0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Servet Tunç

• * Gezgin Korsan
  • 541
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • avanti,karasu
Ynt: Yabancı bayraklı tekne
« Yanıtla #45 : Şubat 07, 2019, 23:17:00 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Servet kaptan çok teşekkür ederim . Tafsilatlı anlattınız fakat bu kbb ve göz işine takıldım , yani şimdi sürücü belgesi alacaklardan göz ve kbb kontrolü istemiyorlar mı ? Yoksa KMT için mi sadece durum böyle ?

ADB ve KMT sınavı için saglık raporunda eskiden göz ve k.b.b doktorlarının ayrı,ayrı kaşe basması isteniyormus,yukardaki belgeleri alabilmesi için..(renk körlüğü,gece körlüğü,konuşma bozuklugu,vb) olup,olmadıgını kesinleştirmek için sanırım..
Valla iki ay önce sürücü olabilir raporu için özel bir kuruma başvurdum.
Prosedür söyle gelişti.
50 tl ve 4 adet resim verdim..
Bana bir form uzattılar,
O formda,iki şıklı sorular var,
Şu sorununuz varmı?,yokmu diye?
Sonra uzman hekime yönlendirdiler,oda bir takım sorular sordu,kalp varmı?tansiyon varmı?kanser hastalıgı varmı vb uzayıp giden.
Ve raporu imzalayıp verdi,dogrusu bende sasırdım,ne bileyim eskiden göz vb muayenesi olurdu,bu raporu alırken..O kurumda mı öyle,genel olarak böyle mi veriliyor bilemiyorum..
*

Çevrimdışı Emin Alp Alayunt

• * Gezgin Korsan
  • 1.308
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • FUNDA NİL , Mandalya Marina
« Yanıtla #46 : Şubat 10, 2019, 23:48:08 »
Servet kaptan çok teşekkür ederim . Tafsilatlı anlattınız fakat bu kbb ve göz işine takıldım , yani şimdi sürücü belgesi alacaklardan göz ve kbb kontrolü istemiyorlar mı ? Yoksa KMT için mi sadece durum böyle ?

ADB ve KMT sınavı için saglık raporunda eskiden göz ve k.b.b doktorlarının ayrı,ayrı kaşe basması isteniyormus,yukardaki belgeleri alabilmesi için..(renk körlüğü,gece körlüğü,konuşma bozuklugu,vb) olup,olmadıgını kesinleştirmek için sanırım..
Valla iki ay önce sürücü olabilir raporu için özel bir kuruma başvurdum.
Prosedür söyle gelişti.
50 tl ve 4 adet resim verdim..
Bana bir form uzattılar,
O formda,iki şıklı sorular var,
Şu sorununuz varmı?,yokmu diye?
Sonra uzman hekime yönlendirdiler,oda bir takım sorular sordu,kalp varmı?tansiyon varmı?kanser hastalıgı varmı vb uzayıp giden.
Ve raporu imzalayıp verdi,dogrusu bende sasırdım,ne bileyim eskiden göz vb muayenesi olurdu,bu raporu alırken..O kurumda mı öyle,genel olarak böyle mi veriliyor bilemiyorum..

Bu işlerde ortayı bulamadık gitti.  Tamam beyan esas ama bir renk körlüğünü de beyana bırakma birader. Sağırlık ona keza. Genelde bir gevşeme olduğunu duyuyorum ama işin cılkı çıktı galiba.
S/Y  FUNDA NİL

Gezgin Korsan Sosyal Medya Hesaplarını Takip Ediniz

*

Çevrimdışı Hulki Erdem

• * Gezgin Korsan
  • 838
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • Trawler Modesta,Ören marina
« Yanıtla #47 : Şubat 11, 2019, 00:59:42 »
Alp hocam! Neremiz doğru?
Neta pruva
*

Çevrimdışı Nedim Delen

• * Gezgin Korsan
  • 1.155
    • Yaşadığı Şehir
  • Zürih - İsviçre
    • Tekne Adı
  • Luchs II, Lachen - HIMELAY, Finike Setur Marina
« Yanıtla #48 : Şubat 11, 2019, 01:14:30 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 

Yer Bursa devlet hastanesi 20 sene evvel
göz raporu icin sirada bekliyorum

Doktor benimkini aldi yüzüme bakamdan sorgusuz sualsiz imzaldi verdi

benden sonrakininide izladi uzatti adama

-adam almiyor

-dokttor bakti alsana dedi

Adam doktor bey ben görmüyorum dedi

-otur o zaman muayne edecegim.....

*

Çevrimdışı Emin Alp Alayunt

• * Gezgin Korsan
  • 1.308
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • FUNDA NİL , Mandalya Marina
« Yanıtla #49 : Şubat 11, 2019, 07:34:31 »
Bu işlerde bazen ciddiyet ötesine geçiyoruz bazen de böyle saçmalıyoruz. A2 ehliyette alayım dedim muayenede doktor olduğumu söylemedim , matrak oluyor dışarıdan görüyorsun ortamı diye zaten domuz gibiydik o zamanlar . Adamlar didik didik kontrol ettiler. PPL lisansı için olan muayenelere yakın yani. Arkadaşım az daha takılıyordu. Çünkü gözde belki önemli değil ama kendisinin bile farketmediği sorun çıktıydı. Peh peh şimdiki duruma bak alay eder gibi...Ayrıca bu iş mesleki açıdan ciddi şekilde cezalandırılmalı, beni de riske ediyorsun birader işini doğru yapmayınca.
S/Y  FUNDA NİL