0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. G.

Ynt: ALİ ÜNALAN TASARIMI HALAT KESİCİ
« Yanıtla #15 : Aralık 27, 2016, 22:16:55 »
Aynen

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

A. Ü.

« Yanıtla #16 : Aralık 27, 2016, 22:21:38 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Yok be Ali takiliyoruz sana sevdigimizden 😎

(halat kesiciyi verdiginde konuyu kapatiriz)
Cenk ağbi.Parça,saçdan 19 ad çıktı hepsini dağıttım,kendime bir tane ayırdım,çizimleri elimde isteyen tüm korsanlara vere bilirim çizimleri,istersen çizimleri vereyim sizde kestire bilirsiniz,ama ben kestiremem başdan belirteyim..

*

C. G.

« Yanıtla #17 : Aralık 27, 2016, 22:30:28 »
Ohoooo sende cizim vereyim abi, akil vereyim abi ip var abi un var abi ipe un ser Ali

*

A. Ü.

« Yanıtla #18 : Aralık 27, 2016, 22:34:57 »
Ohoooo sende cizim vereyim abi, akil vereyim abi ip var abi un var abi ipe un ser Ali
Olsa dükkan senin ağbi.

*

H. M.

« Yanıtla #19 : Aralık 28, 2016, 03:24:11 »
Ver kardesim cizimi dursun belki bende dağıtırım senin adin altinda... bu arada hangi malzemeden kestirmem gerektigini de soyle

*

İ. Y.

« Yanıtla #20 : Aralık 28, 2016, 04:21:19 »
Türkan Şoray'dan beter kuralların var Ali  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. Ü.

« Yanıtla #21 : Aralık 28, 2016, 08:29:36 »
Ver kardesim cizimi dursun belki bende dağıtırım senin adin altinda... bu arada hangi malzemeden kestirmem gerektigini de soyle
Seve seve. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. Ü.

« Yanıtla #22 : Aralık 28, 2016, 08:35:01 »
Türkan Şoray'dan beter kuralların var Ali  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. D.

« Yanıtla #23 : Aralık 28, 2016, 09:49:19 »
Bu aletin kullanımı nasıl olacak? Suya girmeden pervaneye dolanan maddeyi nasıl keseceğiz?Yabancı maddeyi kesip uzaklaştıralım derken pervane sistemine,gövdeye hasar verebilirmiyiz?
Bu soruları sordum diye kimsede alınmasın,cevapları bilen açıklasın.
*

S. B.

« Yanıtla #24 : Aralık 28, 2016, 10:22:18 »
Tüh!!!
Keşke erken dönmeseymişiz Sivri Ada'dan...

Ali Kaptanım; hangi malzemeden kestirmemiz gerekiyor? Onu belirtmemişsin.
Belki bir plaka kesititiriz...
Sevgiler...
*

E. Ç.

« Yanıtla #25 : Aralık 28, 2016, 10:35:15 »
Hüseyin Reis , bu aleti elimize alıp şnorkeli takıp suya atlıyoruz. Pervaneye en yakın noktada ama suya dalmadan su üstünde yüzer vaziyette (bordanın yanında) şnorkelden nefes alarak sopanın ucundan tutup pervaneye dolanan halat vb yabancı maddeleri bıçağın keskin tarafı ile kesiyoruz , sonra bıçağın keskin olmayan ters tarafındaki uzantı ile de bu kesilen maddeleri çekip alıyoruz. Bu alet olmadan bu işi yapmak için defalarca pervaneye kadar dalıp su altında çalışmak zorunda kalacaktık. (Bakalım işe yarayacak mı göreceğiz)
*

H. E.

« Yanıtla #26 : Aralık 28, 2016, 10:50:03 »
Hüseyin Reis , bu aleti elimize alıp şnorkeli takıp suya atlıyoruz....

Hortum da olur.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. Ü.

« Yanıtla #27 : Aralık 28, 2016, 11:34:55 »
Hüseyin Reis , bu aleti elimize alıp şnorkeli takıp suya atlıyoruz. Pervaneye en yakın noktada ama suya dalmadan su üstünde yüzer vaziyette (bordanın yanında) şnorkelden nefes alarak sopanın ucundan tutup pervaneye dolanan halat vb yabancı maddeleri bıçağın keskin tarafı ile kesiyoruz , sonra bıçağın keskin olmayan ters tarafındaki uzantı ile de bu kesilen maddeleri çekip alıyoruz. Bu alet olmadan bu işi yapmak için defalarca pervaneye kadar dalıp su altında çalışmak zorunda kalacaktık. (Bakalım işe yarayacak mı göreceğiz)
Ersin korsanım.Daha önce bir yerlerde yazmıştım,KOD ADI batı batı etkinliğinde:)

Hüseyin ağbi.
Ali rıza ağbinin tekne pervanesi poşet sarmıştı,nasıl çıkartırız derken cevat ağbi bunu benze bir bıçak yapmış bunla çıkarın dedi,ben atladım suya Cevat ağbinin bıçağı ile poşeti kopardım pervaneden.
Acayipte işe yaradığını gördüm,benimde başıma böyle bişiy geldi çuval sardı pervane.
Daha önce bir yerlerde yazmıştım,kendi tekneme böyle bişiy yapma kararı aldım.
Kafama göre çizim yapıp,böyle bir bıçak yaptım.parça saç olduğu için 19 ad çıktı,18 ad sivri adaya gelen korsanlara dağıttım. 

Hüseyin ağbi bizat kullandım,işe yarayan birşey,tecrübe ile sabit bana göre,Ersin korsanın belirtiği gibi kullanılıyor..

*

A. Ü.

« Yanıtla #28 : Aralık 28, 2016, 11:46:10 »
Tüh!!!
Keşke erken dönmeseymişiz Sivri Ada'dan...

Ali Kaptanım; hangi malzemeden kestirmemiz gerekiyor? Onu belirtmemişsin.
Belki bir plaka kesititiriz...
Sevgiler...

Seçkin korsanım.Hakan korsana vercem çizimlerini,malzeme cinsini,Hakan korsanım bitirdiğinde rezerve ettirin:)
*

B. B.

« Yanıtla #29 : Aralık 28, 2016, 11:46:38 »
19 tane yaptın 18 dağıttın o zaman bi tane arttı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap