0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Z. G.

Ynt: Dinghy servisi mi yenisi mi?
« Yanıtla #15 : Haziran 13, 2019, 13:10:54 »
Botu garantide servise götürürken motoru götürmeyverirsin olur  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .

Zaten 4-5-6 hp motorlar çoğunluk markada  aynı piston grubuna sahip .

4000 devirde  4 hp
5000 devirde 5 hp
6000 devirde 6 hp

Tabi bot ağır gelmez o devirlerde pervaneyi döndürebilirse .

*

M. A.

« Yanıtla #16 : Haziran 13, 2019, 13:30:18 »

Sağı solu, ek yerleri açmaya başlamış botla hiç Uğraşmayın bence. Benim aldığım teknedende 3 metre 1 bot çıktı. İnip duruyodu  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Yenisi en az 5000 TL. Beykozda bi servis var oraya götürdüm. Adam at bunu çöpe yeni verem abime dedi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben yok tamir edelim olmazsa alırız dedim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Adam yaptı kaçıran yerleri 3 yer vardı açılmış. 500 TL verdim. Sonra 15 gün sonra tabanından kaçırmaya başladı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap götürdüm gene at bi siftah dediler 50 TL attım. Sonra bidaha açtı başka yerden. Bu sefer 200 TLye bot yapıştırıcısı aldım kendim yaparım dedim utandım adama bidaha gitmeye. Naaptıysam olmadı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap En son bizonun metal epoksisini sıkmışım can havliyle  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap O hiç olmadı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 1 haftadır yüzerek gidiyorum tekneye  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Yeni bir Bot Sipariş ettim 2.50 Polietilen. Çatlamaz patlamaz akmaz kokmaz diyorum ama deneyip görücez. Memnun kalırsam yazarım burdan. Sizin için canım feda  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap İmza: Patlak Botlu Acemi korsan Murat  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

G. T.

« Yanıtla #17 : Haziran 13, 2019, 14:26:25 »

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Atölyeden haber geldi. Ek yerinde açılma var onarımdan randıman alamazsınız yenisini alın diyorlar. Bir abim de bana da aynısını demişlerdi onarttım 3 yıldır kullanıyorum diyor. Hadi buyur burdan yak Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

« Yanıtla #18 : Haziran 13, 2019, 14:34:38 »
Genel görüş ek yerinden açılan botların iyi yapışmayacağı. Tüpü 2 metre yırtılmış botu bile içten de yama koyup onarıyorlar ama birleşim yerine olmaz diyorlar. Vardır herhalde bir bildikleri.
Ben işi öğrenmek için deneyeceğim. Sert şişme taban, alttan (dıştan) birleşim yerinden kaçırıyor. Oradaki pile gibi kısmı açıp yapıştıracağım. Bu arada yapıştırıcı uygulama, sıcak hava tabancası kullanma, roller ile bastırma vb. işleri öğreneceğim.

*

M. S.

« Yanıtla #19 : Haziran 13, 2019, 15:44:47 »
Ek yerinden 10 cm açılan botumu, Sıkaflek ile yapıştırdım. 2 gündür problem yok.sonrasını bilmiyorum...

*

S. Ç.

« Yanıtla #20 : Haziran 13, 2019, 16:29:12 »
Bir şişme bot bir yerinden açılmaya başlamışsa,diğer yerleride açılmak üzeredir..
Niçin yapmıyorlar..çünkü yapıştıracak,o an olacak,ama yirmi gün sonra tekrar açılacak,sen yine götüreceksin yaptığın yer açıldı diyip para vermeden işi hallet diyeceksin falan..yani başına bela almak istemez..
Kendiniz yapın,açıldıkça tekrar yapın..böyle devam edecek..
Tek yapılamayan yer tüp tarafındaki kaçaklar..
En berbatıda kürekleri tutan üst parça..devamlı kuvvet bindiği için kopar durur..acaipte yolda bırakır..
Ek yerinden kaçırıyorsa yapılamaz..çünkü yapıştırmak ve temizlemek için açılandan daha fazla kısmı sağdan soldan birazdaha açmak lazım..ama yapıştırırken muhakkak en kenarlarda mikron açıklık kalıyor ve bot bir müddet sonra iniyor..
Bir parça yapıştıracaksanız,bot tamamen inikken yapıştırmayın..sonra şamyel gibi olur,yapışan ortalığı gerer..
Bot yarıyarıya şişik olmalı..
Yapışacak yeri ve parçayı 2000 lik zımparayla zorlamadan zımparalayın,asetonla iyice her iki yüzeyi temizleyin..Yapıştırıcıyı sürdüğünüz parçayı bekletirken diğer kısmı yakmadan ısı tabancasıyla ısıtın..Bot yarıyarıya şişikken parçayı yerine yapıştırın..tutunma sağlanınca(tam kurumadan) botu indirin..
Yapışan parçayı geçen temiz bir tahtaparçasını bölgeye koyun ve üzerinede enaz 10 kg lik ağırlık koyun( 12 ltlik sucuba tüpü vb..) ve bir gün bekletin.
*

E. D.

« Yanıtla #21 : Haziran 13, 2019, 17:42:00 »
    İçine köpük doldurup kullanmayı deneyen oldu mu?
*

G. T.

« Yanıtla #22 : Haziran 14, 2019, 11:37:13 »
Deneyimlerini paylaşan tüm kaptanlara saygılar. Biz şimdilik 29 Haziran çıkışla Marmaris'ten İstanbul'a seyir için tamir ettirip idare etmeye çalışacağız. Mümkün olabilirse tabi. illa yenisi gerekirse de belki boat show'dan uygun bir fiyata bakarız. Tamir deneyimlerinizin sonucunu merakla bekliyorum. Kolaylıklar diliyorum
*

Z. G.

« Yanıtla #23 : Haziran 14, 2019, 11:55:46 »
Bu kadar yazılmış deneyim ve  fikirden sonra anladığım şu :

3 -4 yıl sonra araştırmacı yazar olmak istemiyorsam  şişme bottan uzak durmalıyım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .
*

S. Ş.

« Yanıtla #24 : Haziran 14, 2019, 13:27:34 »
yanmamasını sağlamak önemli katlayıp kaldırarak kullananlardan olmak lazım
*

N. D.

« Yanıtla #25 : Haziran 14, 2019, 13:48:22 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yapı-Bot-1788-
Linkte hata olusuyor tümünü kopyalamak lazim

Fabrikasi ne der bilmem ben buna 20hp motor taktim
kizlarlan su kayagi falan yapiyoruz bu botlan en az 4 yasinda hep disarda durdu, duruyor.

Tabiki 20hp ye tam gaz veremiyoruz ucuruyor botu  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
ama su kayagi icin sudan cikmak icin gerekli güc var
fazla dalga yoksa, kalbiniz falan iyise gaz verebilirsiniz  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

5 yil garantisi varmis simdi gördüm sayfasinda
« Son Düzenleme: Haziran 14, 2019, 13:56:49 Gönderen: Nedim Delen »
*

G. T.

« Yanıtla #26 : Haziran 14, 2019, 15:39:38 »
Tekzip
Az önce yazdıklarım gerçekliğini yitirdi.
İkinci atölye de buna yapılacak onarım masrafı ziyan olur onarmayalım dedi.
Hakan kaptanın da sözünü dinleyerek yeni bir şişme bot almak üzere ağıtlar eşliğinde alışveriş moduna geçtik. Gerçi aldığım tekne için hesaba katmadığım tek masraf bu oldu şimdilik. Şişme botların bir süre sonra bu sorunları çıkaracağını bilerek şişme bot almak nüktedan bir durum. Ama elimdeki sunbrella kumaşla güneş zararını minimuma indirecek bir branda yapacağım. Hafifliği daha önemli diye düşündüğüm için şime botu tercih ediyorum. Abilerimin son bir katkısı olursa da can kulağıyla da dinliyorum.   
*

H. H. A.

« Yanıtla #27 : Haziran 14, 2019, 15:44:17 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yapı-Bot-1788-
Linkte hata olusuyor tümünü kopyalamak lazim

Fabrikasi ne der bilmem ben buna 20hp motor taktim
kizlarlan su kayagi falan yapiyoruz bu botlan en az 4 yasinda hep disarda durdu, duruyor.

Tabiki 20hp ye tam gaz veremiyoruz ucuruyor botu  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
ama su kayagi icin sudan cikmak icin gerekli güc var
fazla dalga yoksa, kalbiniz falan iyise gaz verebilirsiniz  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

5 yil garantisi varmis simdi gördüm sayfasinda

Aman Nedim Korsan LÜTFEN DİKKAT... Bende onun 2.90 olanı var,en fazla kullanılabilecek motor için 10 HP yazıyor. Yanlışlıkla bir kaza falan olmasın...
*

O. E.

« Yanıtla #28 : Haziran 14, 2019, 16:49:31 »
Tekzip
Az önce yazdıklarım gerçekliğini yitirdi.
İkinci atölye de buna yapılacak onarım masrafı ziyan olur onarmayalım dedi.
Hakan kaptanın da sözünü dinleyerek yeni bir şişme bot almak üzere ağıtlar eşliğinde alışveriş moduna geçtik. Gerçi aldığım tekne için hesaba katmadığım tek masraf bu oldu şimdilik. Şişme botların bir süre sonra bu sorunları çıkaracağını bilerek şişme bot almak nüktedan bir durum. Ama elimdeki sunbrella kumaşla güneş zararını minimuma indirecek bir branda yapacağım. Hafifliği daha önemli diye düşündüğüm için şime botu tercih ediyorum. Abilerimin son bir katkısı olursa da can kulağıyla da dinliyorum.

Gala alın ,
Hem çok iyi hemde göreceli hesaplı
Blues satıyor....
Gerekirse İsmail Bey'in Numarasını veririm özelden ...
İsmimi verirseniz bir gıdım indirim yapar
selamlar
*

Z. T.

« Yanıtla #29 : Haziran 14, 2019, 17:20:03 »
Oktay korsana katılıyorum.Daha önce kullandığım bot markaları Zodiac Futura ve Joker Boat oldu bunlar dinghy amaçlı değildi ancak geçen boat show da bir arkadaşıma GALA aldık bayramdan öncede teslim ettiler. Gerçekten işçilik kalitesi ve hafifliği çok iyi.Özellikle 2.40 modeli.
Benim dinghy Avon 250 RIB. Yıpranmaya başladı bir sonraki seferde Gala bu kaliteyi sürdürür ise kesinlikle tercihim olur.