0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. Z.

Korsanlar, kırmaya başladık. Restorasyon sürecini buradan izleyebilirsiniz. Fikir ve önerilerinizi belkliyorum.

Aldığımda bu haldeydi (Ekim 2004):
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap    Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap    Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap    Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sonra içinde iki ay uğraştık ve böyle oldu (Ocak 2005-Kasım2008):
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapBağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap    Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap    Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap    Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Dün itibarı ile yarısı kırıldı (6 Kasım 2008):
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap    Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap       Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap    Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. G.

Yarın sabah 9030 gibi marinaya geleceğim. Maşallah a da uğrayacağım. Allah tamamına erdirsin Sevgili Hakan. Çok güzel olacağından eminim.

*

c.

Hakan bi şey sorucam...
Hangisine önce başlamak gerekiyor? Bunun sıralaması nedir?
En son üstü yarılırsa, içine yaptırdıkların etkilenmez mi? Yani 6 Kasım itibariyle yapılanlar ile Ocak Kasım arası yapılanların yer değiştirmesi gerekir mi?

restorasyoncahilidireksizteknesiolankorsan

*

S. E.

KOlay gelsin hakan
yardıma geleyim ...

*

M. Ç.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
...
Sonra içinde iki ay uğraştık ve böyle oldu (Ocak 2005-Kasım2008):
...
Abi nasıl iki aymış o 2005 Ocak'ından 2008 Kasımına?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Kusura bakma dün gelemedim. Hepsini kırın, yardıma gelicem  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. Ö.

kolay gelsin Hakan korsan,kamarayı boyuna göre yükseltecekmisin?
*

Ö. E.

hayırlı olsun kardeşim... mehmet'e benden selam söyle, anlar o  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

bu arada üst sıra, soldan sağa 2.resimde ki açıklık ne??? güverteyle bordo'nun birleştiği yerden mi sızıyor o ışık???
« Son Düzenleme: Kasım 07, 2008, 14:09:43 Gönderen: Özgür Evren »
*

H. Z.

Hakan bi şey sorucam...
Hangisine önce başlamak gerekiyor? Bunun sıralaması nedir?
En son üstü yarılırsa, içine yaptırdıkların etkilenmez mi? Yani 6 Kasım itibariyle yapılanlar ile Ocak Kasım arası yapılanların yer değiştirmesi gerekir mi?

restorasyoncahilidireksizteknesiolankorsan

Olay şöyle, Şimdi üst kamarayı genişletmekti asıl amacımız. Güverteden 8 cm yiyip içeriyi genişletecektik. Ama üst sağlam olduğundan ve bu iş için komple kemerelerin yeniden yapılması ayrıca bu iş denizde değil karada yapılacak, direk tekrar inecek ve maliyet feci artacaktı. Teknen ahşapsa en iyi tarafı parça parça oynayabiliyorsun. Yani şimdilik içini bitirip arkasından kamara yükseltildiğinde sadece yan duvarların kaplama maliyetiyle (120 YTL) bu işide kotarabiliyoruz. Sonuçta işi yapan ustanın iyi usta olması ve ne yaptığını bilmesi aynı zamanda para göz olmaması şart. Bu konuda Mehmet usta yukarıdaki dediklerimi doğrulayan bi adam. Şimdilik baş kamara kısmı kemerelerden 17 cm yükselip parampet seviyesine gelecek. Sadece 3m2 tik ile bu iş hallolacak. Dedimya ahşapsa iş kolay Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

KOlay gelsin hakan
yardıma geleyim ...
Her zaman beklerim eline fırçayı tutuşturup boya yaptırırım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Abi nasıl iki aymış o 2005 Ocak'ından 2008 Kasımına?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Haşin moderatör; Ekim 2004 tarihinde aldım tekneyi Kasım Aralık içinde uğraştık ve Ocak 2004 - Kasım 2008 e kadar olan halinin resmi o.

kolay gelsin Hakan korsan,kamarayı boyuna göre yükseltecekmisin?
Kamara üstünü ellemediğimiz için şimdilik boyuma yükseltemiyorum malesef Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

bu arada üst sıra, soldan sağa 2.resimde ki açıklık ne??? güverteyle bordo'nun birleştiği yerden mi sızıyor o ışık???

Evet Özgür, hatırlarsın aldığımda deniz manzaralıydı kabin, kaplama armozundan Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. Ö.

macun zımpara boya işnde bende yardımcı olabilirim Ateş korsan içinde geçerli
*

A. E.

Korsanlar, kırmaya başladık. Restorasyon sürecini buradan izleyebilirsiniz. Fikir ve önerilerinizi belkliyorum.
.
.
[sildim]
.
.
Dün itibarı ile yarısı kırıldı (6 Kasım 2008):
Oyyy HakanZ'im korsanim. Kirmak deyince mecaz yaptigini dusunmustum ama, bu foto her seyi acikliyor sanki Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

AtesK (Adamin suratindaki o hasin ifadeyi hic begenmedim diyim sana  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)
*

H. Z.

Bu gece itibarı ile tamamı kırıldı. Yarın tuvaletide söküp içerdeki talaş ve kırpıntıları temizleyip kaplama içini tazzikli su ve arap sabunu ile yıkayıp önce posta takviyesi sonrada boyaya hazır hale getireceğiz. Akşam Selahattin abi (Selmarin Yanmar) geldi. Rahat çalışın motoru söküp havuzluğa atacağım dediğinde "aman abi kim uğraşır boşver" dedim. "Bu kadarını kırmışken motorun altınıda boyarsın rahatlarsın. Hem ben sana sormadım karışma işime dahada karışırsan kovarım seni tekneden" deyince tırsıp sindim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Kısacası korsan imecesi olacak herkes bildiği konuda el atıyor. İşin en hüzünlüsü taa 1973 yılında yapılan ama miyadını doldurmuş o parçaları kırmak oldu. Garip olan ne biliyormusunuz? Aşağıda ilk resimdeki elimdeki nalburdan 5 liraya alabileceğiniz o keser varya, şu ana kadar o keserden başka hiç birşey kullanılmadı., herşeyi tek bir keser dağıttı.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap    Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap    Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap    Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap    Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İş bitene kadar buradan resimleri ve gelişmeleri bildirmek benim için keyif olur. Ama dersenizki yok kardeşim bayma bizi o ayrı.
*

Ö. A.

Hakan korsan hummalı bir çalışmaya başlamışsınız. Kolaylıklar olsun...
*

Ö. E.

kerdeşim gözünüzü seveyim şu motorun üstüne naylon falan bir şey örtün yahu, benim içim cız ediyor sen fotoğraf yolladıkça  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. Ç.

...
İş bitene kadar buradan resimleri ve gelişmeleri bildirmek benim için keyif olur. Ama dersenizki yok kardeşim bayma bizi o ayrı.

Beğenmeyen okumasın kardeşim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. B.

Hakan'cığım allah kolaylık versin..Adım adım gelişmeleri izlemek istiyoruz..Tembellik yapmada  yaz..