0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

S. T.

Ynt: Yabancı bayraklı tekne
« Yanıtla #45 : Şubat 07, 2019, 23:17:00 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Servet kaptan çok teşekkür ederim . Tafsilatlı anlattınız fakat bu kbb ve göz işine takıldım , yani şimdi sürücü belgesi alacaklardan göz ve kbb kontrolü istemiyorlar mı ? Yoksa KMT için mi sadece durum böyle ?

ADB ve KMT sınavı için saglık raporunda eskiden göz ve k.b.b doktorlarının ayrı,ayrı kaşe basması isteniyormus,yukardaki belgeleri alabilmesi için..(renk körlüğü,gece körlüğü,konuşma bozuklugu,vb) olup,olmadıgını kesinleştirmek için sanırım..
Valla iki ay önce sürücü olabilir raporu için özel bir kuruma başvurdum.
Prosedür söyle gelişti.
50 tl ve 4 adet resim verdim..
Bana bir form uzattılar,
O formda,iki şıklı sorular var,
Şu sorununuz varmı?,yokmu diye?
Sonra uzman hekime yönlendirdiler,oda bir takım sorular sordu,kalp varmı?tansiyon varmı?kanser hastalıgı varmı vb uzayıp giden.
Ve raporu imzalayıp verdi,dogrusu bende sasırdım,ne bileyim eskiden göz vb muayenesi olurdu,bu raporu alırken..O kurumda mı öyle,genel olarak böyle mi veriliyor bilemiyorum..

*

E. A. A.

« Yanıtla #46 : Şubat 10, 2019, 23:48:08 »
Servet kaptan çok teşekkür ederim . Tafsilatlı anlattınız fakat bu kbb ve göz işine takıldım , yani şimdi sürücü belgesi alacaklardan göz ve kbb kontrolü istemiyorlar mı ? Yoksa KMT için mi sadece durum böyle ?

ADB ve KMT sınavı için saglık raporunda eskiden göz ve k.b.b doktorlarının ayrı,ayrı kaşe basması isteniyormus,yukardaki belgeleri alabilmesi için..(renk körlüğü,gece körlüğü,konuşma bozuklugu,vb) olup,olmadıgını kesinleştirmek için sanırım..
Valla iki ay önce sürücü olabilir raporu için özel bir kuruma başvurdum.
Prosedür söyle gelişti.
50 tl ve 4 adet resim verdim..
Bana bir form uzattılar,
O formda,iki şıklı sorular var,
Şu sorununuz varmı?,yokmu diye?
Sonra uzman hekime yönlendirdiler,oda bir takım sorular sordu,kalp varmı?tansiyon varmı?kanser hastalıgı varmı vb uzayıp giden.
Ve raporu imzalayıp verdi,dogrusu bende sasırdım,ne bileyim eskiden göz vb muayenesi olurdu,bu raporu alırken..O kurumda mı öyle,genel olarak böyle mi veriliyor bilemiyorum..

Bu işlerde ortayı bulamadık gitti.  Tamam beyan esas ama bir renk körlüğünü de beyana bırakma birader. Sağırlık ona keza. Genelde bir gevşeme olduğunu duyuyorum ama işin cılkı çıktı galiba.

*

H. E.

« Yanıtla #47 : Şubat 11, 2019, 00:59:42 »
Alp hocam! Neremiz doğru?

*

N. D.

« Yanıtla #48 : Şubat 11, 2019, 01:14:30 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 

Yer Bursa devlet hastanesi 20 sene evvel
göz raporu icin sirada bekliyorum

Doktor benimkini aldi yüzüme bakamdan sorgusuz sualsiz imzaldi verdi

benden sonrakininide izladi uzatti adama

-adam almiyor

-dokttor bakti alsana dedi

Adam doktor bey ben görmüyorum dedi

-otur o zaman muayne edecegim.....

*

E. A. A.

« Yanıtla #49 : Şubat 11, 2019, 07:34:31 »
Bu işlerde bazen ciddiyet ötesine geçiyoruz bazen de böyle saçmalıyoruz. A2 ehliyette alayım dedim muayenede doktor olduğumu söylemedim , matrak oluyor dışarıdan görüyorsun ortamı diye zaten domuz gibiydik o zamanlar . Adamlar didik didik kontrol ettiler. PPL lisansı için olan muayenelere yakın yani. Arkadaşım az daha takılıyordu. Çünkü gözde belki önemli değil ama kendisinin bile farketmediği sorun çıktıydı. Peh peh şimdiki duruma bak alay eder gibi...Ayrıca bu iş mesleki açıdan ciddi şekilde cezalandırılmalı, beni de riske ediyorsun birader işini doğru yapmayınca.

*

A. Y.

« Yanıtla #50 : Ocak 19, 2024, 01:09:56 »
yabancı bayraklı tekneyi alargada terkedememek yada kafamıza göre bir yerde bakım yapamama durumu yabancı ülkelerdede geçerlimi acaba Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  fransadan tekne aldım ispanyada ingilterede bakım yapamıyormuyum istediğim yerde , yada alagrada bırakıp gidemiyor muyum ?  bu kurallar sadece ' ülkemizdeki ' bir yasak durumumu ?
*

O. S.

« Yanıtla #51 : Ocak 19, 2024, 08:41:44 »
yabancı bayraklı tekneyi alargada terkedememek yada kafamıza göre bir yerde bakım yapamama durumu yabancı ülkelerdede geçerlimi acaba Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  fransadan tekne aldım ispanyada ingilterede bakım yapamıyormuyum istediğim yerde , yada alagrada bırakıp gidemiyor muyum ?  bu kurallar sadece ' ülkemizdeki ' bir yasak durumumu ?

Bu konu Gümrük Kuralları ile ilgili.
Gümrük birliği olmayan iki ayrı ülke durumu oluşan her şart için geçerli olması gerekli diye düşünüyorum.
*

Y. A.

« Yanıtla #52 : Ocak 19, 2024, 12:43:55 »
Gümrük uygulamalarımızın çoğu soğuk savaş döneminden kalma. Sivil bir teknenin ülkeye giriş işlemleri yapıldıktan sonra sivil bir arabadan ne farkı var? Araba sahibi 2 yıla kadar bırakıp gidebiliyor, eskiden gümrüğe bırakma zorunluluğu vardı o da kalkalı yıllar oldu. İş olsun dünyası işte.
*

M. A.

« Yanıtla #53 : Ocak 21, 2024, 10:31:28 »

geçen yıl karşılaştığımız cezalar ve harçlara dayanarak yorum yapmak gerekirse yabancı bayraklı olmanın daha avantajlı olduğu bir döneme girmiş olabilir miyiz?
*

A. K.

« Yanıtla #54 : Ocak 21, 2024, 11:44:15 »
Yabanci bayrakla Turk bayrağını sadece parasal olarak karsılaştırmamak lazim . Kullanma şekli , prosedurlar vs. Ayrica bir gün bir karar çıkar taknenizi  ne yapacağınızı şasirırsınız. Hele bu günlerde nereden para bulacağız endişesi varken.

Ayrica milyonlar verdiği tekneye  senede 10bin veremeyen denizci varsa o işte bir yanlışlik vardir.
« Son Düzenleme: Ocak 21, 2024, 11:47:22 Gönderen: Atilla Kaplan »