0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

K. E.

Can yeleği korkuttu!
« : Temmuz 08, 2020, 21:06:07 »
Bilinen bir marka olan can yeleği asılı olduğu kamara duvarinda kendiliğinden şişti. Çıkan gaz deşarj sesi biraz korkuttu. Firmaya sordum, daha önce olmadığını söylüyorlar. Bilginize ...

*

A. Ç.

Ynt: Can yeleği korkuttu!
« Yanıtla #1 : Temmuz 08, 2020, 21:22:33 »
CO2 tüpünü harekete geçiren mekanızma su ile harekete geçiyor, rutubet ve havuzlukta iken sıçrayan su de bazen mekanizmayı harekete geçirebiliyor. Bazı yelek üreticileri bunun önüne geçebilmek için tetikleme mekanizmalarını değiştirmeye başladılar, bu mekanizmalar can yeleği gerçekten su içine girmediği sürece harekete geçmiyor. Geçmiş olsun.

*

N. Ö.

« Yanıtla #2 : Temmuz 08, 2020, 22:58:16 »
Serpintiden şişebildiğini biliyordum ama kamarada dururken de şişebildiğini hiç duymamıştım.

Bilgilendirme için teşekkürler.

*

i. t.

« Yanıtla #3 : Temmuz 08, 2020, 23:06:30 »
bu ve baska sebeplerden dolayi bu tur yelekleri guvenlik acisindan kabul etmiyorlar

kilasik can yelekleri olmasini sart kosuyor sahil guvenlik.

*

A. A.

« Yanıtla #4 : Haziran 05, 2021, 12:11:09 »
Merhabalar,

Teknede can yeleği eksiği var, Yola çıkmadan SG kontrolüne uygun sertifikalı almak istiyorum köpük olan 100N. East marine sordum sertifika vermiyoruz diyolar. Lalizas için sertifika nasıl sağlanır?

Yada nerden bulabilirim Bodrum da sertifikalı can yeleği?

*

C. A.

« Yanıtla #5 : Haziran 05, 2021, 16:39:43 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merhabalar,

Teknede can yeleği eksiği var, Yola çıkmadan SG kontrolüne uygun sertifikalı almak istiyorum köpük olan 100N. East marine sordum sertifika vermiyoruz diyolar. Lalizas için sertifika nasıl sağlanır?

Sertifikadan ziyade SOLAS uyumlu bir can yeleğini tercih etmelisiniz.

SOLAS uyumlu mesela Lalizas marka can yeleklerinin içinde SOLAS uyumlu olduklarını gösterir markalamalar vardır. Sahil güvenlik için can yeleklerinizin SOLAS uyumlu olması yeterlidir. Ayrıca bir sertifika göstermeniz gerekmez.

Eğer ki isterlerse, can yeleğinizin içindeki SOLAS approved ibaresini göstermeniz yeterli olacaktır.

SOLAS uyumlu bir can yeleğiniz yoksa, sahil güvenlikle başınız derde girebilir. Daha da önemlisi gerekli standartları taşımayan can yeleğiniz tehlike anında canınızı tehlikeye atabilir.

Bilgi için SOLAS : Safety of life at sea = Uluslararası denizde can ve mal güvenliği düzenlemesi anlamına gelir.

Selametle... 
*

A. A.

« Yanıtla #6 : Haziran 06, 2021, 17:27:01 »
Çok teşekkürler
*

İ. D.

« Yanıtla #7 : Haziran 07, 2021, 05:56:15 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merhabalar,

günaydın
marineshop erkan bey 05334564473