0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

m.

12V Printer
« : Ocak 09, 2011, 01:38:45 »
Erdemciğim...
Bu görüntülerde güzel ama bana yeryüzü şekillerinde abartı var gibi geliyor.
Senin almamıza neden olduğun 50 TL lik bluetooth lu GPS çok işime yarıyor. Valla teşekkür ederim...
Fakat laptop bizim gibi yelken teknelerinde şarj durumu yüzünden pek işimize yaramıyor. Pil bitmesin diye aç kapa yapmak gerekiyor. Zaten açılana kadarda zaman geçiyor... Hem laptop koydayken her gün hava durmuna bakmak için daha çok gerekli olduğundan açmamak daha hayırlı bana göre.
6630 cep telefonuna  bir tomtom avrupa haritası ekledim. Çok lazım olunca, bilmediğim yerlerde onları açıyorum. Rota belirleme, yada rotayı teyit etmek açısından işimi görüyor. Zaten seyir haritalarım var (Kopya da olsa Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap) yetiyor.
Tabii bi de kardeşim Çeto' nun hediyesi etrex sarı civciv devamlı pedestalın üstünde, gözümün önünde. Bunu yararı, istediğim zaman, ortalama hız, ve koordinat vermesi.
Her bakımdan en değerlisi bu alet benim için.
Hatta Hakuna Matata nın uğurudur...      

Ben earth dan daha güzel verim alıyorum... Gerçi internet olmadan çalışmıyor ama gerçekçi görüntüler veriyor.
Ben, seyre çıkmadan önce rota planlaması yaparken resim olarak kaydedip seyirde gerekirse bakıyorum. Fakat ihtiyaç hissetmedim hiç.
Bu arada en çok ihtiyaç ve olsa ne kadar iyi olur dediğimde en önemli alet küçük, 12 v. la da çalışabilen veya şarj edilebilen bir yazıcı... Evet yazıcı... Çünkü hava raporunu, earth daki görüntüyü bastırsam da harita masasının alabandasına yapıştırsam. Devamlı gözümün önünde olsalar....
Bu arada chart plotterimin olmadığını belirtmiş oldum... Buna pek ihtiyaç da hissetmedim fakat mümkün olan en kısa zamanda edinmeyi düşünüyorum.

Konuyla yazdıklarımız birbirinden farklı boyuta geldi yine ama hani derler ya "laf lafı açar".
Bu vesile ile seyir tecrübelerimizi de paylaşmış olduk    

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ocak 09, 2011, 01:45:06 Gönderen: Mehmet Sütçü »

*

U. K.

12V Printer
« Yanıtla #1 : Ocak 09, 2011, 10:37:59 »
Mehmet Abi,
bu mudur?
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
ingilazcasında pil ile de kullanılabildiği yazıyor.

*

m.

12V Printer
« Yanıtla #2 : Ocak 10, 2011, 02:21:48 »
Mehmet Abi,
bu mudur?

Ahanda budur Umutum... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yanlız benim İnculuzceme göre pil için ayrı bir aparatmı mı varmışmış...
Vayrlesi de var... İş görürür.... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

U. K.

12V Printer
« Yanıtla #3 : Ocak 10, 2011, 12:29:19 »
Mehmet Abi,
bu mudur?

Ahanda budur Umutum... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yanlız benim İnculuzceme göre pil için ayrı bir aparatmı mı varmışmış...
Vayrlesi de var... İş görürür.... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Evet, pilunu ayrı alıyorsun.

*

M. G.

Ynt: 12V Printer
« Yanıtla #4 : Ocak 10, 2011, 13:48:50 »
ipad almanızı önersem? 10 saat batarya ve USB den şarj (12V usb araç cihazı ile). Ayrıca
remote desktop ile evdeki PC nizi de kullanabilirsiniz.

*

A. E.

« Yanıtla #5 : Ocak 10, 2011, 14:38:35 »
Yanlız, ipad ve iphone'ların wifi hassasiyetleri, laptop'lara göre oldukça kötü. Herhangi bir yerde, iphone'un yakalayamadığı wifi sinyallerini laptop'lar (veya netbook'lar) zayıf ta olsa alıyor ve iş görüyorlar. Ipad/iphone düşünenlerin bu hususu da dikkate almalarını öneririm.
*

A. Ç.

« Yanıtla #6 : Ocak 10, 2011, 15:12:04 »
ipad ve iphone'larda  usb bağlantısı varsa wifi için harici wifi alıcısı kullanabilirsiniz. Ben bilgisayarlarımın kendi wifi alıcıları yerine usb bağlantılı ve anteni olan TP-Link TL-WN422G kullanıyorum. Oldukça uzaktaki istasyonlarla bile bağlantı kurabiliyor. Teknede iken usb ara kablosu ile kamaranın üzerine koyuyorum.
*

A. E.

« Yanıtla #7 : Ocak 10, 2011, 15:29:51 »
Hımm güzel bir alete benziyor. Sağ olasın Ahmet abi. Hemen verdim siparişi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. G.

« Yanıtla #8 : Ocak 10, 2011, 17:26:55 »
wifi yi ne yapacaksiniz? ayda 9 liraya limitsiz internet var. wifi sinyal cekimi de bence kotu degil yeterli. evde laptopun cekmedigi yerde ipad cekiyor. ben pek fark goremedim. siz deneyimlerinize gore mi yorum yaptiniz duyumlara gore mi? ilk cikan yazilimda abd de wifi sorunlari olan bir parti vardi ama o geciciydi. onu biliyor olmayasiniz?

ipad icin ayrica bir usb cikisi yok. var ama yok. bence gerek de yok. dosya transferi icin server moduna gecip istediginizi icine kablosuzdan atabiliyorsunuz. o da olmadi dropbox.

kotu taraf turkce karakter yazmak zor basili tutmak gerekiyor tuslari.
« Son Düzenleme: Ocak 10, 2011, 17:28:17 Gönderen: Mehmet Göktürk »
*

m.

« Yanıtla #9 : Ocak 10, 2011, 17:39:59 »
ipad almanızı önersem? 10 saat batarya ve USB den şarj (12V usb araç cihazı ile). Ayrıca
remote desktop ile evdeki PC nizi de kullanabilirsiniz.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İyi de bana sadece yazıcıda olsa olur... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Buna gelinceye kadar daha neler lazım peheyyyy... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bitmiyor bir türlü....
Şimdi kimbilir fiyatı ne bunların...Hemde benim gibi bir sakar Şakir en kısa zamanda garantili olarak ye düşürür, yada denize gönderir.... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. E.

« Yanıtla #10 : Ocak 10, 2011, 19:00:44 »
wifi yi ne yapacaksiniz? ayda 9 liraya limitsiz internet var. wifi sinyal cekimi de bence kotu degil yeterli. evde laptopun cekmedigi yerde ipad cekiyor. ben pek fark goremedim. siz deneyimlerinize gore mi yorum yaptiniz duyumlara gore mi? ilk cikan yazilimda abd de wifi sorunlari olan bir parti vardi ama o geciciydi. onu biliyor olmayasiniz?

ipad icin ayrica bir usb cikisi yok. var ama yok. bence gerek de yok. dosya transferi icin server moduna gecip istediginizi icine kablosuzdan atabiliyorsunuz. o da olmadi dropbox.

kotu taraf turkce karakter yazmak zor basili tutmak gerekiyor tuslari.

Yok yok kesinlikle deneyim.
Ben iphone3s kullanıyorum. Alper'in tekneyi transfer ederken, Alper'in yanında da ipad vardı. Aynı zamanda benim yanımda bir netbook, Alper'in yanında da bir laptop vardı. Her iki bilgisayarın da wifi sinyali aldığı birçok yerde ne iphone ne de ipad sinyal alamıyordu. Keza Alper ayrıldıktan sonra netbook'umla wifi sinyal aldığım pek çok yerde iphone'umla ya hiç sinyal alamadım ya da aldığım sinyal o kadar zayıftı ki, sürekli kesilmekten bir işe yaramadı. Keza eşimin iphone'u da aynı şekilde wifi açısından yerlerde sürünüyor (tabi bilgisayara göre)
Haa niye kastın bu kadar derseniz, gitmeden önce bi heves wirofon yüklemiştim iphone'uma. Güya wifi bulup ta ucuz konuşma papacaktım woip üzerinden. Nerdeeee. Modemin dibinde olmayınca almıyor ki wifi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ocak 10, 2011, 19:02:37 Gönderen: Ateş Erim »
*

m.

« Yanıtla #11 : Ocak 10, 2011, 19:14:59 »
Ateş wirefon laptopa da yükleniyor ama hiç görüşme yapamıyor... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bazı yerlerde nedense yasaklı site yapmışlar galiba... Bi türlü ucuz görüşemedik yaaa...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu yeni 3 g modemlerle bile çalışmıyor... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Herhalde milletin işine gelmiyor... cepten konşsun millet diye... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. E.

« Yanıtla #12 : Ocak 10, 2011, 19:17:55 »
Hee biliom da bilgisayara yüklememiştim giderken Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Neyse çok ta bişey kaybetmemişim anlaşılan Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ocak 10, 2011, 19:18:19 Gönderen: Ateş Erim »