. E.

« Yanıtla #10 : Aralık 25, 2020, 20:49:48 »
Outdo deepcycle jel akü fiyat ve verimlilik ilişkisi için ne düşünüyorsunuz.

Piyasada mevcut hangi deepcycle jel aküleri önerirsiniz.

Kullananlardan öğrenmek isterim.
*

H. H. A.

« Yanıtla #11 : Aralık 31, 2020, 11:20:33 »
Outdo deepcycle jel akü fiyat ve verimlilik ilişkisi için ne düşünüyorsunuz.

Piyasada mevcut hangi deepcycle jel aküleri önerirsiniz.

Kullananlardan öğrenmek isterim.

Ben 6 yıl önce servis aküsü olarak 4 adet 125 A Trojan jel akü almıştım ve hiçbir problem yaşamadım,daha epey gidecek gibi.