0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. A.

CNR ve Tuzla Boat Showların Mi Nina'ya Faturası
« : Şubat 26, 2018, 13:13:28 »
Merhabalar,

Bir süredir bu iki fuarı bir kaç ihtiyacım için bekliyordum.

Uzun araştırmalar ve pazarlıklar sonrası aldığım/siparişini verdiğim ekipmanların-eşyaların burada diğer korsanların da faydalanması için bilgi olarak yazmak isterim.

Ama öncelikle burada marka veya satan firma ismi verebiliyor muyuz yoksa reklama girmemesi için sadece ürünün ismini söyleyerek ama satıcısını ve markasını söylemeden mi paylaşmamız lazım?

Moderasyondan gelecek bilgiye göre tecrübelerimi paylaşacağım.

Saygılar,

*

B. B.

Ynt: CNR ve Tuzla Boat Showların Mi Nina'ya Faturası
« Yanıtla #1 : Ocak 14, 2019, 13:21:25 »
Bekliyoruz hala  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A.

« Yanıtla #2 : Ocak 14, 2019, 14:04:44 »
Moderasyondan bilgi gelmedi ki Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yoksa ben hemen yazmaya hazırım ama reklama girer diye şikayet almasından çekiniyorum açıkçası..

Mi Nina için 2018 yılı resmen bir renovasyon yılı gibi oldu.. Dolayısıyla yazabileceğim çok konu ve görüş var aslında..

*

O. E.

« Yanıtla #3 : Ocak 14, 2019, 14:16:47 »
Şahsi fikrimi söylüyorum
Buradan marka paylaşmak hiçbir şekilde REKLAM sayılmaz.....
Bir malı ve/veya hizmeti satmak amacı ile yapılmış değil ise niye reklam sayılsın ki,

Nitekim Drone 'dan Tut , Fotoraf makinesine , Tekne Markasından tut tekne Aküsü, Motoru, MFD kadar her türlü marka yazılıyor çiziliyor..

Şuna dikkat etmek gerekir bence

"Go Pro çok güzel bir makinedir". diyen kim ?
Murat Ayduk yazıyorsa problem yok , Go Pro satıcısı yazıyorsa niyeti önemli
Üye olmuş ilk mesajı GoPro en iyi aktif kameradır yazarsa .....  başka

Buranın samimi üyesi ise bizlere bir fikir vermek istiyor ise başka değerlendirilmeli

Gördüğüm MODERASYON bunu çok iyi ayıklıyor zaten...

Bende bu aralar moderasyonun sevgi pıtırcığıyım affedersiniz...
Yağcılarda inecek var mı ne öyle bir laf vardı bizim gençliğimizde
« Son Düzenleme: Ocak 14, 2019, 14:19:33 Gönderen: Oktay Eryılmaz »

*

C. Ü.

« Yanıtla #4 : Ocak 14, 2019, 14:54:37 »
Bence de, bizler kullanıcıyız, satıcı değil ( bu başka bir iş de de söyleniyordu değil mi ?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  ). Örneğin akü de söylenmeyen marka kalmadı nerdeyse, kaç gündür tartışılıyor

*

M. A.

« Yanıtla #5 : Ocak 14, 2019, 15:05:54 »
Aslında burada markadan ziyade o işi yapan kişi & firma ismi yazılacak.

X yelkenin kalitesinden ve üreticisinin Y yetkilisinden çok memnun kaldım, veya ben memnun kalmadım gibi. 

veya şu marka paneli şu firmadan satın aldım gibi.. Yani global bir markanın reklamı gibi düşünmeyin.

Kara kaplıda reklam yasak diye biliyorum ama şimdi memnun kaldığım yeri yazdığım zaman çelişecek. Sıkıntı yok denirse; yelken, bimini, sprayhood, sabit telsiz-anten-kablo, solar panel, mppt, Cenova furling tamburu, ana motor detaylı bakım takozlar dahil, can yelekleri, balıkçılık malzemeleri, güvenlik ekipmanları, başüstü güverte katlanır koltuk, vs vs bir sürü şey alındı fuardan. Bunlar için artı-eksi şeyleri yazdığım zaman (detaylı bir şekilde) sonra bunlar yayınlanamaz denmesin diye başta müsade sormuştum (26 Şubatta Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap )
*

G. Ö.

« Yanıtla #6 : Ocak 14, 2019, 20:17:50 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Aslında burada markadan ziyade o işi yapan kişi & firma ismi yazılacak.

X yelkenin kalitesinden ve üreticisinin Y yetkilisinden çok memnun kaldım, veya ben memnun kalmadım gibi. 

veya şu marka paneli şu firmadan satın aldım gibi.. Yani global bir markanın reklamı gibi düşünmeyin.

Kara kaplıda reklam yasak diye biliyorum ama şimdi memnun kaldığım yeri yazdığım zaman çelişecek. Sıkıntı yok denirse; yelken, bimini, sprayhood, sabit telsiz-anten-kablo, solar panel, mppt, Cenova furling tamburu, ana motor detaylı bakım takozlar dahil, can yelekleri, balıkçılık malzemeleri, güvenlik ekipmanları, başüstü güverte katlanır koltuk, vs vs bir sürü şey alındı fuardan. Bunlar için artı-eksi şeyleri yazdığım zaman (detaylı bir şekilde) sonra bunlar yayınlanamaz denmesin diye başta müsade sormuştum (26 Şubatta Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap )

Gördüğün gibi , ben sürekli talep ediyorum. Gezgin Korsan Rehber anlattığımız şekilde oluştu. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. A.

« Yanıtla #7 : Ocak 15, 2019, 00:06:44 »
Tamam o zaman en kısa zamanda hemen toparlayıp yazıyorum... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Neredeyse bir yıl oldu, biraz toparlamam lazım. Salı günü  yazarım..

Moderasyon kızarsa hepimize kızacak o zaman...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. E.

« Yanıtla #8 : Ocak 15, 2019, 08:58:51 »
Cennette moderasyon yokmuş.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

R. E.

« Yanıtla #9 : Ocak 15, 2019, 10:27:01 »
Cennette moderasyon yokmuş.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Denizci olmadığından olabilir mi?

*

H. E.

« Yanıtla #10 : Ocak 15, 2019, 10:29:14 »

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 

Ölen denizciler göklerde dolaşır diğer denizcilere kol kanat gererlermiş. Olabilir yani...
*

C. Ü.

« Yanıtla #11 : Ocak 15, 2019, 10:47:26 »

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 

Ölen denizciler göklerde dolaşır diğer denizcilere kol kanat gererlermiş. Olabilir yani...

Pilotlar cennet te rahat edecek o zaman  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. A.

« Yanıtla #12 : Ocak 15, 2019, 15:21:36 »
Açık açık yazıyorum artık  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ne zamandır beklediğim fuar ikiye bölünmüştü; dolayısıyla bazı firmalar birine katılıp diğerine katılmadı, bazıları her ikisine de katıldı. Ben de mecbur ikisine de gitmek zorunda kaldım. Geçen sene ihtiyaçlarımı liste haline getirip, bir bütçe hazırlamıştım. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı yine..

Şimdi kısa kısa ne aldım? Ne kadar memnun kaldım bunlardan bahsedeyim. Ama direk buraya fiyat yazmak sıkıntı yaratabilir. O yüzden bu metinde yazmıyorum... bu malzemelerden birine ihtiyacı olup, merak edenlerle konuşabiliriz.

1) UK SAILS
Yelkenlerden çok fazla bir şikayetim yoktu ama aldığımdan beri üzerindeydi ve Cenova artık torluydu, dolayısıyla geniş apazda iyi gitsem de orsaya yeteri kadar giremiyordum.
Değiştirmişken ikisini de değiştirmem gerekiyordu.

Dakron kumaş Cenova orjinalindeki gibi %145, ana yelken sarma Sunbrella UV korumalı, ve cenovada orsa yastıklı (camadanlıyken hem aşınmasını önlüyormuş ve orsa performansını camadanlıyken çok kaybetmiyormuş, hem de iyi sarılıyormuş-gerçekten de öyle- )

Sipariş aşamasında 1/3 ; ortada bir yer 1/3; teslimde 1/3 ödenecek şekilde anlaştık..

Çok ama Çok memnun kaldım, hem standda davranışlarından, hem sonrasında ölçü alımında, hem tesliminde ve montajında... Gerçekten işlerinde iyiler ve müşterilerini mutlu etmeye çalışıyorlar.. Benimle çalışan bayileri Yusuf Beydi. Telefonu:0.533.711.4618

Benden hem yelken kalitesi, dikişi, duruşu rengi vs hepsi beş üzerinden 10...

2) AYHAN DÖŞEME
(Fuara katılmadı ama katılan firmalardan aldığım fiyatlar çok uçuktu. Bir tanesine TL mi teklifiniz dedim, yooo Euro dedi.. -Kusura bakmayın- hadi sen yüro dedim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap )

Daha evvelden Ayhan Bey'e kokpite yaptırdığım koltuklardan çok memnundum. Bu sene sağolsun yine çok harika bir iş çıkardı. Hepsi Sunbrella..
Bimini (ışıklı, solar panel cırtlı vs)
Bimini etrafına perdeler
Sprayhood'a yeni cam (sprayhoodum daha yeni)
Sprayhood üzerine yine sunbrelladan koruma örtüsü
Dümen Deri kaplama ve dikişi
Dümene Kılıf
Dıştan takma motora kılıf ama tümden ve kolu da içine alacak şekilde,
Bayraklık
Solar panellerin kenarlarına dikiş

Çok beğendik... Çok güzel durdu.. Ayhan Bey'in tüm işlerine çok iyi referansım not edilsin isterim. Çok harika bir insan olmasının yanında aynı zamanda denizcidir de.. Bodrumda kendisinin bir yelkenlisi var. Denizci olması isteklerimizi tam anlamasına sebep oluyor.
Ayhan Bey: 0.533.722.8022

3) İKİ adet 135W YARI ESNEK SOLAR PANELLER,
Fuarda bulunan solar panelcileri görenler hatırlar. Şirketin ismi Green'li birseydi ama hatırlayamadım. Evde evrakların arasına bakmam lazım..
Ama bu panellerden çok memnun kaldım. MPPT'yi buradan almadım. Espiga yatçılıktan blouttooth'lu Victron aldım. Tüm değerler broşürde yazdığı gibi çıktı..
Bulup buraya yazacağım iletişim numaralarını..

4)CENOVA FURLING
Cenova furlingimin içine giren tuz ve nemden bilyeleri istediğim gibi rahat değildi. (Benim tambur yarış tipi, deckin altında zincirliğin içinde o yüzden dalgada üzerine sürekli deniz suyu geliyor)
Admiral markaya ve Facnor markaya baktım. Espiga'nın da tavsiyesi ile Admiral aldım. Çok kaliteliymiş. Bizler de artık harika ürünler üretebiliyormuşuz.
Tavsiye ederim...
Admiralle sonra görüşmeyi Espiga Yat yaptığı için iletişim bilgilerini ben almamıştım.

4) RAYMARINE TELSİZ
Çocuk olunca GPS ve  DSC'li bir telsiz almak istedim. Önceki normal telsizdi.
Fuarda Raymarine çok ilgilendi. Konuştuğumuz gün gelip montajını yaptılar. Hem telsizi, hem anteni hem de yekpare kabloyu değiştirdik. Güvenlik önemli Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Telsizden çok memnunum. Sanıyorum yaklaşık 20 milden marina ile görüşebildim Marmarada.
Raymarine Esinç Bey ile ilerledik. 0.522.771.7686

5) İKİ ADET SPINLOCK 5D CAN YELEĞİ
Denpardan fuar indirimi ile ne zamandır istediğimiz can yeleklerini aldık. Acayip güzel fiyata indiler. Pazarlık yapınız.
Denparın bilgilerini yazmama gerek yok nasılsa. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

6) ICOM 6W EL TELSİZİ
Eastmarine'den listemde olan bu telsizi ve şu katlanır koltukları aldım. Koltuklarda güzel indirim vardı ama telsizde pek birşey yapmadılar gibi.

7)MUHTELİF MALZEMELER
LALIZAS STAND açıyor ve makul fiyatlar ile baya bir çeşit getirip sıcak satış yapıyor. Tavsiye ederim fiyatları iyi..
Sudan adam alma & kaldırma halatı- Lifesling
Misafir ve Ares için klasik can yelekleri
Balık Kancası
Kandil, fişek vs

LALIZAS Ana Bayisi gelip stant kuruyor o yüzden fiyatlar makul. Telefonu kartta, kart teknede. Daha sonra yazacağım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

8)DERİN MAVİ DALIŞ (İzmirden geliyorlar, hemşehrilerim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap )
Zıpkın,
Mares gözlük, şnorkel
Dalış elbisesi (daha sonra numarası olmadı)

Çok ilgililer, harika bir ekip. Dalış ve balıkçılık ile bir sürü ürünleri var sıcak satış yapıyorlar orada.. Kesinlikle tavsiye ederim. Bol çeşit bulursunuz.
Tel: 0 232 441 0 432

Fuar sonunda hepsini aynı sene yapmakla hata mı ettik dedik ama sonra kurlar çok yükselince şimdi iyi ki geçen sene halletmişiz dedim.

Saygılar,

*

G. Ö.

« Yanıtla #13 : Ocak 15, 2019, 15:52:21 »
Bazıları rehbere benim tavsiyem . Hatırladığım, Ayhan Döşeme, UK Sails (Yusuf başta, hepsi çok işine hakim ve beyefendidir),ICOM (Telsan).

Rehberde olmayanları da , tavsiyen olarak GeKo Rehbere ekleyeceğiz. Tavsiyelerine yıldız verme seçeneği de var.Teşekkürler...

Moderasyon öcü mü, değil mi göreceğiz. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Ocak 15, 2019, 15:56:08 Gönderen: Gülümser Özharar »
*

M. A.

« Yanıtla #14 : Ocak 15, 2019, 16:12:42 »
Bazıları rehbere benim tavsiyem . Hatırladığım, Ayhan Döşeme, UK Sails (Yusuf başta, hepsi çok işine hakim ve beyefendidir),ICOM (Telsan).

Rehberde olmayanları da , tavsiyen olarak GeKo Rehbere ekleyeceğiz. Tavsiyelerine yıldız verme seçeneği de var.Teşekkürler...

Moderasyon öcü mü, değil mi göreceğiz. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Gülümser ablacım merhaba,
Hepsi 5 yıldız.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 4 yıldız olanla anlaşamadık orada zaten  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap